از دکتر بپرسید

آریتمی و فشار خون بالا - پرسش ۱۱۴۱۲

  • تصویر کاربر راحله دوشنبه ۲۰ دی ۰( ۲ سال پیش) تعداد بازدید: ۵۵۷ فشار خون
    سلام وقت بخیر من ۳۳ سالمه تیرویید کم کار دارم از نوع هاشیموتو و قرص لووتیروکسین مصرف میکنم چند سالی هست دقت کردم همیشه ضربان قلبم پایین تر از ۶۰ هست حدود ۵۷ اگه ورزش کنم تا ۱۴۰ هم رفته ولی در استراحت و حالت عادی همون ۵۷ بود و فشار خون هم معمولا ده و یازده بوده قبلا. اما از آبان ماه که دوز دوم واکسن رو زدم فشار خونم اون هفته خیلی بالا بود
    ۱۵ روی یازده و علامت آریتمی روشن بود بعدش هربار خواستم فشارم چک کنم همش فشار دیاستولیک من بالای ۹ هست و علامت آریتمی قلبی روی دستگاه روشنه سه روز اخیر دوروزش سردرد وحشتناکی داشتم که مشابه میگرن بود گاهی برام پیش میاد و دیشب احساس سرگیجه و داغی سرم و تپش قلب داشتم که من فشار گرفتم اول ۱۴ روی ۹.۸ بود آبغوره خوردم آخر شب دوباره چک کردن ۱۶ روی یازده و نیم بود امروز صبح هم چک کردم ۱۳ روی ۹ و نیم با علامت فیبراسیون و آریتمی روشن روی دستگاه و ضربان ۵۳ اینا نشونه چی هست من باید چی کار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید. عذر میخوام آیا این علایم به سندروم قبل از قاعدگی هم می‌تونه ارتباطی داشته باشه.
    1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۲۰ دی ۰( ۲ سال پیش)
      سلام و عرض ادب لطفاً یک هولتر فشار خون ۲۴ ساعته و یک نوار قلب بگیرید

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.