از دکتر بپرسید

سوزش و گرفتگی قفسه سینه، تنگی نفس، خستگی - پرسش ۵۱۹۶

 • تصویر کاربر وحید یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۲ سال پیش) تعداد بازدید: ۲۷۷ سوزش و تیرکشیدن قلب
  سلام و وقت بخیر . جناب دکتر، ۲۵ سالمه، از یک ماه و نیم خستگی ، درد ملایم قفسه سینه و تنگی نفس پیدا کردم، در حالی که اکسیژن خونم روی ۹۸ بودش، فشارم عادی ۱۱۰/۶۰ و در تست ورزش ۱۳۰/۸۰ چندین بار تپش قلب پیدا کردم طوری که ضربان قلب به ۱۶۰ یا ۱۸۸ هم میرسید، معمولا بعد غذای سنگین و فعالیتی که ملایم باشه.
  اینها رو قبلا نداشتم، الان پیاده روی و فعالیت برام سخت تر و خسته کننده شده.
  اکو نرمال بود، تست ورزش خوب ولی نه عالی، مشکلاتی داخل اون نشون داده شد و نوار قلب هم که عادی مشکلی نداشت اما هنگام تپش قلب شدید تاکی کاردی سینوسی و Abnormal T wave رو نشون میداد. خواستم نگاهی به تست ورزش من بندازید و آیا سی تی انژیو لازمه یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۲ سال پیش)
   سلام و عرض لطفاً نوار قلب حین طپش قلب خود را بفرستید
  2. تصویر کاربر وحید یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۲ سال پیش)
   ممنون از پاسخگویی شما جناب دکتر یزدان خواه عزیز
   این نوار قلب زمانی هستش که تپش قلبم به ۱۶۰ رسید، حالم بد شد و رسوندنم اوژانس وقتی رسیدم کم کم پایین تر اومده بودش و رسیده بود به ۱۲۱ بعد نیم ساعت. یک نوار قلب دیگه هم مشابه همین شرایط گرفتم که وقتی رسیدم اورژانس به ۱۰۰ رسیده بود اما توی خونه خیلی شدید بودن. در طی یکی دو ساعت کمتر میشه. معمولا کم کم میره به اوج میرسه و بعدش میاد پایین.
   همچنین احساس تنگی نفسم بیشتر شبانه هستش و مجبورم به صورت نشسته بخوابم گاهی وقتا، یا هم با چند بالش زیر کمرم.
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۲ سال پیش)
   در هر دو نوار ارسالی تاکی کاردی سینوسی یکی با تعداد ضربان قلب ۱۰۰ در دقیقه و دیگری ۱۲۰ در دقیقه است و هیچ کدام ۱۶۰ یا ۱۸۰ نیست و تغییرات T قابل توجهی نیز دیده نمیشود لذا این احتمال وجود دارد که بعلت یک آریتمی گذرای قلبی مثل فیبریلاسیون دهلیزی و یا PSVT دچار حالت مورد اشاره شده باشید که پیاز مدتی و بصورت خود بخود به ریتم سینوسی تبدیل شده باشد و موفق به گرفتن نوار قلب در زمان طپش قلب و ثبت آریتمی نشده باشید. یافته های تست ورزش و اکوکاردیوگرافی شما نیاز طبیعی هستند و جای نگرانی از نظر بیماری‌های ساختاری قلب و گرفتگی عروق نیست. توصیه میکنم که در صورت مکرر بودن این وضعیت هولتر نوار قلب طولانی مدت انجام دهید و یا در اولین فرصت با شروع طپش قلب به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه بفرمایید و نوار قلب را در همان زمان طپش قلب بگیرید تا آریتمی ثبت شده و نوع آن مشخص شود و براساس اطلاعات بدست آمده در مورد درمان مناسب ( دارویی و یا ابلیشن) تصمیم گیری شود.
  4. تصویر کاربر وحید یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۲ سال پیش)
   یک دنیا ممنون از شما.
   واقعا منو از نگرانی در اوردید چون گفته بودند تغییرات مشکوکی توی تست ورزشت هستش و ممکنه از عروق باشه.
   ممنون از وقتتون
   خدا خیرتون بده.
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۲ سال پیش)
   خواهش میکنم امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم لطفاً پس از پایان مشاوره و دریافت کامل پاسخ خود با شرکت در نظر سنجی زیر و با استفاده از لینک ارائه شده به بهبود کیفیت سایت و کمک به دیگر دوستان در یافتن پاسخ سوالات آنها کمک کنید http://bit.ly/drReview

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.