از دکتر بپرسید

تنگی نفس - پرسش ۳۸۹۹

  • تصویر کاربر امین شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( ۱ ماه پیش) آنژیوگرافی
    سلام.پدر بنده اسفند ماه طی یک سکته قلبی وسیع و بعد از احیا شدن مجبور به آنژیو کردن شد که دو عدد فنر در قلبش جا گذاشته شده بعد از عمل هیچ درد و مشکلی ندارد حتی فشار خونش هم که زیاد بود الان نرمال هست اما تنگی نفس دارد و تنگی نفس اذیتش می کند دیروز با مراجعه دوباره به دکتر و سنجش میزان اکسیژن خون دکتر اعلام نمودن مشکلی نیست نرمال هست همه چی فقط پیاده روی تجویز کردن و یکسری ویتامین .البته اونطور که معلوم هست درصدی از قلب کار نمی کند به دلیل سکته کردن که خود آن باعث این تنگی نفس شده و به بنده می گویند که باید چند ماهی به قلب زمان باید داده شود تا بتواند خودش را ترمیم کند که این زمان می تواند تا هشت ماه نیز به طول انجامد آیا این نظریه ها دست هستن؟
    1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۳۱ خرداد ۹۹( ۱ ماه پیش)
      سلام و عرض ادب زمان لازم برای رسیدن به وضعیت پایدار از نظر عملکرد سیستولی قلب بعد از سکته قلبی حداکثر ۴ هفته است و در صورت گذشت این زمان و ادامه تنگی نفس نیاز به مطلوب کردن درمان دارویی است

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

۹۶
۲