از دکتر بپرسید

فشار خونم مقداری بالاس آیا نیاز به دارو دارم؟ - پرسش ۴۹۳۶

  • تصویر کاربر علی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( ۲ هفته پیش) تعداد بازدید: ۸ فشار خون
    من ۱۹ ساله پسر با وزن ۱۰۶ هستم بعضی وقتها فشارم را که می گیرم فشارم بالاست دیشب, پریشب, صبح امروز فشارم را گرفتم صبح امروز فشارم ۱۴ روی ۹ بود برای امتحان استخدامی رفتم ظهر که برگشتم به پزشک عمومی مراجعه کردک ۱۶ روی ۱۰ بود پزشک گفت چون ضربانت بالاست مربوط به استرس است قرص ایندرال ۱۰ روزی دو تا بخور من صبح یک عدد ۱۰ خورده بودم ظهر هم یک ایندرال ۲۰ خوردم الان شب فشارم ۱۳/۸۰ روی ۹ است . بطورکلی آدم استرسی و هیجانی و نگران هستم. یکماه قبل هم برای این کار به پزشک متخصص داخلی مراجعه کردم صبح فشارم ۱۴ روی ۹ بود و پزشک متخصص ظهر فشارم را گرفت گفت ۱۱ روی ۶ است. یک پزشک عمومی دیگر هم بعدا گفت مربوط به اضطراب است امروز پزشک عمومی برای من فقط آزمایش خون نوشت. آیا نیاز به داروی دیگری برای فشارم دارم یا خیر؟
    1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۵ مهر ۹۹( ۲ هفته پیش)
      سلام و عرض ادب فعلاً خیر. نیاز به آزمایش ادرار نیز دارید. در مرحله اول کاهش وزن و رژیم غذایی کم نمک و ورزش را امتحان کنید و در صورت عدم پاسخ مناسب و نرمال شدن فشارخون نیاز به مصرف دارو نیز خواهید داشت

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.