۱۰ علت تپش قلب در بیماران را بشناسید

اگر ضربان قلب ما به بالاتر از حد نرمال و قابل قبول برسد، به این وضعیت تپش قلب (heart palpitations) می گویند. این وضعیت می تواند بسیار هشدار دهنده باشد با این حال معمولا آسیبی به ما نمی رساند و پس از کمی استراحت، آرام می شود. در این مقاله به بررسی ۱۰ علت تپش قلب می پردازیم.

تمامی روزها، هر روز و هر لحظه قلب ما در حال پمپاژ کردن خون به نواحی مختلف بدن است تا اکسیژن و مواد ضروری را برای آنها تامین کند. علت تپش قلب در فرد می تواند ریشه در مسائل مختلف داشته باشد.

اکثر اوقات ما حتی متوجه فعالیت دائم و تپش قلب خود نیستیم، ولی گاهی اوقات که در حال انجام ورزش و فعالیت بدنی هستیم یا بر اثر چیزی به شدت می ترسیم، تپش قلب ما بالا رفته و ما را متوجه خود می کند.

اگر ضربان قلب ما به بالاتر از حد نرمال و قابل قبول برسد، به این وضعیت تپش قلب (heart palpitations) می گویند. این وضعیت می تواند بسیار هشدار دهنده باشد با این حال معمولا آسیبی به ما نمی رساند و پس از کمی استراحت، آرام می شود.

اما گاهی اوقات می تواند نشانه این باشد که ما در خطر هستیم و باید مشکل خود را هر چه سریع تر درمان کنیم. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به رایج ترین علائم و دلایل بروز تپش قلب در بیماران.

ترس

۱️⃣ حمله وحشت زدگی علت تپش قلب

ترس و وحشت یک واکنش طبیعی در انسان ها است که همه ما آن را در برخی شرایط و اوقات تجربه می کنیم. در واقع یک غریزه نجات و زنده ماندن در ما وجود دارد که باعث می شود نسبت به موقعیت های خطرناک و آسیب رسان واکنش نشان دهیم. اگر به خوبی در این شرایط واکنش نشان ندهیم، خطر پیش رو می تواند به ما آسیب برساند و یا حتی منجر به مرگ شود. اما گاهی اوقات این ترس می تواند خطرناک و نگران کننده شود و همیشه توجیه پذیر نیست.

همانطور که از نام آن مشخص است، حمله وحشت زدگی زمانی است که فردی حس بسیار نگران کننده اضطرار یا ترس را در خود داشته باشد. این می تواند یک تجربه بسیار ترسناک برای کسی باشد که این حمله را تحمل می کند و به وسیله تعدادی از علائم نظیر تپش قلب قابل شناسایی است.

آب

۲️⃣ تپش قلب به علت کاهش سطح آب بدن

اکثر ما در طی روز آن چنان توجهی به میزان سطح آب بدن خود نداریم و این که آیا میزان آب کافی و مورد نیاز وارد بدن ما می شود یا خیر. با این حال گاهی اوقات میزان آب ورودی به بدن ما بسیار کم است و در نتیجه با مشکل کم آبی بدن مواجه می شویم. این شرایط می تواند منجر به بروز تعدادی از علائم نظیر تپش قلب شود. با این حال مقابله و حل این وضعیت معمولا آسان است.

معمولا کاهش آب بدن می تواند منجر به کاهش فشار خون در افراد شود چرا که مایعات کمی در بدن وجود دارند. کم آبی بدن همچنین می تواند در تعادل موجود بین الکترولیت ها یا مواد غذایی که از مایعات دریافت می کنیم اختلال به وجود آورد. در چنین شرایطی بدن جهت جبران این وضعیت و کمبود آب ضربان قلب و سرعت آن را بالا تر می برد و مشکل تپش قلب به وجود خواهد آمد.

استرساسترس

۳️⃣ استرس علت تپش قلب

زندگی ما همیشه همانطور آرام و بدون مشکل و گرفتاری دنبال نمی شود و به عبارتی همیشه ایده آل نیست. اتفاقات و مشکلات اطراف ما منجر به افزایش استرس ما می شوند و بدن ما با مشکلات و اتفاقات درگیر خواهد شد تا آن ها را حل کند. آدرنالین کم کم و به شکل مخفیانه وارد جریان خون ما می شود و امکان آرام بودن و ریلکس کردن را از ما می گیرد. در نتیجه قلب سعی می کند سخت تر کار کند و خون را به نواحی مختلف از بدن پمپاژ می کند.

