۱۰ علت تپش قلب در بیماران را بشناسید

اگر ضربان قلب ما به بالاتر از حد نرمال و قابل قبول برسد، به این وضعیت تپش قلب (heart palpitations) می گویند. این وضعیت می تواند بسیار هشدار دهنده باشد با این حال معمولا آسیبی به ما نمی رساند و پس از کمی استراحت، آرام می شود. در این مقاله به بررسی ۱۰ علت تپش قلب می پردازیم.

تمامی روزها، هر روز و هر لحظه قلب ما در حال پمپاژ کردن خون به نواحی مختلف بدن است تا اکسیژن و مواد ضروری را برای آنها تامین کند. علت تپش قلب در فرد می تواند ریشه در مسائل مختلف داشته باشد.

اکثر اوقات ما حتی متوجه فعالیت دائم و تپش قلب خود نیستیم، ولی گاهی اوقات که در حال انجام ورزش و فعالیت بدنی هستیم یا بر اثر چیزی به شدت می ترسیم، تپش قلب ما بالا رفته و ما را متوجه خود می کند.

اگر ضربان قلب ما به بالاتر از حد نرمال و قابل قبول برسد، به این وضعیت تپش قلب (heart palpitations) می گویند. این وضعیت می تواند بسیار هشدار دهنده باشد با این حال معمولا آسیبی به ما نمی رساند و پس از کمی استراحت، آرام می شود.

اما گاهی اوقات می تواند نشانه این باشد که ما در خطر هستیم و باید مشکل خود را هر چه سریع تر درمان کنیم. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به رایج ترین علائم و دلایل بروز تپش قلب در بیماران.

ترس

۱️⃣ حمله وحشت زدگی علت تپش قلب

ترس و وحشت یک واکنش طبیعی در انسان ها است که همه ما آن را در برخی شرایط و اوقات تجربه می کنیم. در واقع یک غریزه نجات و زنده ماندن در ما وجود دارد که باعث می شود نسبت به موقعیت های خطرناک و آسیب رسان واکنش نشان دهیم. اگر به خوبی در این شرایط واکنش نشان ندهیم، خطر پیش رو می تواند به ما آسیب برساند و یا حتی منجر به مرگ شود. اما گاهی اوقات این ترس می تواند خطرناک و نگران کننده شود و همیشه توجیه پذیر نیست.

همانطور که از نام آن مشخص است، حمله وحشت زدگی زمانی است که فردی حس بسیار نگران کننده اضطرار یا ترس را در خود داشته باشد. این می تواند یک تجربه بسیار ترسناک برای کسی باشد که این حمله را تحمل می کند و به وسیله تعدادی از علائم نظیر تپش قلب قابل شناسایی است.

آب

۲️⃣ تپش قلب به علت کاهش سطح آب بدن

اکثر ما در طی روز آن چنان توجهی به میزان سطح آب بدن خود نداریم و این که آیا میزان آب کافی و مورد نیاز وارد بدن ما می شود یا خیر. با این حال گاهی اوقات میزان آب ورودی به بدن ما بسیار کم است و در نتیجه با مشکل کم آبی بدن مواجه می شویم. این شرایط می تواند منجر به بروز تعدادی از علائم نظیر تپش قلب شود. با این حال مقابله و حل این وضعیت معمولا آسان است.

معمولا کاهش آب بدن می تواند منجر به کاهش فشار خون در افراد شود چرا که مایعات کمی در بدن وجود دارند. کم آبی بدن همچنین می تواند در تعادل موجود بین الکترولیت ها یا مواد غذایی که از مایعات دریافت می کنیم اختلال به وجود آورد. در چنین شرایطی بدن جهت جبران این وضعیت و کمبود آب ضربان قلب و سرعت آن را بالا تر می برد و مشکل تپش قلب به وجود خواهد آمد.

