عوارض بعد از آنژیوگرافی قلب چیست؟

در این مقاله ابتدا بررسی می‌کنیم که آنژیوگرافی چیست و چه مزایایی دارد و سپس عوارض بعد از آنژیوگرافی را مرور خواهیم کرد.

 آنژیوگرافی چیست؟

آنژیوگرافی برای تشخیص و بررسی گرفتگی عروق قلب (گرفتگی های سرخرگ کرونری) به کار می رود.
در این روش، یک کاتتر از درون رگ، عبور کرده و به سمت قلب هدایت می شود. در صورتی که به تشخیص متخصص قلب نیاز به بالن گذاری باشد، از آنژیوپلاستی برای باز کردن عروق قلب بهره می برند.

انواع آنژیوگرافی

دو نوع اصلی آنژیوگرافی وجود دارد:

 • آنژیوگرافی قلب از طریق دست (سرخرگ دست)
 • آنژیوگرافی از پا (سرخرگ ران)

آنژیوگرافی قلب برای چیست

در یکی از شرایط زیر، احتمالاً متخصص قلب به شما توصیه خواهد کرد که آنژیو قلب انجام دهید:

 • در صورتی که بیماری های قلبی مادرزادی داشته باشید.
 • نتایج غیر معمول در تست غیر تهاجمی فشار قلب نشان دهید.
 • اگر علائم بیماری عروق کرونری مثل درد در قفسه سینه داشته باشید
 • درد در قفسه سینه، فک، گردن و یا دست که علت نامشخص دارد
 • درد قفسه سینه رو به افزایش و یا جدید
 • جراحت در ناحیه قفسه سینه
 • مشکلات جدی دریچه‌ای قلب
 • سایر مشکلات مرتبط با رگ های خونی

کاربرد آنژیوگرافی قلب

پزشک متخصص به واسطه آنژیوگرافی می‌تواند موارد زیر را تشخیص دهد:
 • بیماری نارسایی وریدی
 • بیماری عروق کرونری
 • مشکلات عروق محیطی
 • ترومبوز وریدی عمیق

مزایای آنژیوگرافی قلب

در ادامه به بررسی مزایای آنژیوگرافی می پردازیم:

عدم نیاز به جراحی

 آنژیوگرافی ممکن است نیاز به جراحی را از بین ببرد. و اگر عمل جراحی همچنان ضروری باشد، می توان آن را دقیق تر انجام داد.

تصویر دقیق از عروق خونی

کاتتر آنژیوگرافی یک تصویر بسیار دقیق از عروق خونی را به ما نشان می دهد. این کار زمانى مفید است که یک روش جراحی یا مداخله ى زیر پوستی نیاز باشد.

ارزیابی عروق نواحی مختلف بدن

با انتخاب شریان هایی که کاتتر از آن ها عبور می کنند، مى توان عروق نواحى مختلفى از بدن را ارزیابی کرد. در حقیقت، ممکن است یک کاتتر کوچک تر از طریق یک کاتتر بزرگتر به شاخه ای ازشریان منتقل شود که خون یک ناحیه ى کوچک از بافت یا تومور را فراهم می کند؛ این آنژیوگرافی ، سوپرسلکتیو نامیده می شود.

تشخیص و درمان به طور همزمان

 برخلاف توموگرافی کامپیوتری ( سى تى اسکن ) یا رزونانس مغناطیسی (ام آر)، استفاده از کاتتر باعث می شود که تشخیص و درمان در یک روش واحد ترکیب شوند. به عنوان مثال، ابتدا یک ناحیه از تنگی شدید شریان ها را پیدا کرده و سپس با آنژیوپلاستی در آن نواحى استنت قرار داده مى شود.

روشی دقیق

 جزئیاتى که توسط کاتتر آنژیوگرافی نمایش داده می شود ممکن است با هیچ روش غیر غیر تهاجمى دیگرى در دسترس نباشد.

