از دکتر بپرسید

قطع داروی یا ادامه پلاویکس بعداز یکسال - پرسش ۴۵۴۳

 • تصویر کاربر Mina.shni پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( ۳ هفته پیش) آنژیوپلاستی
  باسلام و ادب مادرم پارسال طی یه عمل دچار سکته شدن ...بعدازسکته انژیوپلاستی شدن ودرگیری سه رگ،یک رگ کلا کات قدیمی بود.یک رگ استنت گرفت.الان یکسال و دوماه شده که قرص پلاویکس و اسپرین میخورد داروهای دوروکانتین۲.۶ متورال راهم یکساله مداوم میخورد متفورمین و اتورواستاتین هم پنج سالی میشود چربی و قندش کنترل هست.پزشکش مرخصی زایمان است و ما هم شهرستانیم دسترسی حضوری بشما امکانش برامون نیست.لطفا بفرمایید داروی پلاویکس را ادامه دهد تا کی ؟یا قطع کند؟؟ اینم عرض کنم در نبود پلاویکس خارجی یکروز قرص نداشت زیر بغل سمت چپش درد گرفته بود و تپش قلب هم شبانه داشت.الان هم یک ماهی میشه پلاویکس ایرانی میخورد .شدیدا به پاسختون نیاز داریم لطفا کمکمان نمایید.گزارش انژیوپلاستی پیوست گردید.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( ۳ هفته پیش)
   سلام و عرض ادب گزارش ارسالی تصویر گزارش آنژیوگرافی است نه آنژیوپلاستی. در صورتی که بیش از یک سال از انجام آنژیوپلاستی گذشته است نیازی به مصرف پلاویکس نیست. مصرف پلاویکس تاثیری در کنترل درد و یا طپش قلب ندارد.
  2. تصویر کاربر Mina.shni پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( ۳ هفته پیش)
   باسلام تشکر از پاسخگویی .چگونه قطع کند یکباره مشکلی ندارد؟ اسپرین و دیگر داروهایی که ذکر شد. ادامه دهد؟ نظرتون را درباره وضعیت رگهای قلبی مادرم از گزارش نیز اگر ممکن هست میخواهیم بدانیم سپاسگذاریم.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( ۳ هفته پیش)
   بله پلاویکس را می‌توانند قطع کنند و سایر داروها باید ادامه یابند احتمالاً به لوزارتان و یا کاپتوپریل هم نیاز دارند. در مورد رگ سمت راست نیاز به رویت تصویر نوار قلب و احتمالا اسکن هسته ای قلب و نیز اطلاع از علایم ایشان دارم
  4. تصویر کاربر Mina.shni پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( ۳ هفته پیش)
   باتشکر از پاسخگویی.چگونه قطع نماید یکباره مشکلی نمیشود؟ بقیه قرص های قلبی که ذکر شد را ادامه دهد؟ نظرتون رو درباره وضعیت رگهای قلبی در گزارش اگر ممکن هست بدانیم .سپاسگذارم
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( ۳ هفته پیش)
   قطع یکباره مشکلی ایجاد نخواهد کرد در مورد رگها در قسمت قبل توضیح دادم

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.