استرساسترس

۳️⃣ استرس علت تپش قلب

زندگی ما همیشه همانطور آرام و بدون مشکل و گرفتاری دنبال نمی شود و به عبارتی همیشه ایده آل نیست. اتفاقات و مشکلات اطراف ما منجر به افزایش استرس ما می شوند و بدن ما با مشکلات و اتفاقات درگیر خواهد شد تا آن ها را حل کند. آدرنالین کم کم و به شکل مخفیانه وارد جریان خون ما می شود و امکان آرام بودن و ریلکس کردن را از ما می گیرد. در نتیجه قلب سعی می کند سخت تر کار کند و خون را به نواحی مختلف از بدن پمپاژ می کند.

این پمپاژ سنگین و قوی خون منجر به بروز مشکل تپش قلب می شود که یکی از علائم بسیار رایج و شناخته شده از استرس و اضطراب به شمار می رود. معمولا ما با گذشتن چند لحظه آرام می شویم و همراه با آن ضربان قلب ما نیز به حالت طبیعی بر می گردد. اگر تپش قلب حتی پس از کم شدن میزان استرس ما پا برجا باقی بماند باید حتما به سراغ درمان رفته و با پزشکان عمومی و متخصص مشورت کنیم.

رژیم غذایی

۴️⃣ تغییرات رژیم غذایی علت تپش قلب

انسان ها معمولا رژیم غذایی متنوعی دارند و گذشته از درد شکم و مشکلات مربوط به آن، این تنوع غذایی مشکلی به وجود نمی آورد. در حقیقت متخصصین داشتن یک رژیم غذایی متنوع را پیشنهاد می کنند چرا که می تواند تنوع مواد غذایی ورودی به بدن ما را افزایش دهد تا بدنی سالم و خوش فرم داشته باشیم. با این حال گاهی اوقات تغییرات جدید و ناگهانی در رژیم غذایی می تواند تاثیرات ناخواسته و بدی داشته باشد که یکی از این موارد تپش قلب است.

ایجاد یک تغییر جدید در رژیم غذایی ممکن است موادی را وارد بدن فرد کند که به آن آلرژی دارند و در نتیجه این اتفاق تپش قلب به وجود خواهد آمد. این تغییرات رژیم غذایی می توانند بر موارد دیگری نظیر سطح قند خون تاثیر بگذارد که خود عامل دیگری برای افزایش ضربان قلب افراد به شمار می رود. اگر یک تغییر خاص در رژیم غذایی منجر به بروز تپش قلب در شما شد پیشنهاد می کنیم یک تاریخچه از موادی که معمولا مصرف می کنید نگه دارید تا بتوانید خیلی زود غذایی که منجر به بروز این اثرات ناخواسته می شود را شناسایی نمایید.

کافئین

۵️⃣ تحریک کننده ها علت تپش قلب

مواد مختلفی وجود دارند که به عنوان محرک برای بدن فعالیت می کنند. این مواد معمولا میزان هوشیاری ما را بالا می برند و در نتیجه آن ضربان قلب نیز شدت بیشتری پیدا می کند. تعداد زیادی از محرک های هوشیاری و بدن در بالا رفتن سرعت تپش قلب تاثیر دارند که حالتی غیر نرمال به حساب می آید.

یک مثال از این مواد محرک که مصرف زیادی نیز در بین افراد دارد کافئین است که بیشتر در چای و قهوه پیدا می شود. با این که چنین نوشیدنی هایی برای اول صبح ایده آل هستند تا هوشیاری ما را در شروع ساعت کاری بالا ببرند اما بسیاری از افراد باید کافئین را با تعادل و دقت مصرف کنند تا از تپش قلب بالا جلوگیری به عمل آید. دارو هایی نظیر آمفتامین ها (amphetamines) و کوکائین (cocaine) نیز می توانند منجر به ایجاد تپش قلب در افراد شوند. همچنین نوشیدنی های انرژی زا نظیر رد بول نیز می توانند مسئول به وجود آمدن تپش قلب در افراد باشند.

دارو

۶️⃣ تپش قلب به علت مواد دارویی و داروها

برای درمان بیماری ها و مشکلات حوزه سلامتی انسان تنوع بسیار زیادی از مواد دارویی و دارو های مختلف وجود دارد. این دارو ها علاوه بر تاثیر مثبت خود بر روی بیماری های خاص، عوارض جانبی متعددی نیز دارند که برخی از آن ها ناخواسته هستند. یکی از عوارض جانبی احتمالی برای بعضی از دارو ها افزایش تپش قلب است.