عوارض کم

✅ پس از تست اشعه ایکس، هیچ اشعه اى در بدن بیمار باقی نمی ماند.

✅ معمولا اشعه ى ایکس عوارض جانبی در این آزمایش ندارد.

بیشتر بخوانید : آنژیوگرافی از طریق دست

آیا آنژیوگرافی بیهوشی دارد

خیر عمل آنژیوگرافی بدون بیهوشی انجام می‌شود.

عوارض بعد از آنژیوگرافی

ایا آنژیوگرافی خطر دارد؟ خطرات آنژیوگرافی و عوارض آنژیوگرافی قلب را در ادامه بررسی می‌کنیم:

درد دست بعد از آنژیوگرافی

درد بازو از علائم بیماری قلبی

بعد از این که شما این آزمایش را انجام دادید، ممکن است در محل عمل به دلیل حساسیت به لمس و سوزش، احساس ناراحتی داشته باشید. سوزش ممکن است در اثر مقدار کم خونریزی در هنگام خروج لوله باشد. با این وجود این حالت خطری ندارد و طبیعی است. همچنین احساس سردرد خفیف بعد از آنژیوگرافی شایع است.

برای مدیریت درد، ممکن است از مسکن استفاده کنید. همچنین نوشیدن مقدار زیادی مایعات در روزهای ابتدایی، به دفع رنگ کنتراست از بدن، کمک خواهد کرد.

احتمال مرگ در آنژیوگرافی

بیشتر افراد در طی یا بعد از آنژیوگرافی مشکلی ندارند. حمله قلبی و سکته مغزی به ندرت اتفاق می افتد ، اما می توانند مرگ‌آور باشند. این اتفاق نادر بیشتر در افراد مسن یا افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند بیشتر است.

درد قلب بعد از آنژیوگرافی

ممکن است پس از آنژیوگرافی احساس درد خفیفی در قلب خود احساس کنید که شایع است و در بیشتر موارد رفع می‌شود.

خطر سرطان بعد از آنژیوگرافی

همیشه احتمال ابتلا به سرطان از قرار گرفتن در معرض تابش زیاد وجود دارد. با این حال، مزیت تشخیص دقیق آنژیوگرافی به مراتب بیشتر از خطرش است.

واکنش های شدید بدن

یکی از شایع ترین عوارض بعد از آنژیوگرافی می تواند واکنش حساسیتی (آلرژیک) به رنگ کنتراست باشد. این واکنش ممکن است در صورت خفیف بودن خودش را با خارش و لکه های قرمز و در صورتی که شدید باشد با مشکلات تنفسی نشان دهد.

یکی از اثرات بعد از آزمایش می تواند احساس گرمی (عطش) و طعم فلزی مختصری در دهان باشد. جدای از این، ممکن است واکنش هایی از قبیل راش پوستی، استفراغ، آسم، افت فشار خون و اختلال ضربان قلب به وجود بیایند.

عوارض بعد از آنژیوگرافی - حساسیت به ماده حاجب

همچنین کهیرهای شدید و مشکل در تنفس می توانند به عنوان عارضه ی جانبی ایجاد شوند، اما نادر هستند.

آسیب به عروق پس از آنژیوگرافی

یکی از خطرات آنژیوگرافی که خیلی شایع نیست، آسیب به عروق خونی می باشد. این عارضه در صورتی که شریان از پیش دچار بیماری بوده باشد با احتمال بیشتری رخ می دهد.

وقتی کاتتر وارد عروق می شود ممکن است روزنه ای در آن ایجاد کند یا قسمتی از پلاکی که آستر عروق را تشکیل می دهد را از جای بکند. بنابراین ممکن است این پلاک کنده شده راهی به مغز پیدا کند و جریان خون را مسدود کند، چیزی که ممکن است در نهایت به سکته مغزی ختم شود.

لخته خون، چیزی که ممکن است درون شریان اتفاق بیافتد و به عنوان یکی از جدی ترین خطرات آنژیوگرافی قلب در نظر گرفته می شود.