این پمپاژ سنگین و قوی خون منجر به بروز مشکل تپش قلب می شود که یکی از علائم بسیار رایج و شناخته شده از استرس و اضطراب به شمار می رود. معمولا ما با گذشتن چند لحظه آرام می شویم و همراه با آن ضربان قلب ما نیز به حالت طبیعی بر می گردد. اگر تپش قلب حتی پس از کم شدن میزان استرس ما پا برجا باقی بماند باید حتما به سراغ درمان رفته و با پزشکان عمومی و متخصص مشورت کنیم.

رژیم غذایی

۴️⃣ تغییرات رژیم غذایی علت تپش قلب

انسان ها معمولا رژیم غذایی متنوعی دارند و گذشته از درد شکم و مشکلات مربوط به آن، این تنوع غذایی مشکلی به وجود نمی آورد. در حقیقت متخصصین داشتن یک رژیم غذایی متنوع را پیشنهاد می کنند چرا که می تواند تنوع مواد غذایی ورودی به بدن ما را افزایش دهد تا بدنی سالم و خوش فرم داشته باشیم. با این حال گاهی اوقات تغییرات جدید و ناگهانی در رژیم غذایی می تواند تاثیرات ناخواسته و بدی داشته باشد که یکی از این موارد تپش قلب است.

ایجاد یک تغییر جدید در رژیم غذایی ممکن است موادی را وارد بدن فرد کند که به آن آلرژی دارند و در نتیجه این اتفاق تپش قلب به وجود خواهد آمد. این تغییرات رژیم غذایی می توانند بر موارد دیگری نظیر سطح قند خون تاثیر بگذارد که خود عامل دیگری برای افزایش ضربان قلب افراد به شمار می رود. اگر یک تغییر خاص در رژیم غذایی منجر به بروز تپش قلب در شما شد پیشنهاد می کنیم یک تاریخچه از موادی که معمولا مصرف می کنید نگه دارید تا بتوانید خیلی زود غذایی که منجر به بروز این اثرات ناخواسته می شود را شناسایی نمایید.

کافئین

۵️⃣ تحریک کننده ها علت تپش قلب

مواد مختلفی وجود دارند که به عنوان محرک برای بدن فعالیت می کنند. این مواد معمولا میزان هوشیاری ما را بالا می برند و در نتیجه آن ضربان قلب نیز شدت بیشتری پیدا می کند. تعداد زیادی از محرک های هوشیاری و بدن در بالا رفتن سرعت تپش قلب تاثیر دارند که حالتی غیر نرمال به حساب می آید.

یک مثال از این مواد محرک که مصرف زیادی نیز در بین افراد دارد کافئین است که بیشتر در چای و قهوه پیدا می شود. با این که چنین نوشیدنی هایی برای اول صبح ایده آل هستند تا هوشیاری ما را در شروع ساعت کاری بالا ببرند اما بسیاری از افراد باید کافئین را با تعادل و دقت مصرف کنند تا از تپش قلب بالا جلوگیری به عمل آید. دارو هایی نظیر آمفتامین ها (amphetamines) و کوکائین (cocaine) نیز می توانند منجر به ایجاد تپش قلب در افراد شوند. همچنین نوشیدنی های انرژی زا نظیر رد بول نیز می توانند مسئول به وجود آمدن تپش قلب در افراد باشند.

دارو

۶️⃣ تپش قلب به علت مواد دارویی و داروها

برای درمان بیماری ها و مشکلات حوزه سلامتی انسان تنوع بسیار زیادی از مواد دارویی و دارو های مختلف وجود دارد. این دارو ها علاوه بر تاثیر مثبت خود بر روی بیماری های خاص، عوارض جانبی متعددی نیز دارند که برخی از آن ها ناخواسته هستند. یکی از عوارض جانبی احتمالی برای بعضی از دارو ها افزایش تپش قلب است.

اگر احتمال بروز تپش قلب در شما وجود دارد و یا هرگونه عکس العمل دیگری نسبت به دارو ها دارید حتما باید قبل از مصرف هر داروی جدید و یا حتی داروهای قدیمی با پزشک معالج خود مشورت کنید. ممکن است در این شرایط پزشکان داروهای دیگری را جایگزین کنند. ترکیب های متفاوت از دارو ها نیز می توانند منجر به بروز تپش قلب شوند و اگر این علائم و مشکلات از بین نرفت حتما باید در این باره با پزشک معالج خود صحبت کنید.

