از دکتر بپرسید

شما بیمار گرامی بهتر است برای سهولت در تشخیص بیماری و درمان آن، آخرین مستندات پزشکی خود را (جواب آزمایشات اکو، نوار قلب، مدارک آنژیوگرافی، هولتر مانیتورینگ و … ) در زیر پیوست کنید.

کامل نشدن نفس - پرسش ۴۶۸

 • تصویر کاربر ابوالفضل یکشنبه ۲ تیر ۹۸( ۲ ماه پیش) تپش قلب
  با سلام
  فردی ۴۷ ساله و مدرس دانشگاه هستم. از یکسال پیش با افزایش ناگهانی فشار خون مواجه شدم که البته هیچ سابقه فاملی ندارد. زیر نظر متخصص تحث درمان قرار گرفتم و برای مدتی خیلی کم لوزار ۲۵ استفاده کردم. بعد با ورزش وزن را کاهش دادم و فشار خون تنظیم شد و با نظر متخصص داروها را قطع کردم. اما گاه گویی به سبب استرس اندکی و به صورت مقطعی و لحظه ای فشار خون پیدا می کنم و بعد تنظیم می شود. همزمان گاه نفس کم می آورم و نمی توانم نفس را کامل انجام دهم. و البته مقطعی است و تنفس تنظیم می شود. در آبان ماه گذشته متوجه شدم که تیروئیدیت شده ام که زیر نظر متخصص برطرف گردید. در زمان تیروئیدیت وضعیت تنفس مختل می شد و گاه ضربان قلب افزایش می افت اما پس از درمان، همه چیز از اواخر سال گذشته تنظیم شده و فقط الان گاه صدای تیک تاک آرام قلب را می شنوم و یکی دوبار در روز با کمبود نفس کشیدن مواجه می شوم. تا کنون دکتر ریاحی و به تازگی دکتر نجفی هم معاینه کرده اند. تست ورزش و اکو و ... را انجام داده ام که همه چیز طبیعی است و به ضمیمه او، توار قلب دکتر نجفی آمده است. در حال جستجو سایت شما را دیدم. ممنون می شوم که مرا از نگرانی درآورید. چیزهایی درباره افتادگی دریچه میترال و.. خواندم و نگران شده ام. آیا لازم است شما را ملاقات کنم.
  عجالتا فقط گاهی یکی دو بار نفسم کامل نمی شود و گاه قلبم شروه به تیک تاک می کند که موقع دراز کشیدن صدای آن را بهتر می شنوم اما بعد همه چیز عادی می شود.
  با احترام
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲ تیر ۹۸( ۲ ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   در صورت عدم وجود پرولاپس دریچه میترال در اکو ( که در شما وجود نداره )از این بابت نگران نباشید
   پروپرانولول و متورال هر دو در یک خانواده دارویی قرار دارند و مصرف همزمان هر دو توصیه نمیشه
   در صورتیکه با پروپرانولول علائم کمتر هست میتونید بجای متورال از پروپرانولول استفاده کنید
   در علائم شما تا حدودی نشانه های اضطراب دیده میشه
   در صورت بالا بودن موردی فشارخون هم توصیه میکنم که یک هولتر فشارخون ۲۴ساعته انجام بدید

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
به مطلب امتیازدهید
۴ (۰%) ۱ رای

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.