از دکتر بپرسید

مدت زمان مصرف قرص های فاموتیدین و لانسوپرازول ؟ - پرسش 3674

 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) درد قفسه سینه
  سلام دکتر وقت بخیر
  بنده ۳۰ سال هستم و چند سالی است مشکل رفلکس اسید معده دارم و اندوسکپی ام شدم، بعضی وقتا در خواب اسید معده ام میزنه بالا و چندباری حتی امدم تو دهنم و با حالت بسیار بدی از خواب میپرم و حتی دوبار با حالت داد و بیداد بیدار شدم چون اسید معده گلوم رو شدیدا سوزونده بود و دقیقا آتیش رو تو گلوم احساس میکردم و فقط مجبور بودم داد بزنم نصف شب تا مسیر گلوم باز بشه طوری که خانواده به شکل خیلی وحشتناکی از خواب پریدن،دکتر بهم قرص فاموتیدین ۴۰ شب و لانسوپرازول ۴۰ صبح داد خوردم و تا حدودی بهتر شدم و قرصا تمام شدن الان حدود دو ماهی هست که اولا احساس همیشگی سوزش در قسمت تحتانی گلو دارم که باید سرفه کنم تا کمتر بشه و سینه سمت راستم هم گاه و بیگاه درد میکنه و سوزش داره و همیشه احساس میکنم چیزی ته گلوم گیر کرده و مرتب مجبورم گلومو صاف کنم که خودمم از این کار دارم اذیت میشم
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون
  دکتر جان شما فرمودین که مصرف قرص هارو ادامه بدم، باتوجه به اینکه من حدود دو ماه این قرصارو خوردم و تمام شدن آیا ادامه مصرف قرص ها مشکل و عوارضی نداره ؟ بعدشم تا کی باید این قرصارو مصرف کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب این سوال قبلا پاسخ داده شده است
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.