اگر احتمال بروز تپش قلب در شما وجود دارد و یا هرگونه عکس العمل دیگری نسبت به دارو ها دارید حتما باید قبل از مصرف هر داروی جدید و یا حتی داروهای قدیمی با پزشک معالج خود مشورت کنید. ممکن است در این شرایط پزشکان داروهای دیگری را جایگزین کنند. ترکیب های متفاوت از دارو ها نیز می توانند منجر به بروز تپش قلب شوند و اگر این علائم و مشکلات از بین نرفت حتما باید در این باره با پزشک معالج خود صحبت کنید.

معاینه قلب

۷️⃣ تغییرات هورمونی علت تپش قلب

بدن های ما به شدت تحت تاثیر هورمون ها هستند و همین هورمون ها جنبه های مختلف از بدن ما و کارکردهایمان را کنترل می کنند. هورمون ها می توانند بر روی حالت و مود، سطح قند خون، دمای بدن و دیگر بخش های بدن ما تاثیر بگذارند. یک کارکرد خاص بدن ما در این زمینه ضربان قلب است. تغییرات مختلف در سطح هورمون های بدن می توانند منجر به ایجاد تپش قلب شوند. با رسیدن دوباره سطح هورمون ها به حالت تعادل، مشکل تپش قلب نیز حل می شود.

در خانم ها، این گونه تغییرات هورمونی ممکن است به دلایلی نظیر حاملگی، دوران قاعدگی و یائسگی رخ دهند. دارو های پیشگیری از بارداری نیز می توانند دلیل اصلی تغییرات هورمونی باشند که منجر به تپش قلب می شود. اگر مشکل تپش قلب ادامه دار باشد و زود از بین نرود پیشنهاد می شود به دنبال درمان پزشکی مشکل باشیم به خصوص اگر فرد مربوطه باردار باشد.

ضربان قلب هدف

۸️⃣ ورزش و نرمش علت تپش قلب

متخصصین سلامت پیشنهاد می کنند در برنامه زندگی خود به اندازه کافی وقت برای تحرک و ورزش بگذاریم و این یک پیشنهاد بسیار خوب است.

ورزش و تحرک به افراد کمک می کند سیستم قلبی و عروقی خود را در حالت مناسب و سالمی نگه دارند و منجر به سالم ماندن قلب و شش های افراد می شود. همچنین به کمک ورزش و نرمش می توان چربی اضافه را آب کرد، حس و حال کلی خود را بهبود بخشید و کیفیت زندگی را در مجموع بالا برد.

اگر به تمرین و ورزش عادت ندارید، بالا رفتن ضربان قلب و مشکل تپش قلب می تواند تا حد زیادی نگران کننده باشد. این افزایش ضربان قلب عموما موقت است و حتی برای شما مفید خواهد بود.

اگر در مورد تپش قلب خود در حین ورزش کردن و یا پس از آن مطمئن نیستید و نگرانی دارید حتما با یک پزشک مشورت کنید. علاوه بر این یک مربی فیتنس و تناسب اندام می تواند تمرینات مناسبی را برای شما برنامه ریزی کند تا مشکل به وجود آمدن تپش قلب برطرف گردد.

ضربان قلب نرمال در حین ورزش چقدر باید باشد؟ : ضربان قلب هدف

کم خونی

۹️⃣ کم خونی (Anemia) و تپش قلب

ماده خاصی به نام هموگولوبین باعث قرمز بودن خون های موجود در بدن ما می شود. هموگولوبین یک نوع پروتئینی است که در سلول های قرمز خون پیدا می شود. این پروتئین حامل آهن است که وابستگی زیادی به اکسیژن دارد. آهن به اکسیژن این امکان را می دهد تا خود را به هموگولوبین متصل کند و سپس سلول های قرمز اکسیژن را به نواحی مختلف بدن حمل می کنند.

هنگامی که تعداد سلول های خونی قرمز کم می شود و یا به عبارتی هموگولوبین فرد کاهش می یابد، بدن نمی تواند اکسیژن مورد نیاز خود را تامین کند. نام این شرایط خاص را کم خونی می گویند و یکی از راه هایی که بدن سعی در جبران این مشکل دارد بالا بردن ضربان قلب است تا به کمک آن بتواند اکسیژن موجود در گردش خون بدن را بالا ببرد. در نتیجه این کم خونی مشکل تپش قلب برای فرد به وجود می آید. مشکل کم خونی قابل درمان است و در نتیجه این نوع از تپش قلب پس از حل مشکل مربوطه و بالا آمدن سطح اکسیژن موجود در جریان خون به حالت عادی بر خواهد گشت.

قلب درد

🔟مشکلات قلبی علت تپش قلب

قلب های ما روزانه و بدون هیچ توجهی به کار خود ادامه می دهند و ما نیز معمولا توجه خاصی به این عضو مهم نداریم و فکر می کنیم مشکلی آن را تهدید نمی کند. وابستگی ما به سلامت قلب در بدن بسیار بالا است چرا که اگر جریان خود پمپاژی آن به اندام های بدن متوقف شود از بین می رویم. هنگامی که مشکلات قلبی خاصی که منجر به محدود کردن خون در گردش بدن می شوند اتفاق می افتند، نتایج و اثرات این مشکلات زیان بار خواهند بود.

اگر بنا به هیچ دلیل مشخص و دقیقی مشکل تپش قلب دارید، این موضوع می تواند نشانه این باشد که مشکلی برای قلب شما به وجود آمده است. با این که تمامی مشکلات قلبی به صورت فوری خطرناک و زیان بار نیستند اما بعضی از این موارد نظیر حمله های قلبی می توانند کشنده باشند. اگر مشکل تپش قلب افراطی و غیر طبیعی دارید و یا حس می کنید که حمله قلبی برایتان پیش آمده است حتما خیلی زود بدون هیچ گونه اتلاف وقت به ملاقات پزشکان متخصص قلب و عروق بروید.

 

دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۷ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من اکو رفتم سالم بود ولی تا یکم فعالیت میکنم تا با یکی سلام علیک میکنم زود ضربانم میره بالا چرااااااا؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲۷ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب متاسفانه با اطلاعات ارائه شده توسط شما نمی توان اظهار نظر دقیقی کرد
 • تصویر کاربر الینا جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  سلام.من ۱۵ سال سن دارم.ا ماه است که تپش قلب و درد قفسه سینه دارم.سرگیجه هم دارم.بعضی اوقات هم نبص در شکم دارم.نوار قلب دادم،کمی‌نامنطم بود
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر نوار قلب خود را بفرستید
  2. تصویر کاربر الینا جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   متاسفانه نوار قلبم پیش خودم نیست
  3. تصویر کاربر الینا جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   متاسفانه نوار قلبم پیش خودم نیست
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   متاسفانه با اطلاعات ارائه شده توسط شما نمی توان اظهار نظر دقیقی کرد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۲۰ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳۰ سالمه یک هفته هست فشارم می‌ره بالا وتپش قلبم هم بالاس دست چشم درد زیاد داره و خیلی احساس سنگینی سمت چپ دارم و خیلی بیحالم آدم استرسی هم هستم ازتون می‌خوام راهنماییم کنید قرص لوزار برای فشار و پرانول هم استفاده کردم نتیجه ای نگرفتم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲۰ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً به مدت یک هفته روزانه دو بار صبح قبل از صبحانه و شب قبل از شام، هر دو بار با مثانه خالی فشارخون و ضربان قلب خود را اندازه گیری کرده و لیست آن را بفرستید
 • تصویر کاربر رویا چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 196 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من خیلی استرسیم و اختلاص اضطراب دارم حملات پانیک و ضربان قلبم این مواقع بالا میره صد به بالا. دکتر بهم پروپنالول ده داده برای رفع استرسم و مواقع استرس یک چهارم قرص میخورم. سالانه چکاپ نوار قلب میرم و سوالم اینکه یک ساعت قبل نوار قلب این دوز قرص بخورم برای اینکه تپش بالای صد نداشته باشم دکتر متوجه میشه؟ روزهای عادی ضربان قلبم رو هفتاد هست مرسی از جوابتون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب پاسخ شما می تواند هم مثبت و هم منفی باشد. تعداد ضربان قلب توابع عوامل بسیار متنوعی است
 • تصویر کاربر طهماسبی پنجشنبه ۱۳ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳۲ سالمه یک سال ونیم هست که تپش قلب شدید دارم به طوری که تپش قلب داخل سرم روتکان میده وبدنم میلرزاند اکو انجام دادم هولتر ۲۴ساعته انجام دادم چون تنگی نفس خیلی زیادی داشتم گفتند مشکلی نداری پرانول وبیسوتا ومتورال خوردم تغیری در تپش قلب و تنگی نفس ندارم یک مشکل دیگه همکارم که استخوان های من جون ندارن می‌لرزند هم دست هم پا تاری دید هم دارم کم کاری تیروئید دارم وروماتیسم هنوخ دارم وکم خونی مینوربا هموگلوبین ۹ هستم چه دکتری باید برم لطفا راهنمایی کنید یک ذره راه که میرم توخونه دست وپاهام میلرزه نمیتونم رویاهام وایستم خواهش میکنم کمک کنین
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۳ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب بخشی از علائم شما ناشی از کم خونی و بخشی ناشی از اظطراب است و با درمان این دو مورد بخش قابل توجهی از مشکلات شما برطرف خواهد شد
 • تصویر کاربر علیسان شنبه ۱ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مادر من۳۵ سال سن دارند و یکسال هم میشه که فشارخونش بالا میره وقرص فشار خون دادن ولی تو این یکسال دوبار دچار تپش قلب شدید ۱۸۰ الی۲۰۰ بار ضربان قلب شدن خدارو شکر تو هر وضعیت دو تا آمپول زدن وبخیر گذشت پیش هردکتر متخصص قلب عروق و اکوی قلب رفتن وگفتن که مشکل خاصی نیست و متورال و آملودیپین دادن،ار از جناب عالی خواهش میکنم که مارا راهنمایی کنین،چن هر بار که مادرم تو این وضعیت قرار میگیره خیلی می‌ترسیم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به ابلیشن دارند لطفاً تصویر نوار قلب حین طپش قلب ایشان را بفرستید
  2. تصویر کاربر علیسان شنبه ۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   باعرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر،متاسفانه نوار قلب را برای تشکیل پرونده در بیمارستان نگه داشتن فقط یه معرفی نامه برای مراجعه به متخصص نوشتن که عکس آن را به حضورتان ارسال میکنم،گاهی اوقات هم فشارخون مادرم ۱۴بر۷ یا ۱۵ بر۹ میشود که این هم نگران کننده است.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱ آبان ۰( 2 سال پیش)
   تصویری ارسال نشده است.فشار خون نیاز به بررسی دارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نادیا سه شنبه ۲۷ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 378 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من دختری ۲۱ ساله هستم این اواخر که تیروییدم ۶ شده تپش قلب گرفتم زخم معده هم دارم و بدنم هم به شدت کم آب شده وقتی راه میرم یا خم میشم تپش قلب میگیرم چند ثانیه و باز بهتر میشه به نظرتون مشکلی هست؟ ۸ ماه پیش هم نوار قلب انجام دادم مشکلی نداشت
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۷ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب نگران نباشید مشکلی ندارید
 • تصویر کاربر ز پنجشنبه ۸ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر وتشکر بابت پاسخگوییتون

  من خانمی ۵۰ ساله هستم که بخاطر آریتمی خرداد امسال ابلیشن شدم که ناموفق بود ودوباره نیمه شهریور در بیمارستان شهید رجایی تهران این عمل را انجام دادن وگفتن که موفق بوده و اکو که شدم کمی مایع دور قلب دیده شد وبا دارو بعد از دو روز بستری نشون داد که مقدار اون کمتر شده ومرخص شدم .قرص کلشی سین وپنتوپرازول وبیزوپرولول تجویز کردن که با مصرف این داروها عوارض گوارشی زیادی داشتم بعد از یک هفته اکو گرفتم نتیجه اون یه کم بهتر بود با این حال بعد از عمل دو هفته دارو خوردم سپس به متخصص قلب مراجعه کردم ایشون گفتن چون عوارض گوارشی اذیتت میکنه واکو دوم نسبت به اکو قبلی بهتر است دارو رو قطع کن فقط بیزوپرلول بخور منم همین کار رو کردم ناراحتی معده برطرف شده ولی الان سه روزه قرص کلشیسین نمیخورم فکر میکنم یه قسمت عضله گردن حالت کشیدگی داره وبه گلو یه کوچولو فشار میاره. الان نمیدونم چکار باید انجام بدم ودکتر تهران هم گفتن بعد از یک ماه مصرف برم تهران اکو بگیرم.دوباره یک هفته بعد از قطع قرص کلشیسین اکو گرفتم
  من خلاصه پرونده عمل واکو رو میفرستم خدمتتون اگه لطف کنین راهنمایی کنین که نیاز به مصرف دوباره کلشیسین
  هست یا نه ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به ادامه مصرف کلشیسین نیست
  2. تصویر کاربر ز پنجشنبه ۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   ببخشید آقای دکتر میشه بفرمایین اکو آخری نسبت به قبلی بهتر هست یانه؟🙏🙏
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   در اکوکاردیوگرافی آخر مایعی در اطراف قلب گزارش نشده است
  4. تصویر کاربر ز پنجشنبه ۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   شرمنده من به قدری دچار استرس شدم که دائم حواسم به قلب وقفسه سینه هست به همین خاطر زیاد مزاحمتون میشم
   آقای دکتر الان من روزی یه قرص بیزوپرلول ۵ میخورم نظر شما هم همینه؟
   سوال دیگه اینکه با این شرایط آیا محدودیتی در فعالیت دارم یا خیر؟
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   بله کافی است و محدودیت فعالیت ندارید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر ع دوشنبه ۸ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 503 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وصبح بخیر ،درسوال قبلم به عرض رساندم که از خواب میپرم ،عصر باشه یا شب ،دچار تپش میشم،فشار خونم دارم که دارو مصرف میکنم ،واخیرا هم بخاطر تپش به دکتر قلب وعراق مراجعه کرده ام برا تپش قرص بیزوفار ۵ نوشته که دارم مصرف میکنم ،البته تست ورزش هم گرفته ،وگفتن از نظر قلب وعروق مشکلی ندارم ولی چن روزی که دارو مصرف میکنم باز به همان نحو هس ،انگار تو قفسه سینه احساس سنگینی میکنم ،نمی‌توانم دراز بکشم ،ونمیتوانم بشینم باید اقدام به قدم زدن نمایم تا ی خورده آروم بگیرم ،با ای وضعیت آیا بستن هولتر برا ثبت فشار خون ویا نوار قلب در ساعات مختلف وزمان تپش موثر هس یا خیر ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۸ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   برخی از علایم شما ممکن است که به علت مصرف بیزوفار باشد. از پنتوپرازول استفاده بفرمائید و در صورت عدم پاسخ مناسب هولتر را انجام دهید
 • تصویر کاربر ع دوشنبه ۸ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  ضمن عرض سلام وادب،من ۵۰ سالمه ،فشار خون دارم و دارو مصرف میکنم(والو ساپ پنج ،هشتاد)کارم هم استرس زا هس،شبا احساس خفگی میکنم ،از خواب میپرم وتپش قلب میگیرم ،ونه میتونم دراز بکشم ونه میتونم بشینم ،ضمنا ن روزی هس
  قرص بیزو فار ۵ هم هر عصر مصرف میکنم،راهنماییکنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۸ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به بررسی از نظر مشکلات قلبی عروقی دارید لطفاً جهت ویزیت و بررسی های لازم به یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای قلب و عروق مراجعه فرمایید
درحال دریافت اطلاعات