معاینه قلب

۷️⃣ تغییرات هورمونی علت تپش قلب

بدن های ما به شدت تحت تاثیر هورمون ها هستند و همین هورمون ها جنبه های مختلف از بدن ما و کارکردهایمان را کنترل می کنند. هورمون ها می توانند بر روی حالت و مود، سطح قند خون، دمای بدن و دیگر بخش های بدن ما تاثیر بگذارند. یک کارکرد خاص بدن ما در این زمینه ضربان قلب است. تغییرات مختلف در سطح هورمون های بدن می توانند منجر به ایجاد تپش قلب شوند. با رسیدن دوباره سطح هورمون ها به حالت تعادل، مشکل تپش قلب نیز حل می شود.

در خانم ها، این گونه تغییرات هورمونی ممکن است به دلایلی نظیر حاملگی، دوران قاعدگی و یائسگی رخ دهند. دارو های پیشگیری از بارداری نیز می توانند دلیل اصلی تغییرات هورمونی باشند که منجر به تپش قلب می شود. اگر مشکل تپش قلب ادامه دار باشد و زود از بین نرود پیشنهاد می شود به دنبال درمان پزشکی مشکل باشیم به خصوص اگر فرد مربوطه باردار باشد.

ضربان قلب هدف

۸️⃣ ورزش و نرمش علت تپش قلب

متخصصین سلامت پیشنهاد می کنند در برنامه زندگی خود به اندازه کافی وقت برای تحرک و ورزش بگذاریم و این یک پیشنهاد بسیار خوب است.

ورزش و تحرک به افراد کمک می کند سیستم قلبی و عروقی خود را در حالت مناسب و سالمی نگه دارند و منجر به سالم ماندن قلب و شش های افراد می شود. همچنین به کمک ورزش و نرمش می توان چربی اضافه را آب کرد، حس و حال کلی خود را بهبود بخشید و کیفیت زندگی را در مجموع بالا برد.

اگر به تمرین و ورزش عادت ندارید، بالا رفتن ضربان قلب و مشکل تپش قلب می تواند تا حد زیادی نگران کننده باشد. این افزایش ضربان قلب عموما موقت است و حتی برای شما مفید خواهد بود.

اگر در مورد تپش قلب خود در حین ورزش کردن و یا پس از آن مطمئن نیستید و نگرانی دارید حتما با یک پزشک مشورت کنید. علاوه بر این یک مربی فیتنس و تناسب اندام می تواند تمرینات مناسبی را برای شما برنامه ریزی کند تا مشکل به وجود آمدن تپش قلب برطرف گردد.

ضربان قلب نرمال در حین ورزش چقدر باید باشد؟ : ضربان قلب هدف

کم خونی

۹️⃣ کم خونی (Anemia) و تپش قلب

ماده خاصی به نام هموگولوبین باعث قرمز بودن خون های موجود در بدن ما می شود. هموگولوبین یک نوع پروتئینی است که در سلول های قرمز خون پیدا می شود. این پروتئین حامل آهن است که وابستگی زیادی به اکسیژن دارد. آهن به اکسیژن این امکان را می دهد تا خود را به هموگولوبین متصل کند و سپس سلول های قرمز اکسیژن را به نواحی مختلف بدن حمل می کنند.

هنگامی که تعداد سلول های خونی قرمز کم می شود و یا به عبارتی هموگولوبین فرد کاهش می یابد، بدن نمی تواند اکسیژن مورد نیاز خود را تامین کند. نام این شرایط خاص را کم خونی می گویند و یکی از راه هایی که بدن سعی در جبران این مشکل دارد بالا بردن ضربان قلب است تا به کمک آن بتواند اکسیژن موجود در گردش خون بدن را بالا ببرد. در نتیجه این کم خونی مشکل تپش قلب برای فرد به وجود می آید. مشکل کم خونی قابل درمان است و در نتیجه این نوع از تپش قلب پس از حل مشکل مربوطه و بالا آمدن سطح اکسیژن موجود در جریان خون به حالت عادی بر خواهد گشت.

قلب درد

🔟مشکلات قلبی علت تپش قلب

قلب های ما روزانه و بدون هیچ توجهی به کار خود ادامه می دهند و ما نیز معمولا توجه خاصی به این عضو مهم نداریم و فکر می کنیم مشکلی آن را تهدید نمی کند. وابستگی ما به سلامت قلب در بدن بسیار بالا است چرا که اگر جریان خود پمپاژی آن به اندام های بدن متوقف شود از بین می رویم. هنگامی که مشکلات قلبی خاصی که منجر به محدود کردن خون در گردش بدن می شوند اتفاق می افتند، نتایج و اثرات این مشکلات زیان بار خواهند بود.

