از دکتر بپرسید

آیا امکان دارد اکو مشکل قلب را نشان ندهد؟ - پرسش ۵۲۰۵

 • تصویر کاربر قابوس سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( ۱ هفته پیش) تعداد بازدید: ۷ فشار خون
  پدر من۶۲ ساله، ۳ سال پیش عمل قلب باز داشته است. الان در فاصله ۱۰ روز دوبار فشار خون به ۲۰ رسید که دوبار اکو انجام شد و دکتر گفت مشکلی نیست.
  اما ۳ سال قبل هم تنگی نفس و گاهی فشار بالا داشتند که دکتر بعد از اکو گفت مشکلی نیست ولی بار سوم آنژیو انجام شد که حتی اجازه مرخصی از بیمارستان را بعد از آنژیو ندادند و بلافاصله عمل کردند.
  نگرانی ما الان از این است که مشکل قبل مجدد تکرار شود. برای همین می خواستم بدانم امکان دارد در اکو مشکل دیده نشود؟
  باسپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( ۱ هفته پیش)
   سلام و عرض ادب اساسأ موضوع فشارخون بالا و اکو و گرفتگی عروق سه مقوله جدا هستند. فردی میتواند گرفتگی شدید در هر سه رگ قلب با اکو و فشارخون خون طبیعی داشته باشد و برعکس با اکوی غیر طبیعی میتوان گرفتگی عروق نداشت. با توضیحات شما پیشنهاد میکنم که فعلا موضوع با اهمیت بیشتر کنترل فشار خون است.
  2. تصویر کاربر قابوس سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( ۱ هفته پیش)
   ممنون از توجه و پاسخ شما
   پس به نظر شما لازم نیست آنژیو صورت گیرد؟
   چون پدر یک مشکل مادرزادی دارند که در این سن بروز کرده که خون در بدنشان لخته می گردد. که بعد از عمل توسط دکتر تشخیص داده شد و با تنظیم داروها کنترل گردیده.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( ۱ هفته پیش)
   باز هم این مسئله موجب نیاز به انژیوگرافی نمی‌شود. برای نیاز به انژیوگرافی از روی علائم بالینی و یافته های پاراکلینیکی نظیر نوار قلب، اکو، تست ورزش، اسکن هسته ای و... تصمیم‌گیری می‌شود.

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.