خطرات فیبریلاسیون دهلیزی

فیبریلاسیون دهلیزی تپش نامنظم و اغلب تند قلب است که می تواند خطر سکته مغزی، نارسایی قلبی و دیگر مشکلات قلبی را افزایش دهد.

هنگام فیبریلاسیون دهلیزی ، دو حفره فوقانی قلب (دهلیز)، بی نظم و بدون همانگی با دو حفره تحتانی قلب (بطن) می تپند. علائم فیبریلاسیون دریچه دهلیز قلب اغلب شامل تپش قلب، تنگی نفس و ضعف است.

حمله های فیبریلاسیون دهلیزی می توانند شروع شده و به پایان برسند یا ممکن است شما به فیبریلاسیون دهیلزی دچار شوید که به پایان نرسد و نیازمند درمان باشد. گرچه فیبریلاسیون دهلیزی به خودی خود معمولا تهدید کننده حیات نیست، اما یک مشکل سلامتی جدی است که بعضی اوقات نیازمند درمان اورژانسی می باشد.

این مشکل ممکن است باعث عوارضی شود. این مشکل می تواند منجر به تشکیل لخته خون در قلب شود که این لخته ممکن است به دیگر اندام ها برود و منجر به انسداد جریان خون شود (ایسکمی). درمان برای فیبریلاسیون دهلیزی شامل داروها و دیگر مداخلات برای تغییر سیسیتم الکتریکی قلب می باشد.

علائم فیبریلاسیون دهلیزی

بعضی از افرادی که دچار این بیماری می شوند، علائمی ندارند و از مشکلشان آگاه نیستند تا زمانی که این مشکل طی یک معاینه جسمانی کشف شود. آن افرادی که علائم فیبریلاسیون دهلیزی را بروز می دهند، علائمشان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

❇ تپش قلب

❇ ضعف

❇ کاهش توانایی در ورزش کردن

❇ خستگی

❇ سبکی سر

❇ سرگیجه

❇ گیجی

❇ تنگی نفس

درد قفسه ی سینه

انواع فیبریلاسیون دهلیزی

#گاه به گاه

این مورد به نام فیبریلاسیون دهلیزی پاروکسیسمال شناخته می شود. در این نوع فیبریلاسیون دهلیزی شما ممکن است علائمی داشته باشید. علائمی که چند دقیقه تا چند ساعت ممکن است پایدار بمانند  و بعد از آن خود به خود پایان می آبند.

#پایدار

در این نوع از فیبریلاسیون دهلیزی، تپش قلب شما خود به خود به حالت طبیعی باز نخواهد گشت. اگر شما فیبریلاسیون دهلیزی پایدار داشته باشید، به درمان هایی مانند شوک الکتریکی یا داروهایی برای بازگرداندن تپش قلب طبیعیتان نیاز دارید.

#پایدار طولانی مدت

این نوع از فیبریلاسیون دهلیزی مداوم بوده و به مدت بیشتر از ۱۲ ماه ماندگار است.

#دائمی

در این نوع فیبریلاسیون دهلیزی، تپش طبیعی قلب نمی تواند بازگردانده شود. شما همیشه فیبریلاسیون دهلیزی خواهید داشت و غالبا به داروهایی برای کنترل تپش قلبتان نیاز خواهید داشت.

زمان مراجعه به پزشک

زمان مراجعه به پزشک

اگر هر یک از علائم فیبریلاسیون دهلیزی را داشتید، با پزشکتان یک قرار ملاقات تنظیم کنید. ممکن است پزشکتان از شما نوار قلب بگیرد تا مشخص کند آیا علائم شما با فیبریلاسیون دهلیزی یا دیگر مشکلات ریتم قلبی (آریتمی) مرتبط است یا خیر.

اگر درد قفسه ی سینه دارید، فورا به اورژانس مراجعه کنید. درد قفسه ی سینه می تواند نشان دهنده ی این باشد که شما به حمله ی قلبی دچار شده اید.

علل فیبریلاسیون دهلیزی

فیبریلاسیون دهلیزی تپش نامنظم و اغلب تند قلب است که زمانی ایجاد می شود که دو حفره ی فوقانی قلب شما (دهلیز) پیام هایی الکتریکی بی نظمی را تجربه کنند. قلب شما دارای چهار حفره است، دو حفره فوقانی (دهلیز) و دو حفره تحتانی (بطن).

درون حفره ی فوقانی راست قلب شما (دهلیز راست) گروهی از سلول ها به اسم گره سینوسی وجود دارند. این ها ضربان ساز های طبیعی قلب شما هستند. گره سینوسی ایمپالس هایی (تحریکات الکتریکی) را تولید می کند که به طور طبیعی هر تپش طبیعی قلب را شروع می کنند.

به طور طبیعی، ابتدا ایمپالس در دهلیز طی مسیر کرده و بعد از آن از طریق یک راه ارتباطی بین حفره های فوقانی و تحتانی قلب به اسم گره دهلیزی بطنی (AV) طی مسیر می کند. با حرکت پیام از گره سینوسی به دهلیز، آن ها منقبض شده و خون را از دهلیز به سمت پایین و بطن پمپ میکنند. با حرکت پیام از گره AV به بطن ها، این پیام ها بطن را منقبض کرده و خون را به بیرون از قلب و تمام بدن پمپ می کند.

در این بیماری قلبی، حفرات فوقانی قلب، دارای پیام های الکتریکی هرج و مرجی می شوند. درنتیجه، آن ها دچار لرزش میشوند. گره AV –ارتباط الکتریکی بین دهلیزها و بطن ها- با این ایمپالس هایی که سعی میکنند به بطن برسند بمب باران می شود.

همچنین بطن ها سریع تر می تپند، اما نه به سرعت دهلیزها، زیرا تمام ایمپالس ها نمی توانند منتقل شوند. دلیل آن است که گره AV مانند یک بزرگراه با ظرفیت مشخص است- فقط تعداد مشخصی از وسایل میتوانند در یک زمان از آن رد شوند.

نتیجه یک تپش سریع و بی نظم است. تپش قلب در فیبریلاسیون دهلیزی ۱۰۰ تا ۱۷۵ تپش در دقیقه است. مقدار طبیعی تپش قلب در دقیقه ۶۰ تا ۱۰۰ تپش است.

علل احتمالی

اختلالات یا آسیب به ساختار قلب شایعترین علت فیبریلاسیون دهلیزی است. علل احتمالی فیبریلاسیون دهلیزی شامل موارد زیر هستند:

 • فشار خون بالا
 • حمله ی قلبی
 • بیماری شریان کروناری
 • اختلال دریچه ی قلبی
 • اختلالات مادرزادی قلبی
 • پرکاری غده تیروئید یا عدم تعادل متابولیک
 • قرار گرفتن در معرض محرک ها، مانند داروها، کافئین، تنباکو یا الکل
 • سندرم سینوس بیمار –عدم عملکرد صحیح ضربان ساز طبیعی قلب
 • بیماری ریوی
 • پیشینه جراحی قلب
 • عفونت ویروسی
 • تنش به دلیل پنومونی، جراحی یا دیگر بیماری ها
 • آپنه ی خواب

با این حال بعضی از افراد که دچار فیبریلاسیون دریچه دهلیز قلب هستند اختلال یا آسیب قلبی ندارند، به این مشکل فیبریلاسیون دهلیزی منفرد می گویند. در این بیماری علت اصلی اغلب شفاف نیست و عوارض جانبی شدید نادر است.

فلوتر دهلیزی

فلوتر دهلیزی مانند فیبریلاسیون دهلیزی است، اما ریتم در دهلیز شما در مقایسه با فیبریلاسیون دهلیزی سازمان یافته تر و کمی منظم تر است. بعضی اوقات ممکن است فولتر دهلیزی داشته باشید که منتهی به فیبریلاسیون دهلیزی شود و برعکس.

عوامل خطرزا، علائم و علت های فلوتر دهلیزی شبیه به فیبریلاسیون دهلیزی هستند. برای مثال، سکته ی مغزی یکی از نگرانی ها در افراد دچار فلوتر دهلیزی است. همانند فیبریلاسیون دهلیزی، فلوتر دهلیزی هنگامی که به درستی درمان شود معمولا تهدید کننده حیات نیست.

عوامل خطرزا

◀ سن

هرچه پیرتر شوید، خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری دارید.

◀ بیماری های قلبی

هر کسی که به بیماری های قلبی مبتلا است مانند مشکلات دریچه ای قلب، بیماری های مادرزادی قلب، نارسایی احتقانی قلب، بیماری شریان کرونری، یا پیشینه حمله قلبی یا جراحی قلب بیشتر در معرض خطر فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارد.

◀ فشار خون بالا

 داشتن فشار خون بالا، به خصوص اگر به خوبی با تغییرات روش زندگی و داروها کنترل نشده باشد، می تواند خطر شما برای فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش دهد.

◀ دیگر بیماری های مزمن

 افرادی که بیماری های خاص مزمنی مانند مشکلات تیروئیدی، آپنه خواب، سندرم متابولیک، دیابت، بیماری مزمن کلیوی یا بیماری ریوی دارند خطر بیشتری برای ابتلا به فیبریلاسیون دریچه دهلیز قلب خواهند داشت.

◀ نوشیدن الکل

برای بعضی از افراد، نوشیدن الکل می تواند باعث حملات فیبریلاسیون دهلیزی شود. نوشیدن زیاد ممکن است شما را حتی در خطر بیشتری قرار دهد.

◀ چاقی

افرادی که چاق هستند خطر بیشتری برای ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی دارند.

◀ پیشینه خانوادگی

در بعضی از خانواده ها خطر بیشتری برای ابتلا به این مشکل قلبی مشاهده شده است.

فیبریلاسیون دهلیزی

عوارض فیبریلاسیون دهلیزی

بعضی اوقات فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به عوارض زیر شود:

◀ سکته ی مغزی

در فیبریلاسیون دهلیزی، ریتم بی نظم ممکن است باعث انباشت خون در حفره فوقانی قلب شما (دهلیز) شده و در نهایت لخته خون ایجاد شود. لخته خون ایجاد شده می تواند از قلبتان کنده شده و به مغزتان برود. این لخته خون ممکن است جریان خون را مسدود کند و باعث سکته ی مغزی شود.

خطر سکته ی مغزی در فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به سن شما (با پیری خطر بیشتری خواهید داشت) و این که آیا به فشار خون بالا، دیابت، پیشینه نارسایی قلب یا سکته ی مغزی قبلی دچارید و عوامل دیگر دارد.

علائم سکته قلبی و اقدامات هنگام سکته چه هستند؟ سکته قلبی

◀ نارسایی قلبی

فیبریلاسیون دهلیزی، به خصوص اگر کنترل نشده باشد، ممکن است قلب را ضعیف کرده و منجربه نارسایی قلبی شود، مشکلی که در آن قلب شما نمی تواند خون را به مقدار کافی به گردش در آورد تا نیازهای بدن را برآورده کند.

پیشگیری

برای پیشگیری از این بیماری، مهم است که شیوه زندگی سالم برای قلب داشته باشید تا خطر بیماری های قلبی در خودتان را کاهش دهید. شیوه زندگی سالم می تواند شامل موارد زیر باشد:

✳ داشتن رژیم غذایی سالم برای قلب

✳ افزایش فعالیت جسمانی

✳ خودداری از سیگار کشیدن

✳ حفظ وزن سالم

✳ محدود کردن یا عدم استفاده از الکل و کافئین

✳ کاهش تنش ها، زیرا تنش و عصبانیت می توانند باعث مشکلات ریتم قلبی شوند.

✳ استفاده با احتیاط از داروهای بدون نسخه، زیرا بعضی از داروهای سرماخوردگی و ضد سرفه دارای محرک هایی هستند که ممکن است باعث ایجاد تپش قلب سریع شوند.

 

دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر کلیک کنید.

