از دکتر بپرسید

 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۵۱۸ مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر قلب گرامی
  مادر بنده ۶۸ سال سن دارند و بعد از چند دقیقه پیاده روی، دچار تنگی نفس می شوند، حتی در سطوح صاف و هموار. طبق فرمایشات دکتر ایشان نوار قلبی، تست ورزش، اکوی قلب و اسکن قلب انجام شد و خوشبختانه هیچ تنگی و یا گرفتگی در عروق ایشان مشاهده نشد، ولی همچنان مشکل مادر من پابرجاست. در مراجعت قبلی پزشک از ما خواستند که آنژیوگرافی انجام دهیم تا جواب قطعی مشخص شود. ما حتی برای اطمینان خاطر به متخصص ریه نیز مراجعه کردیم و ایشان گفتند هیچ مشکلی وجود ندارد. حال سوال اینجانب این است که آیا آزمایشات فوق درصد خطای بالایی دارند؟ یا اینکه آنژیوگرافی بسیار دقیق تر عمل می کند و می تواند تنگی عروقی را که حتی با اسکن قلب مشاهده نشده را مشخص کند؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( ۵ سال پیش)
   سلام
   اگر اسکن قلب نرمال است، اصلا نیازی به آنژیوگرافی نیست. اگر ریه مشکلی نداشته باشد، ممکن است نارسایی دیاستولیک قلب باشد که معمولا با اکوی قلب مشخص می شود. اینجانب توصیه به ۴۵ دقیقه پیاده روی روزانه می کنم زیرا با این کار دامنه فعالیت ایشان حتما افزایش پیدا خواهد کرد. توجه شود که مشکل تنگی نفس در میانسالی بسیار شایع است.
درحال دریافت اطلاعات

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.