عوارض جانبی دیگر پس از آنژیوگرافی

در کسانی که عملکرد کلیویشان از قبل مختل بوده است یا در افراد دیابتی و کسانی که آب بدنشان از دست رفته است، ممکن است یکی از عوارض بعد از آنژیوگرافی آسیب کلیه ای باشد. این آسیب ممکن است به دلیل رنگی که در آنژیوگرافی استفاده می شود به وجود بیاید.

همچنین ممکن است جلوی ران و پاها بی حسی احساس شود. گرچه بعد از یک ساعت یا بیشتر بهتر شده و از بین می رود.

همینطور ممکن است کاتتر دچار شکستگی شود و تکه ای کوچک از آن درون بدن باقی بماند. با این حال این اتفاق بسیار نادر است، زیرا پزشک بیشترین دقت را در هنگام انجام این فرآیند به کار می گیرد.

عوارض آنژیوگرافی

توجه
اگر زنان احتمال باردار بودن در آن ها وجود دارد، باید پزشک را در جریان بگذارند.
تولیدکنندگان مواد کنتراست داخل وریدی تاکید دارند که مادران تا ۲۴ الى ۴۸ ساعت بعد از تزریق کنتراست نباید به فرزند خود شیر دهند.
با این حال، کالج رادیولوژی آمریکا و انجمن رادیولوژی اورژانسى اروپا اظهار مى کنند که داده های موجود نشان می دهد که ادامه دادن شیر مادر پس از دریافت کنتراست داخل وریدی ایمن است.

مراقبت های پس از آنژیوگرافی

مراقبت بعد از آنژیوگرافی برای بهبودی سریع تر بیمار و جلوگیری از عوارض آنژیوگرافی بسیار مهم هستند.
با رعایت نکات مراقبت بعد از آنژیوگرافی به راحتی می توان دوران بهبودی و نقاهت را بدون مشکل پشت سر گذاشت و از عوارضی چون مثل لخته، تپش قلب، کبودی و ورم محل ورود کاتتر جلوگیری کرد.

مراقبت بعد از آنژیوگرافی قلب چیست؟ مقاله زیر را بخوانید
مراقبت بعد از آنژیوگرافی

محدودیت های انجام آنژیوگرافی

❌ بیماران مبتلا به اختلال عملکرد کلیه، به ویژه کسانی که دیابت دارند، نامزد خوبی برای این روش نیستند.

❌ بیماران که قبلا دارای واکنش های آلرژیک به مواد کنتراست اشعه ایکس بودند، در معرض خطر واکنش به مواد کنتراست حاوی ید هستند. اگر آنژیوگرافی ضروری باشد، برای کاهش خطر ابتلا به آلرژی از روش های مختلف استفاده می شود:

 • ممکن است یک یا چند دوز از داروهای استروئیدى قبل از آنژیوگرافى به شما داده شود.
 • ماده کنتراست بدون ید می تواند به جای کنتراست اشعه ایکس استاندارد استفاده شود.

دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی
برای پرسش از دکتر سعید یزدانخواه برروی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ماهان شنبه ۲۸ فروردین ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر،پدرمن یه هفته قبل آنژیو پلاستی انجام دادن ولی الان روی پوستشون دونه های قرمز مثل راش پوستی زده بیرون ومیگه خارش می کنه به نظرتون چیکار باید کرد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۸ فروردین ۰( 2 روز پیش)
   سلام و عرض ادب به احتمال بسیار زیاد حساسیت به ماده حاجب است و خودبخود خوب خواهد شد. در صورتی که آزارانده است از قرص تلفست استفاده کنند. احتمال دیگر که کمتر محتمل است حساسیت به سایر داروهایی است که بعد از بعد از انژیوگرافی شروع شده اند
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام پدرم انژبوگرافی کردن یک هفته پیش دو سه روز بعد فشارش رفت بالا اما باز اومد پایین . طی همون یک هفته . درد در پا داشتن اختلال در راه رفتن و توان بلند شدن از رو دستشویی رو نداشتن. تپش قلب در صبح و درد در قلب موقع خوابیدن... یک هفته بعد فاصله زمانی بین کما و انزیو یک هفته بوده پدرم سکته قلبی میکنه و به کما میره ۴ روز بعد بهوش میادفقط حرف نمیزدن امامیدیدن میشناختن وحرکت دست وپاداشتن در روز۵ ام به ایشان اب میوه دادن باسوند معده که با برگشت اب میوه به گلوی ایشان راه تنفس را مسدودو تا ساکشن ایشان دوباره به حالت کما رفته ایا بخاطر عدم مراقبت این اتفاق میتونه تو بیمارستان افتاده باشه ؟؟اصلا ربطی میتونه ب انژیو داشته باشه
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب با توجه به این سناریو پیچیده متاسفانه بدون ویزیت بالینی بیمار و رویت مستندات بیمارستانی از جمله سی دی آنژیوگرافی نمی توانم اظهار نظر کنم
  2. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   در مورد اینکه به کما رفتن طبق نظر دکترشون ادعا دارند که ربطی به انژیوگرافی نداره زمانی که هنوز درد داشتند دکتری دیگ که رفته بودند طبق نظر پزشک دوم انژیو باید دوباره انجام میشده
   وقتی پدر حمله قلبی بهش صورت میگیره و در بخش قلب تحت مراقبت بودند تا چند ساعتی اما بعد ازون اتفاقی میافته ک به کما میره طبق دکتر سوم ک تو بیمارستانه میگن به خاطر احتمال لخته در داخل قلب بوده و برای همین ب کما رفته . ضمن اینک دکتر بیماری های زمینه ای که پدر داشته اند پدرم شش ماه پیش کرونا داشتند و سابقه اغما در اون زمان رو داشتند و ۸۰ درصد ریه ها از کار افتاده بود . قند خون بالا داشتند که با انسولین کنترل میشد و فشار خون بالا که بعد از عمل با دارو همچنان ۱۵ یا ۱۴ رو ۱۰ میبود ‌. کلیه ها دیالیز شد اما بعد ازون کلیه ها باز هم کارکرد خوبی نداست.سرطان پروستات پدرم داشتن ک عمل کردن فایده ای نداشت براشون و مشکلات زخم معده که نزدیک ب مرز سرطان و .. بود


   سوال من اینه با این تفاسیری ک هر پزشکی ب ما چیزی گفتن امکانی هست حتا ی درصد مربوط ب انژیو باشه؟ اصلا نباید انژیو میشد؟ یا بخاطر بیماری های زمینه ای هست سن پدرم ۷۰ وزن ۹۰ کیلو
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   لطفاً تصویر گزارش آنژیوگرافی ایشان را بفرستید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حیدری دوشنبه ۲ فروردین ۰( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام
  بعد از آنژیوپلاستی بدنم کهیر زده باید چه کاری انجام بدم؟
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۲ فروردین ۰( 4 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب در صورتی که آنژیوپلاستی در چند روز اخیر انجام شده است بعلت حساسیت به ماده حاجب است و در صورتی که خیلی آزارنده نیست نیاز به اقدام خاصی نیست و خود به خود برطرف خواهد شد و در غیر اینصورت از هیدروکسی زین استفاده بفرمایید
 • تصویر کاربر گنجی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام. چند روز پیش رگ های قلب پدرم را آنژیو کردن، الان بعد گذشت چند روز تنگی نفس داره لطفاً یه راهنمایی بکنید
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی و آنژیوگرافی ایشان را بفرستید
 • تصویر کاربر اکبر شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پدرم انژبو کردن خفته پیش. بعدش ۴ روز تنگی نفس شدید دارن.تست کرونا دادیم منفی بود.طوری که اصلا نمیتونن بخوابن
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب متاسفانه اطلاعات ارائه شده برای پاسخگویی دقیق کافی نیست ولی با این توضیحات احتمالاً مبتلا به نارسایی قلبی شدید هستند لطفاً در صورت دسترسی تصاویر گزارش اکوکاردیوگرافی و آنژیوگرافی و نوار قلب ایشان را بفرستید.
  2. تصویر کاربر اکبر شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   آقای دکتر بردیم بیمارستان چمران اصفهان دیروز نوار قلب و اکو گرفتن باز و آزمایش گفتن قلبش مشکلی نداره.پدرم قبلا سیگاری بودن ترک کردن .ممکنه از ریه باشه ؟. و موقع انژیو حساسیت پیدا کرده بودن حالشون بد شده امپول زدن رفع شده .ازمایش امبولی ریه دادن مشکلی نبود.من واقعا از شما تشکر میکنم جواب ما را میدین .انشالله خداوند محافظ شما و عزیزهاتون باشه
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   لطفاً در صورت دسترسی تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی ایشان را نیز بفرستید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Mohammadi جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام دکتر، برادر من حدودا 3ماه پیش آنژیو کرده براش بالن زدن و استنت گذاشتن اما از تقریبا یه هفته بعد اژیو سرفه زیاد می‌کرد به دکتر مراجعه کرد قرص هارا عوض کرد براش اما درست نشد الان هم هروقت پیاده روی کنه یا خسته شود سرفه های خیلی عمیق و سپس استفراغ میکنه و بعدش تب و لرز داره چیکار کنیم بنظرتون بخاطر چی هست؟
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر اکوکاردیوگرافی ایشان را بفرستید.
  2. تصویر کاربر Mohammadi چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   ارسال شد تصاویر؟
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   خیر
  4. تصویر کاربر Mohammadi چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   دکتر هرکار میکنم ارسال نمی‌شود چیکار کنم؟
  5. تصویر کاربر Mohammadi پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام دکتر ما واقعا به راهنماییتون نیازمندیم میشه لطف کنید بگید کجا من تصاویر را ارسال کنم؟ اینجا هرکار میکنم ارسال نمیشود
  6. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   لطفاً در قسمت تصاویر پیوست وارد شده و پس از مطالعه راهنمایی طبق فرمت توصیه شده فایل های مورد نظر را ارسال بفرمایید
  7. تصویر کاربر Mohammadi جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام بیمار من سندروم آنتی فسفولیپید ب همراه لوپوس و ادیسون داره ک از قرص های وارفارین. فلودروکورتیزون. پرد نیزلون. سلسپت. هم ب غیر از داروهای قلب ک شامل پلاویکس لوزارتان. کارودیلول. فوروزماید. اتورواستاتین. هم استفاده میکنه الان سوزش معده داره ک دکتر گفته واسه فشار قلبش ک بالاست
  8. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   احتمال اینکه سرفه ها ناشی از تجمع مایع در ریه بعلت نارسایی قلبی باشد وجود دارد بویژه اگر با نارسایی نامتقارن دریچه میترال نیز همراه باشد
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر Haniye دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر پدر بنده سه روز هست فنرگذاشتن و بالن زدن اوردیم خونه ایشون و فشار خونشون بالا و پایین میشه و دست و پاشون سرد هست تیر میکشه کتفشون و گرگرفتگی در چن دقیقه براشون پیش میاد و ارامش ندارن و دائما با یکی از موارد بالا اذیت میشن لطفا راهنمایی کنید ممنون بابت پاسخگویی شما در ایام کرونا
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً لیست داروهای مصرفی و دوز آنها را بفرمایید
  2. تصویر کاربر Haniye شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   ASA 80-PLAVIX75-Atrovastatin40-Metohexal47/5-Pantoparazol40
   یه دنیا ممنونم الهی خیر ببینید دکتر
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   آیا منظور از بالا و پایین رفتن فشارخون این است که فشارخون بالا می‌رود یا پایین می‌آید؟
  4. تصویر کاربر Haniye یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   دکتر یکبار روی ۹ یکبار ۱۳ واینکه نمیتونن زیاد غذا بخورن اشتها ندارن میگن دلم درد میگیره چکار باید بکنیم 😔
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   متوهگزال را به روزانه ۲۳٫۷۵ میلی‌گرم کاهش دهند و باز هم در صورتی که فشار خون به کمتر از ده می‌رسد آنرا بطور کامل قطع کنید. در مورد بی اشتهایی و دل درد نیاز به ویزیت توسط یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای داخلی دارند البته پس از مشورت با پزشک قلب خود.
  6. تصویر کاربر Haniye یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   اقای دکتر یبوست دارن البته از قبل هم داشتن واینکه از نظر خوراکی برای تقویتشون چه چیزی خوبه بخورن تشکر
  7. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   از شربت لاکتولوز و یا پودر پدرولاکس استفاده کنند. نیازی به دارو و یا غذای خاصی برای تقویت ندارند
  8. تصویر کاربر Haniye دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر پدرم هرچی میخورن معده شون اذیت میشه میگن کار میکنه معدشون البته چیز خاصی نمیخورن به خاطر اینکه درد نگیره الانم کروناست با شرایطشون تازه اوردیمشون از انژیو میترسیم ببریم جای دیگه میشه لطفا راهنمایی کنید گاهی اوقات کتف چپشون هم گاهی درد میگیره ممنونم از زحمات شما
  9. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   با توجه به این توضیحات بهتر است که ایشان توسط یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای داخلی ویزیت شوند
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  با درود به آقای دکتر
  بنده ۴ روزه که آنژیو کردم و هرزگاهی طپش قلب والتهاب تنفسی پیدامیکنم
  ،که گذاشتن قرص زیر زبانی به آرامش نسبی میرسم ،میخواستم ببینم این عوارض طبیعیه یا نه
  ممنون میشم که پاسخ بدید
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض خیر. نتیجه آنژیوگرافی چه بوده است؟
  2. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۱۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   و برای چه علامتی آنژیوگرافی شده اید؟
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر فائزه شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر مادرم حدودا ۸۰ ساله هستن که دو سال پیش حمله قلبی داشتن و هر از چندگاهی مشکل قلبی پیدا میکنن مخصوصا که اخیرا زیادتر شده البته اکو قلبی شون تقریبا خوبه ولی مشکل نوار قلبی دارن که حتی دکتر گفت که هر وقت مشکل داشت حتما ببرین بیمارستان که آنژیو بشن چون مادرم از نظر جسمی ضعیف هستن نگران هستیم آقای دکتر لطفا در این مورد خواهش میکنم ما رو از نگرانی و ترس در بیاورید خدا خیرتان بدهدو در پناه خدا باشید.
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۶ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در نوار قلب ارسال شده گرفتگی عروق قلبی مطرح است. ایشان علاوه بر مصرف دارو باید انژیوگرافی شده و بر اساس اطلاعات بدست آمده از آنژیوگرافی در مورد روش مناسب رفع مشکل تصمیم گیری شود.در صورتی که فاصله بین حملات کمتر شده است مشکل جدی است و نیاز به اقدام در اسرع وقت دارد
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام، وقتتون بخیر دکتر ، مامان من نزدیک به یه هفته ست که آنژیو کرده و توی رگ اصلیش دو تا فنر گذاشتن، همه چیز خوبه اما کبودی خیلی شدیدی در ناحیه پا داره، کبودی داره کمتر میشه اما حجم زیادی از پاشون کبودد هست، میخواستم ببینم این موضوع مشکل ساز میشه؟ مچکرم از پاسخگویی
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب به احتمال زیاد مشکل مهمی نیست ولی در صورتی که پس از ترخیص توسط پزشک محترم معالج خود ویزیت نشده اند حتماً جهت ویزیت به ایشان مراجعه کنید و یا یک سونوگرافی داپلر از موضع انجام شود
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر