از دکتر بپرسید

فشار خون دیاستولیک بالا - پرسش ۴۲۹۰

 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( ۱ ماه پیش) فشار خون
  با سلام.۳۹سال دارم قد ۱۸۵و وزن ۱۰۳کیلوگرم. سابقه فشار خون بالا در خانواده داریم و شخصاً از سه سال قبل تحت نظر پزشک داروی لوزار ۲۵ در دو نوبت استفاده میکنم. اما فشار خون دیاستولیک من همیشه بالا،در اعداد ۸و۹هست. گاهی سردرد میگیرم و چک میکنم که فشار خونم بالاست. اسید اوریک خونم کمی بالاست.الوپرانول مصرف میکنم.با توجه به شرایط کنونی امکان رفتن ب دکتر ندارم. ممنون میشم بفرمایید چه دارویی برای کم شدن فشار دیاستولیک ترجیحاً خارجی استفاده کنم که عوارض جانبی کمتری داشته باشه.؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سلام و عرض ادب پیشنهاد میکنم که ضمن کاهش وزن و استفاده از رژیم غذایی کم کالری‌ و کم نمک لوزارتان را با اکسفورج ۵/۱۶۰ جایگزین بفرمایید
  2. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سپاسگزارم از توجه شما. لازم به ذکر است در چکاپ کامل شهریور ۹۸فقط اوریک اسید و آنزیم های کبدی مقدار کمی نامتعادل بود. برای این موارد پیشنهاد خاصی دارید جناب دکتر؟
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( ۱ ماه پیش)
   احتمالاً مبتلا به کبد چرب می‌باشید و اختلال آنزیم های کبدی به آن علت است ولی سایر احتمالات نیز وجود دارند لذا توصیه می‌کنم که یک سونوگرافی کبد و مجاری صفراوی انجام دهید و در صورت تایید کبد چرب مجدداً ضمن کاهش وزن از داروهای خانواده استاتین استفاده کنید. در مورد اسید اوریک هم مصرف آلوپورینول کافی است
  4. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( ۱ ماه پیش)
   بسیار ممنونم از محبت شما. برای ویزیت این سونوگرافی به چه متخصصی باید مراجعه کنم؟
   آیا اگر با توجه به مسئله فشار خون به پزشک متخصص قلب و عروق مراجعه کنم ایشان این مورد را هم ویزیت و تجویز مینمایند؟
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سونوگرافی توسط همکاران رادیولوژیست انجام می‌شود و درخواست سونوگرافی توسط همه پزشکان قابل انجام است

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.