اگر بنا به هیچ دلیل مشخص و دقیقی مشکل تپش قلب دارید، این موضوع می تواند نشانه این باشد که مشکلی برای قلب شما به وجود آمده است. با این که تمامی مشکلات قلبی به صورت فوری خطرناک و زیان بار نیستند اما بعضی از این موارد نظیر حمله های قلبی می توانند کشنده باشند. اگر مشکل تپش قلب افراطی و غیر طبیعی دارید و یا حس می کنید که حمله قلبی برایتان پیش آمده است حتما خیلی زود بدون هیچ گونه اتلاف وقت به ملاقات پزشکان متخصص قلب و عروق بروید.

 

دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Hkk جمعه ۲۷ فروردین ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  باسلام با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما، خانمی 25ساله با مشکل رگ اضاف قلب و داروهای مصرفی بیزو پرولول 2ونیم میلی و سیتالو پرام، آگر روزه بگیرم مشکلی ایجاد نمیشه برام؟ ضمنا 2سال قبل هروقت روزه میگرفتم دچار درد کلیه میشدم و قندخون هم لب مرض هست 115.سپاس گزارم
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۷ فروردین ۰( 3 روز پیش)
   سلام و عرض ادب روزه گرفتن بلامانع است
 • تصویر کاربر Sareh چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام.وقتتون بخیر.
  من 17 سال دارم و مدت هاست که تپش قلب دارم و دست هایم درد میگیرن و بیشتر مواقعی که استرس میگیرم یا اینکه همان تپش قلب دارم احساس گیجی بهم دست میده میخواستم بدونم مشکل از قلبم هست یا اینکه به خاطر استرس؟
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب به احتمال بسیار زیاد ناشی از اظطراب است ولی هنوز آریتمی را نمی توان کنار گذاشت توصیه می‌کنم که یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته انجام دهید
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۹ فروردین ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خدا قوت
  من پسر ۲۴ ساله ای هستم مبتلا به نارسایی خفیف دریچه میترال قلب
  من تو موقعیت مثلا مهمانی یا افراد ناشناس یا کلا درجمع و بخاهم صحبت کنم و وارد منزل به عنوان مهمانی بروم تپش قلب و استرس و اضطراب شدیدی میگیرم طوری که کاملا ضربان قلبما احساس میکنم و گاهی قلبم درد میگیرد و صورتم از استرس و اضطراب قرمز میشود خاستم راهنماییم کنید چکار کنم ایا همه این اضطراب ها و استرس ها از بیماری پرولاپس دریچه میترال قلب هست و من چکار کنم خدا خیرتون بده راهنماییم کنید دکتر جان
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۹ فروردین ۰( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب خیر ناشی از اظطراب است ضمن استفاده از پروپرانولول با یکی از همکاران محترم روانپزشک و یا روانشناس نیز مشورت بفرمایید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر بنده هفته قبل در رابطه با پدرم ازتون سوال پرسیدم .ایشون ۵۹ساله هستن ،با سابقه ده ساله فشارخون ،ایشون قرص آسپرین و به مدت بکسال هست قرص متوهگزال ۴۷.۵ نصف قرص روزانه و آملوپرس ۵ رو نصف روزانه که توسط دکتر حی بر براشون تجویز شد ،استفاده میکردن الان به مدت بک ماه هست که ایشون فقط نصف قرص متوهگزال استفاده میکنن /و با توجه به اینکه تو یکسال اخیر از شرکت های خارجی این قرص رو استفاده میکردن الان از شرکت های ایرانی با نام متازیرو به مدت دو هفته هست دارن استفاده میکنن تو این مدت و البته قبلش هرازگاهی ضربان قلبشون رو هم بصورت دستی هم با دستگاه فشارسنج چک میکنن تا حدود ۵۴ رسیده و بقیه اوقات درواقع اکثرزمان ها ۶۳هست و فشارشون در سطح ۱۱۰/۶۰هست .ممنون میشم درخصوص ارزیابی میزان ضربان قلبشون و استفاده و تغییر داروهاشون توضیح بدید
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب با توجه به توضیحات شما نیاز به تغییری در داروها و یا دوز مصرفی نیست
 • تصویر کاربر الهه یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام من دخترم و 16 سالمه حدود یکماه بیشتره ک تپش قلب دارم و کمی حالت تیر کشیدن در قلبم حس میکنم وشانه و گردنم هم درد دارن ب دکتر مراجعه کردم واز من سوالاتی پرسید ک ب او گفتم استرس زیادی در درس خواندن و نوشتن دارم به من قرص للوکساید داد 0و چون خاب اور بود مصرف نکردم دلیلش جی میتونه باشه لطف کنید بگید
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب به احتمال زیاد مسئله همان استرس است فعلاً از قرص پروپرانولول ۱۰ میلی گرم دو بار در روز استفاده بفرمائید
 • تصویر کاربر نازگل شنبه ۹ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام من 17 سالمه و دختر هستم
  الن یه مدته دلم تیر میکشع و تپش قلب شدید دارم حتی موقعی ک دراز کشیدم
  میخوان بدونم علتش جیه
  من به دکتر رفتم ک بهم یه قرص داد یرای کم کردن اظطزاب چون خواب اور بود من مصرف نکردم
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۹ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب از پروپرانولول ۱۰ میلی گرم روزانه دو بار استفاده کنید
 • تصویر کاربر الهه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام من 16 سالمه حدود یکماه بیشتره ک تپش قلب دارم و کمی حالت تیر کشیدن در قلبم حس میکنم وشانه و گردنم هم درد دارن ب دکتر مراجعه کردم واز من سوالاتی پرسید ک ب او گفتم استرس زیادی در درس خواندن و روزمره دارم ب من قرص للوکساید داد ک چون خواب اوره مصرف نکردم میشه دلیلش بگین ممنون میشمالبته اکو هم گرفتم و گفت ک تپش قلب داری
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی خود را نیز بفرستید
 • تصویر کاربر الهه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام من 16 سالمه حدود یکماه بیشتره ک تپش قلب دارم و کمی حالت تیر کشیدن در قلبم حس میکنم وشانه و گردنم هم درد دارن ب دکتر مراجعه کردم واز من سوالاتی پرسید ک ب او گفتم استرس زیادی در درس خواندن و روزمره دارم ب من قرص للوکساید داد ک چون خواب اوره مصرف نکردم میشه دلیلش بگین ممنون میشم
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب بهتر است که برای بررسی آریتمی احتمالی ابتدا یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته انجام دهید و در صورت طبیعی بودن آن طپش قلب شما ناشی از اظطراب است
 • تصویر کاربر پ دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترخسته نباشید
  من یکماهی هست که دچار تپش های نامنظم قلب شدم البته ازده سال پیش شروع شدولی خیلی کم بودمثلا ماهی یکبارولی الان چندهفته ای هست که روزی یکبارشده اکو ونوارگرفتم دکترگفت که ساختارقلبت سالمه ولی pvc داری دکترمن دریچه میترال وتری کوسپیدقلبم تشخیص دادند که mild30 هستش خواستم ازتون بپرسم برای کسی که مثل من دوتا از دریچه هاش همچین مشکلی داره ایا این pvcهاخطرناکه وزمینه سازسکته ی مغزی یاقلبی میشه لطفا راهنماییم کنیدآیا باید بیشترپی گیری کنم یا داروی خاصی مصرف کنم آیا ممکنه این تپش هابیشتربشن؟؟
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته انجام دهید. مشکلات فوق زمینه ساز سکته قلبی نیست.. تصمیم گیری در مورد درمان دارویی و یا نیاز به ابلیشن تابع نتیجه هولتر است
 • تصویر کاربر بهزاد پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  درود جناب دکتر
  بنده 33 ساله و مرد هستم.
  یک سال پیش بدلیل شک روحی مرگ ناگهانی یکی از اعضای خانواده،دچار تپش قلب در خواب شدم..تحت معاینه کامل فوق تخصص قلب هم قرار گرفتم(اسکن هسته ای،اکو،تست ورزش،هولتر 24 ضربان) که در نهایت ،مسائل روحی و اضطراب تشخیص داده شد و داروی متازیروی 47/5 تجویز شد که اصلا به من نساخت و نتونستم مصرف کنم.ضمنا قبل از اون ضربه روحی، ورزش مداوم شنا و والیبال انجام میدادم که قطع کردم و احتمالا این موضوع و سوگواری مداوم بی تاثیر نبود... دلیل تپش در خواب روز و راه حل دارویی...آسنترا 50 هم پیشنهاد شد که مصرف نکردم،لطفا راهنمایی کنید..سپاس.
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در صورتی که مشکل شما فقط طپش قلب است و مشکل دیگری ندارید از پروپرانولول ۱۰ میلی گرم روزانه دو بار استفاده بفرمایید.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر