قرص کونکور برای چیست؟ [ + عوارض ]

داروی کونکور برای درمان مشکل فشار خون بالا یا هایپرتنشن استفاده می شود. در این مقاله به بررسی موارد مصرف و منع مصرف قرص کونکور ، عوارض جانبی این دارو و نکاتی که باید در حین مصرف آن در نظر داشت، می پردازیم.

داروی کونکور چیست؟

تا به حال نام دارویی به نام کونکور یا همان concor را شنیده اید؟ این دارو متعلق به یک دسته از داروهای شناخته شده با عنوان مسدود کننده های بتا است که بر روی قلب و گردش خون تاثیر می گذارد (گردش خون در شریان های قلب و رگ های بدن).

ممکن است از داروی کونکور جهت اهداف دیگری که در این راهنمای درمانی آمده است نیز استفاده شود، بنابراین نمی توان آن را داروی انحصاری برای درمان فشار خون بالای افراد در نظر گرفت.

داروی کونکور با نام های زبتا و بیزوپرولول نیز شناخته می شود.

اطلاعات مهم

بدون هماهنگی با پزشک معالج خود مصرف دوزهای کونکور را به تعویق نیاندازید و خوردن این دارو را به طور کلی متوقف نکنید. توقف ناگهانی قرص کونکور می تواند منجر به بدتر شدن شرایط شما شود و مشکلات جدی قلبی برایتان ایجاد کند.

اگر نیاز به هر نوع جراحی در بدن خود دارید، حتما قبل از انجام عمل به پزشک معالج خود اطلاع دهید که در حال استفاده از داروی بیزوپرولول هستید.

در صورت داشتن یک مشکل جدی قلبی، نباید از بیزوپرولول استفاده کنید. مخصوصا کسانی که با بیماری AV Block، یک نارسایی قلبی شدید، یا کسانی که با مشکل ضربان قلب ضعیف دست و پنجه نرم می کنند.

حتی اگر حال شما رو به بهبود است، استفاده از بیزوپرولول را منظم ادامه دهید. فشار خون بالا معمولا هیچ علامت خاصی ندارد. ممکن است به خاطر شرایط خود مجبور به استفاده از داروهای فشار خون تا پایان عمر شوید.

قبل از مصرف قرص کونکور

در صورت داشتن مشکلات قلبی جدی و یا داشتن آلرژی، نباید از داروی بیزوپرولول جهت درمان خود استفاده کنید. همچنین داشتن شرایط زیر نیز استفاده از بیزوپرولول را منتفی می کند:

✳ بیماری AV Block

✳ نارسایی قلبی شدید

✳ ضربان قلب ضعیف که معمولا منجر به بیهوشی و بی حالی شما می شود.

برای اینکه از امن بودن داروی بیزوپرولول برای سلامتی خود مطمئن شوید، پزشک معالج خود را از موارد زیر مطلع کنید:

✳ نارسایی احتقانی قلب یا سایر مشکلات قلبی

✳ بیماری عروق کرونر (شریان های سخت)

✳ مشکلات گردش خون (مانند سندرم ریودو)

✳ آسم، بیماری مزمن انسدادی ریه یا سایر اختلالات تنفسی

✳ دیابت (مصرف بیسوپرولول می تواند برای شما سخت تر از زمانی باشد که شما قند خون پایین دارید)

✳ بیماری کبد یا کلیه

✳ اختلال تیروئید

✳ تاریخچه آلرژی

هنوز مشخص نشده است که آیا مصرف داروی کونکور برای جنین خطرناک است یا خیر. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، حتما پزشک معالج خود را از این موضوع مطلع کنید.

هنوز مشخص نیست که ماده بیزوپرولول می تواند به شیر مادر وارد شود یا نه، یا اینکه بچه ای که شیرخوار است را تحت تاثیر قرار می دهد یا خیر. حتما پزشک معالج خود را از شیر دادن به کودک مطلع کنید.

مصرف بیزوپرولول برای هیچ فرد کمتر از ۱۸ سال توصیه نمی شود و مورد تایید نیست.

چگونه باید داروی بیزوپرولول را مصرف کنم؟

بیزوپرولول را دقیقا همانگونه که به شما تجویز شده است، مصرف کنید. تمامی دستورالعمل های موجود بر روی برچسب دارو و نسخه خود را به طور دقیق دنبال کنید.

ممکن است پزشک متخصص پس از هر دوره مصرف، میزان دوز مصرفی را تغییر دهد تا مطمئن شود بهترین نتایج را از مصرف بیزوپرولول دریافت کرده اید. هرگز این دارو را با میزان بیشتر یا کمتر از حد تجویز شده و طولانی تر از زمان مورد نیاز مصرف نکنید.

مصرف دوزهای مختلف بیسوپرول را جا نیاندازید یا مصرف آن را به طور کلی متوقف نکنید و قبل از این کار حتما با پزشک متخصص خود مشورت داشته باشید. قطع ناگهانی مصرف بیزوپرولول ممکن است وضعیت شما را بدتر کرده و یا مشکلات جدی قلبی برایتان به وجود آورد.

اگر به جراحی نیاز دارید، قبل از انجام عمل جراحی حتما پزشک متخصص را از مصرف بیزوپرولول در روز ها و هفته های قبل مطلع کنید.

نیاز است در حین مصرف این دارو، فشار خون شما به صورت مرتب اندازه گیری شود.

حتی اگر با گذشت کمی زمان حس و حال بهتری پیدا کرده اید، مصرف بیزوپرولول را به صورت منظم ادامه دهید و هیچ دوز آن را رد نکنید. فشار خون بالا معمولا هیچ نشانه و علائم خاصی ندارد. ممکن است نیاز باشد این داروهای فشار خون را تا آخر عمر مصرف کنید.

بیزوپرولول را حتما در دمای اتاق نگه داری کنید و آن را از رطوبت و گرما دور نگه دارید. درب بطری را نیز در مواقعی که به آن نیاز ندارید، به صورت محکم ببندید.

اگر یک وعده مصرف دارو کنکور را فراموش کردم، چه کنم؟

حتما دوز از دست رفته را هرچه سریعتر مصرف کنید تا وارد سیستم گردش خون بدن شود. البته اگر به زمان مصرف دوز بعدی دارو نزدیک شده اید، نباید این کار را انجام دهید. هرگز جهت جبران دوزهای از دست رفته قبلی، میزان بیشتری را از دارو کنکور را مصرف نکنید.

در صورت مصرف بیش از حد قرص کونکور چه کنم؟

حتما هرچه سریعتر به اورژانس مراجعه کرده و یا با اورژانس جهت آمدن به منزل شما تماس بگیرید.

دارو

در حین مصرف داروی کونکور از مصرف چه موادی اجتناب کنم؟

این دارو می تواند قوه تعقل و واکنش های شما را تحت تاثیر بگذارد. حتما در صورتی که قرار است کاری انجام دهید که به هوشیاری شما نیاز دارد نظیر رانندگی، این دارو را با دقت مصرف کنید.

از بلند شدن ناگهانی در حین نشستن و یا دراز کشیدن اجتناب کنید یا  زمانی که حس گیجی دارید از بلند شدن پرهیز کنید. آرام از جای خود بلند شوید و کم کم راه بروید تا از افتادن ناگهانی جلوگیری شود.

از مصرف الکل دوری کنید. الکل می تواند برخی از عوارض جانبی قرص کونکور را افزایش دهد.

عوارض جانبی قرص کونکور

اگر هرگونه آلرژی و واکنش خاصی پس از مصرف این ماده دارویی داشتید، حتما با پزشکان متخصص در این زمینه صحبت کنید. از جمله این واکنش ها می توان به تنگی نفس، کهیر، ورم صورت، لب، زبان و گلو اشاره کرد.

در صورت مشاهده علائم زیر خیلی زود به پزشک خود مراجعه کنید:

❇ تنگی نفس (حتی اگر میزان آن کم است)، ورم، اضافه وزن ناگهانی و سریع

❇ ضربان قلب آرام

❇ ضربان قلب محکم یا احساس لرزش در قفسه سینه

❇ بی حسی، مور مور شدن و یا حس سردی در دست و پاها

❇ حس سبکی سر، نظیر حس اینکه قرار است از هوش بروید.

❇ درد چشم و مشکلات دید

❇ برونش اسپاسم (تنگی قفسه سینه، مشکل در تنفس و خستگی)

از جمله عوارض جانبی قرص کونکور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

❇ سردرد

❇ حس خستگی

❇ مشکلات خواب

❇ درد مفاصل

❇ ورم

❇ علائم سرماخوردگی نظیر آب ریزش بینی، قرمزی بینی، سرفه یا درد گلو

چه مواد دارویی دیگری بر بیزوپرولول تاثیر می گذارند؟

دکتر معالج خود را از تمام مواد دارویی که در حال مصرف آن هستید، مطلع کنید و همچنین اگر اخیرا مصرف داروی خاصی را آغاز یا متوقف کرده اید، این موضوع را نیز به اطلاع وی برسانید. به خصوص:

 • انسولین یا داروهای خوراکی دیابت
 • ریفامپین
 • داروهای قلبی یا فشار خون نظیر: کلونیدین، دیجیتالیس، دیگوزین، دیلتیازم، رزرپین یا وراپامیل

⚠توجه: این لیست کامل نیست. دیگر داروها نیز می توانند با بیزوپرولول تداخل دارویی داشته باشند.

 

دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب 

برای پرسش از دکتر کلیک کنید.

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمیا دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب .وقتتون بخیر.جناب دکتر بنده توی نوار قلب pvc داشتم ولی اکو خوب بوده و البته افتادگی دریچه میترال هم دارم.به پزشک متخصص قلب مراجعه کردم و قرص کانکور رو تجویز کردن.اما من در حالت عادی هم فشارم پایین هست و وقتی قرص رو مصرف میکنم فشارم خیلی پایین نیاد و دائم سردرد دارم.یعنی درد شقیقه ها و پشت سر.باید چیکار کنم قرص رو ادامه بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً قبل از شروع مصرف دارو یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته انجام دهید
  2. تصویر کاربر فاطمیا یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   ممنون از پاسختون.فقط در حال حاضر مصرف دارو رو قطع کنم؟دو شب هست مصرف میکنم.
  3. تصویر کاربر فاطمیا یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   ممنون از پاسخ گوییتون.در حال حاضر مصرف قرص رو قطع کنم؟ دو شب هست مصرف میکنم
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۶ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   در صورتی که فشارخون کمتر از ده است دارو را قطع کنید و در غیر اینصورت میتوانید ادامه دهید
  5. تصویر کاربر فاطمیا دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   ممنون و سپاسگزارم🙏
  6. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 3 روز پیش)
   خواهش میکنم امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.من چند سالی است که آریتمی خفیف دارم و هیچ گونه مشکلی ندارم اگر دارو مصرف نکنم مشکلی ایجاد می شود؟لازم به ذکر است بعضی روزها اصلا آریتمی ندارم و برخی روزها بیشتر است.دکتر مراجعه کردم قرص کنکور داده ولی قصد استفاده وعادت به قرصها ندارم.لطفا راهنمایی فرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۴ مهر ۹۹( 5 روز پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً نام آریتمی قلبی مورد اشاره را بفرمایید
  2. تصویر کاربر رضا شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 روز پیش)
   سلام.نامش را نمی دانم ولی نتیجه اکو و تست ورزش را ارسال می کنم.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 روز پیش)
   مدارک ارسالی شامل تست های مربوط به آریتمی نیستند. ولی با توجه به تخصص پزشک محترم معالج شما، با اطمینان عرض میکنم که کانکور را ادامه دهید. همچنین شما نیاز به تکرار اکو توسط یکی از همکاران محترم فلوشیپ اکوکاردیوگرافی دارید که برای این منظور در تبریز خانم دکتر توفان را پیشنهاد میکنم. در صورت تأیید تشخیص اکوکاردیوگرافیک شما مبتلا به نوعی از بیماری‌های عضله قلب دارید که ارثی و سایر بستگان درجه یک نسبی شما شامل خواهران و برادران و والدین و فرزندان شما نیز باید اکو شوند
  4. تصویر کاربر رضا شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 روز پیش)
   ضمن تشکر فراوان از لطف شما حتما به پزشک پیشنهادی مراجعه می کنم ولی نکته مهم را فراموش کردم به عرض برسانم که بنده مدت مدیدی است که دچار وسواس فکری و عملی هم هستم و بسیار آدم خودخور و استرسی هستم و به نظر خودم همه این مشکلات حسمی از این ناشی می شود. ببخشید وقت ارزشمند شما را گرفتم.
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۵ مهر ۹۹( 4 روز پیش)
   خواهش میکنم امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم ولی در صورت تایید بیماری apical HCM این مسئله ارتباطی با استرس های روحی ندارد و زمینه ارثی دارد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سحر جمعه ۴ مهر ۹۹( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  من دچار کم خونی و افتادگی دریچه میترال هستم که قرص آهن مصرف میگنم اما ضربان قلب بالا و تپش قلب ناگهانی دارم متخصص قلب قرص بیزوپرولول رو تجویز کردن چون دچار تنگی نفس و ضعف هم میشم آیا مصرف این قرص درسته؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 6 روز پیش)
   سلام و عرض ادب یکی از علل بالا بودن تعداد ضربان قلب کم خونی شدید است در صورتی که کم خونی شدید ندارید و نوار قلب شما طبیعی است پیشنهاد می کنم که از پروپرانولول ۱۰ میلی گرم روزانه دو بار استفاده کنید و در غیر این صورت ضمن اصلاح کم خونی بر اساس اطلاعات به دست آمده از نوار قلب ممکن است که نیاز به داروی دیگری داشته باشید.
  2. تصویر کاربر سحر پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 6 روز پیش)
   با سلام مجدد
   براساس آزمایش خونی که چهار ماه پیش انجام دادم تالاسمی مینور و میزان فریتین خونم مقدار چهار رو نشون داده پایین تر از حد نرمال.
   قرص پرانول دو مرتبه در روز مصرف کردم اما احساس میکنم که حالمو بدتر میکنه و ضربان قلبم رو کند میکنه که تنگی نفس میگیرم. با این حال متاسفانه حتی در حالت استراحت هم انگار که بهم شوک وارد میشه و دچار اختلال در نفس کشیدن میشم
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 6 روز پیش)
   برای درمان کم خونی نیاز به مصرف فولیک اسید به صورت مادام العمر و قرص آهن روزانه ۳ عدد به مدت ۶ تا ۹ ماه دارید. توصیه می‌کنم که پروپرانولول را به همراه روزانه ۲۰ میلی گرم سیتالوپرام ادامه دهید
  4. تصویر کاربر سحر پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 6 روز پیش)
   ببخشید که دوباره سوال میکنم اقای دکتر
   قرص پروپرانولول و سیتالوپرام که گفتید چه مدت باید مصرف کنم . و این حجم از قرص آهن در طول حداقل 6ماه آیا نیازی به آزمایش مجدد در طول درمان نیست؟
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۴ مهر ۹۹( 6 روز پیش)
   سیتالوپرام و پروپرانولول را تا مدتی بعد از اینکه احساس ضربان سر از بین رفت ادامه دهید. نیازی به آزمایش نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سپهر چهارشنبه ۲ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلا در سی تی انزیو بنده ظاهرا عروق کرونرنورمال گزارش شدند اما در زیر گز ارش نوشتهmpa dilatation 31mm is seenمیخواستم ببینم این یعنی چی؟باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب نکته مهمی نیست
 • تصویر کاربر شیما سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز،من مادرم فشارش یه مقدار بالا بود حدود(۱۳ الی۱۶) متغیر بود که شما زحمت کشیدین براش قرص والزومیکس ۵/۱۶۰ رو تجویز کردین و فشارش اومد پایین...ولی گاهی اوقات فشارش به ۱۰ میرسه و در این حالت بدنش به لرزش میفته و وقتی بلند میشه سرپا تپش قلب و احساس اینکه انگار قلبشو میکشن پایین ...می خواستم ازتون سوال کنم که می تونه قرصش رو نصفه بخوره و یا دوز قرص رو بیاریم پایین؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🙏🙏خیلی لطف کردین پاسخ دادین آقای دکتر ممنونم ازتون فقط یادم رفت که بگم شب ها هم قرص کنکور ۲.۵ میخوره ...کنکورم بخوره یا خیر؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   بله کانکور را ادامه دهند
 • تصویر کاربر شیما سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز،من مادرم فشارش یه مقدار بالا بود حدود(۱۳ الی۱۶) متغیر بود که شما زحمت کشیدین براش قرص والزومیکس ۵/۱۶۰ رو تجویز کردین و فشارش اومد پایین...ولی گاهی اوقات فشارش به ۱۰ میرسه و در این حالت بدنش به لرزش میفته و وقتی بلند میشه سرپا تپش قلب و احساس اینکه انگار قلبشو میکشن پایین ...می خواستم ازتون سوال کنم که می تونه قرصش رو نصفه بخوره و یا دوز قرص رو بیاریم پایین؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً دوز ۵٫۸۰ را امتحان کنند
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام
  بنده 2سال ونیم پیش استنت گذاشتم وقرص ااس ا واتوراستاتیین 20میخورم چند روز پیش ازمایش خون دادم همه چی خوب بود ولی تریگلیسیرید 260بود حالا سوالم اینه ایا دوز استاتین رو بالا ببرم یا قرص دیگری جایگزین استاتین کنم درضمن بنده رژیم غذایی مناسب وروزانه یک ساعت پیاده روی رو دارم 68سال سن دارم
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به افزودن دوز استاتین نیست و این مقدار تری‌گلیسیرید نیاز به درمان ندارد
 • تصویر کاربر Sss چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.آقای دکتر مادر من 71 سال سن دارندوفشار خون ونارسایی قلبی دارند. و در روز یک قرص کنکور 2.5 وهر 12 ساعت نصف قرص لوزارتان اچ مصرف میکنند چند سالی بود که مشکلی نداشت تا اینکه یک ماه پیش حالت سرگیجه وعدم تعادل بهشون گرفت وقتی که به دکترشون مراجعه کردیم گفتند که قرص کنکور و لوزارتان اچ را مصرف نکنند وبه جای اون لوزارتان 25هر 12ساعت یکی وایندرال 20 هر 12 ساعت یکی مصرف کنند بعداز یک هفته که مصرف کردند فشارشون رفت روی 17 ماکسیمم و10 مینیمم که دوباره همون قرصای قبلی را مصرف کردند . الان فشارشون اومده پایین ولی بعضی مواقع دچارتپش قلب وبی حالی میشند یعنی قبلاً اینجور نبودند.میخاسم ببینم باید چیکار کنیم آیا مشکل جدیدی براشون پیش اومده ممنون میشم از راهنمایی تون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۷ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصاویر گزارش اکوکاردیوگرافی آخر و نوار قلب ایشان را بفرستید
  2. تصویر کاربر Sss سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   با سلام وارادت خدمت جناب آقای دکتر.تصاویری که خدمتتون ارسال میشود اکودرتاریخ 97/1/22و 99/6/18میباشد ونوار قلب97/10/9میباشد با تشکر از لطف شما
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   تصویر اکو ارسال نشده است
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   لطفاً تصویر یک نوار قلب جدید را نیز بفرستید
  5. تصویر کاربر Sss سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   با سلام و عرض تشکر از این که برای پاسخ به سوالات وقت میگذارید.جناب آقای دکتر متأسفانه به تازگی تست نوار قلب انجام نشده فقط تصویر اکو که خدمتتون ارسال میشود امروز انجام شده
  6. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی را بفرستید نه تصاویر را
  7. تصویر کاربر Sss سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   با سلام تصویر گزارش اکو فروردین 97
  8. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   در گزارش اکو شواهدی از نارسایی قلبی چندانی وجود ندارند. احتمالاً منظور شما نارسایی دریچه آئورت است. پیشنهاد میکنم که از قرص والزومیکس ۵٫۸۰ روزانه یک عدد استفاده کنند و در صورت طپش قلب یک هواتر نوار قلب ۴۸ ساعته انجام دهند
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میخواستم دررابطه با پاسخ قبلی سوالی مطرح کنم سونوگرافی عروق مغز وگردن در تشخیص دقت بالاتری دارد یا سی تی انژیوگرافی عروق مغزوگردن؟کدام یک از روش ها میتواند حتی انسداد عروق بسیار کوچک رو نشان بدهد؟ایادرسی تی انژیو سروگردن تمامی رگ هارانشان میدهد؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب در سی تی آنژیوگرافی عروق تا سایز یک میلی متر بخوبی دیده می‌شوند. بله سی تی آنژیوگرافی تمام عروق مغزی را نشان خواهد داد
 • تصویر کاربر مجتبی پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من 14ساله هستم ببخشید من یک ورزشکار هستم از وقتی که کرونا شیوع پیدا کرده من غذاهای چرب خورده ام الان اضافه وزن پیدا کرده ام الان یکم کناره قلبم تیر کشید ببخشید مشکل کلسترول هست؟امروز اقای دکتر عرق گیاهای زنیان خوردم برای کلسترول اورد پایین خوب شد از نظر شما بیماری قلبی هست
  الان میتونم ورزش کنم یانه؟
  من با خودم اقای دکتر فکر میکنم بیماری قلبی هست
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۳ شهریور ۹۹( 4 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب در مورد کلسترول بدون انجام آزمایش نمیتوان اظهار نظر کرد و با یک بار مصرف دارو یا هر چیز دیگری نمی‌توان آنرا کنترل کرد به احتمال زیاد شما دچار اظطراب هستید. ورزش کردن را میتوانید شروع کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر