از دکتر بپرسید

مینیمم بالا - پرسش ۴۹۲۲

 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( ۱ ماه پیش) تعداد بازدید: ۱۲ فشار خون
  هولترفشاریعنی چی؟ آقای دکترشمابه همه توصیه کردیدمن معنیشونمیدونم.ضمناآقای دکترمن۴۵سالنه وفشارم همیشه ۱۴روی۹یا۹ونیمه بدون خوردن لوزارتان آیاراهی هست بتونم فشارم روبیارم روی۱۲روی۸؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در هولتر فشار خون دستگاهی برای فرد استفاده می‌شود که در طی ساعات روز هر نیم ساعت و در طی ساعات خواب هر یک ساعت فشار خون فرد را اندازه می گیرد و این در حالی است که فرد به طور عادی زندگی طبیعی خود را طی می‌کند و بر اساس اطلاعات به دست آمده از آن در مورد بالا رفتن صبحگاهی فشار خون، افت و یا عدم افت شبانه فشار خون، کنترل بودن و یا کنترل نبودن فشار خون و وجود یا عدم وجود فشار خون اطلاعاتی به دست می آید و بر اساس این اطلاعات میتوان میزان داروها و نوع داروهای مناسب را برای بیمار انتخاب و تجویز کرد. روش های غیر دارویی کنترل فشار خون کاهش وزن (در صورت بالا بودن) و استفاده از رژیم غذایی کم نمک, ورزش, استفاده از غذاهای حاوی مقادیر زیاد پتاسیم و همچنین استفاده بیشتر از سبزیجات و لبنیات کم چرب است ولی با رعایت همه این موارد نیز تضمینی برای کاهش فشار خون به ۱۲ روی ۸ وجود ندارد
  2. تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( ۱ ماه پیش)
   خداوندشماروبرای ماحفظ کنه انشاالله.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سلامت باشید امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.