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هاشمی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و احترام
  آقای دکتر ارزیابی شما از میزان ابتلا مردم کشور به آریتمی AF چیست؟
  با تشکر
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب از آمار کشوری اطلاعی ندارم
 • تصویر کاربر تیموری چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام دکتر،خانمی ۳۲ ساله هستم،😭😭دریچه قلبم کیپ شده و بعضی وقت ها در صحبت کردن نفس کم میارم و وقتی سر بالایی میروم نفسم بالا نمیاد
  دکتر هم رفتم ولی باز هم نفس تنگه میشوم و خطرناک هست که دریچه قلب آدم کیپ شده است.😭😭
  ممنون
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی خود را بفرستید
 • تصویر کاربر الهی یکشنبه ۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر عزیزوگرامی من خانمی ۵۴ ساله هستم ۵سال متوهگزال آلمانی شماره ۴۷ نصف صبح ونصف عصر میخوردم با یکی نصف آملودیپین ۵ خیلی خوب بودم الان دیگه پیدا نمیشه متازیرو ۴۷ خوردم بعداز دو روز فشارم بالا رفت وحالمو بد کرد الان ۱۲ روزه دارم مایوکارمت ۴۷ روزی یک ععد ودو عددآملودیپین ۵ یکی صبح یکی عصر میخورم با روزی دوعدد تری فلو پرازین ۱ ولی در کل یکدفعه بدنم شروع به لرزش میکنه موقع عصبانییت وحالم متغیر میشه درحالی که تمام اینه رو با متو هگزال میخوردم خیلی خیلی خوب بودم احساس میکنم یه هیجان کوچک منو از پا درمیاره ترا خدا دکتر بهم بگید چکار کنم
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب بجای متوهگزال از کانکور ۵ هر شب یک عدد استفاده بفرمایید.
 • تصویر کاربر نیایش چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من رماتیسم قلب دارم ۳۳ سالم هست..پشت شدنم خیلی درد میگیره پیش دکتر هم رفتم تنگی میترال دارم متروال میخورن و ماهی یک بار پنیسیلین میزنم آیا خطرناکه
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی خود را بفرستید.
  2. تصویر کاربر نیایش چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   تصویری ارسال نشده است
  4. تصویر کاربر نیایش چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   شرمنده آقای دکتر بلد نیستم بفرستم
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   لطفاً در قسمت تصاویر پیوست وارد شده و تصاویر مورد نظر را با فرمت توضیح داده شده ارسال بفرمایید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  باسلام. بنده دارای ۶۲ سال سن و مذکر میباشم.و ۲۴ ساعت هولتر مانیتورینگ داشتم.ضربان قلب ام در موقع استراحت از ساعت ۲۴ الی ۸ صبح بین ۴۴-۴۹ میباشد ورزشکار نیستم و در سایر ساعات نرمال است آیا لزومی دارد که آنژیوگرافی شوم. حالت غش ندارم فقط وقتی زیاد می شینم و سپس بلند میشم سرگیجه و کاها چشمم سیاهی میرود.بیماری خاصی ندارم و فشار خون نیز ندارم .
  لطفا راهنمایی بفرمائید.
  باتشکر از شما
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب خیر نیازی به آنژیوگرافی ندارید. کاهش تعداد ضربان قلب در هنگام خواب در محدوده اشاره شده امری طبیعی است
  2. تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   باسلام و تشکر از پاسخ جنابعالی
   خدا خیرتان دهد.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   خواهش میکنم امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم
  4. تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   باسلام و درود
   باتشکر از پیگیرتان لطفا با توجه به مشخصات ذیل اظهارنظر نهایی فرمائید.
   قبلا از زحمات شما کمال تشکر را دارم.
   average rate 63
   Minimum 44
   Max. 98
   Total 89289
   there was no VENTRICULAR ectopic found.
   Supraventricular tectonics total 1096 average 47.3 per hour w/1096 single.
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   لطفاً تصاویر گزارش هولتر را بفرستید
  6. تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   باسلام و تشکر از شما
   متاسفانه امکان ارسال فایل از طریق سایت شما توسط گوشی مقدور نمی باشد.
  7. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   وارد قسمت ارسال فایل شده و تصاویری را که قبلاً عکس آنها را گرفته اید آپلود و ارسال کنید در هر پیام تا حداکثر ۵ فایل قابل ارسال است
  8. تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   باسلام
   متاسفانه choose file فعال نیست.
  9. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   لطفاً با پشتیبانی تماس بگیرید
  10. تصویر کاربر راشد پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   لطفا برای روز شنبه وقت بدهید تا شخصا خدمت برسم.
   باتشکر
  11. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   در صورت ارسال فایلها نیاز به مراجعه حضوری نیست. ارسال فایل را بسیاری از عزیزان انجام داده اند. در هر صورت و در صورت تمایل به ویزیت حضوری شنبه بهار ظهر از ساعت سه الی شش عصر خدمتتون هستم
  12. نمایش سایر 10 پاسخ
 • تصویر کاربر adel دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من دچار پرکار تیروئید هستم مصرف دارو تازه شروع کردم من قرصی قبلا برا بایشگاه گابا فانتوم مصرف میکردم میخواستم ببینم الان مشکلی نداره استفاده کنم؟؟؟
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب مصرف این دارو بلامانع است
 • تصویر کاربر Ghazal سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر نجفی
  چند وقتی هست که هنگام نفس کشیدن به طور ناگهانی و مکرر تنگی نفس گرفته به صورتیکه قفسه سینم ینگین و امکان نفس عمیق رو ندارم و احساس خفگی بهم دست میده
  و زمانی که فشار عصبی و استری بهم وارد میشه تنگی نفس بیشتر همراه با تپش قلب خودشو نشون میده
  علاوه بر این علائم
  لرزش دست - سرگیجه شدید- کم شدن بینایی- افسردگی -درد شدید کمر و گردن-سوزن سوزن دست و پا-گرفتگی عضلات پا-ورم معده -بیخوابی شدید یا خواب زیاد-کم شدن شدید اشتها -اضطراب و فشار عصبی زیاد
  اگه لطف کنید راهنماییم بفرمایید که مشکل چیست و چه اقدامی باید انجام بدم؟
  ممنون
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب دوست عزیز دکتر یزدان خواه هستم به احتمال زیاد شما دچار افسردگی در زمینه اظطراب هستید ولی ابتدا ضروری است که بوسیله انجام اکوکاردیوگرافی و بررسی های جدی تر مشکلات قلبی و ریوی کنار گذاشته شوند
 • تصویر کاربر Nima سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  با سلام من پسری هستم ۱۷ سالمه خود ارضایی میکنم تپش قلب میگیرم ضربان قلبم میره بالا استرسی هستم آیا این تپش قلب ها خطرناک است و بهترین دارو برای رفلکس معده مناسب من چه دارویی است
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب خیر این طپش قلب خطرناک نیست. برای درمان ریفلاکس میتوانید از پنتوپرازول ۴۰ میلی گرم هر صبح نیم ساعت قبل از صبحانه استفاده کنید
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  آقای دکتر جسارتا هولتر ۴۸ ساعته رو کجا میتونم نصب کنم
  باید مراجعه کنم به بیمارستان؟؟
  بدون نسخه انجام میدن ؟
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   در بسیاری از کلینیک ها، بیمارستان ها و مطب های قلب و عروق میتوانید هولتر را انجام دهید و در صورتی که نیاز به تأیید جهت بیمه تکمیلی نداشته باشید نیازی به درخواست در نسخه نیست
 • تصویر کاربر وحید شنبه ۲۲ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  بمدت یک ماهه که تپش قلب دارم بخصوص بعد از وعده های غذایی ولی تعداد ضربانم مابین ۹۰-۸۵ هستش اکثرا ،فشار خونم هم ۱۲-۱۱ و ۸-۷/۵ هستش،سنگینی خیلی خیلی خفیفی هم تو اون شرایط رو قفسه سینه احساس میکنم،تنگی نفس اینا هم ندارم فقط کلافه ام میکنه و به استرس میندازه
   برای دریافت خدمات بیشتر تماس با ما نوبت دهی
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۲ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در صورتی که این طپش قلب خیلی آزار دهنده نیست نیاز به اقدام خاصی نیست و در غیر اینصورت از پروپرانولول ۱۰ میلی گرم روزانه دو بار استفاده کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر