علت درد دست چپ چیست و چگونه درمان می شود؟

علت درد دست چپ می تواند حمله قلبی، مشکلات استخوانی، اسپاسم ریوی و حتی دیسک کمر باشد. به خاطر همین، علت اصلی درد دست چپ می بایست توسط متخصص قلب بررسی شود.

با این که درد و سوزش های کوچک بخشی نرمال از بالا رفتن سن و سال هستند، درد ناگهانی و غیر طبیعی در دست چپ می تواند مرتبط با مشکلات جدی و خطرناکی باشد.

درد دست چپ نشانه چیست

درد دست چپ می تواند نشانه یک آسیب دیدگی یا مشکل باشد که نیاز به توجه و درمان دارد و یا در بدترین حالت نیز نشانه یک حمله قلبی باشد.

علت درد دست چپ

آشنا بودن با علل احتمالی بروز درد در دست چپ و ویژگی های آن می تواند به افراد کمک کند تا بفهمند بدن نسبت به چه چیزی واکنش نشان می دهد و چه زمانی باید به سراغ درمان و پزشک بروند.

در ادامه به بررسی ۳ علت اصلی درد دست چپ می‌پردازیم:

۱- حمله قلبی از علل درد دست چپ

به آسیب دیدگی یا مرگ بخشی از عضله قلب در اثر کمبود اکسیژن، حمله قلبی می گویند. بیشتر حمله های قلبی زمانی رخ می دهند که شریان های عروقی تنگ شوند و دلیل این موضوع نیز انباشته شدن کلسترول و رسوبات چرب در آن هاست. اگر بخشی از این رسوب ها از دیواره شریان جدا شود، می تواند جریان خون حاوی اکسیژن به قلب را مسدود کرده و در نتیجه حمله قلبی رخ دهد.

❗ توجه: درد در دست چپ  یکی از رایج ترین علائم اولیه حمله قلبی در زنان و مردان به شمار می آید.

علت درد کتف و بازوی دست چپ هنگام حمله قلبی

از آنجایی که عضله های ناحیه دست با آسیبی مواجه نمی شوند، درد کتف و بازوی دست چپ هنگام سکته قلبی کمی عجیب به نظر می رسد. این به آن علت است که رشته های عصبی که از قلب خارج می شوند و رشته های عصبی دست، سیگنال های خود را به سلول های مشابه مغزی ارسال می کنند. این بدان معناست که مغز نمی تواند به خوبی تشخیص دهد منبع اصلی درد و مشکل کجاست.

علائم حمله قلبی

متخصصان قلب و عروق پیشنهاد می‌کنند که در صورت شدید شدن درد ناگهانی دست چپ در عرض چند دقیقه حتما با اورژانس تماس بگیرید. همچنین در صورت مشاهده علائم زیر باید هر چه زودتر به اورژانس مراجعه کنید:

سکته قلبی

 • ناراحتی در مرکز قفسه سینه که برای بیش از چند دقیقه به طول می انجامد و یا به صورت مکرر ظاهر شده و از بین می رود.
 •  درد، بی حسی و یا هرگونه ناراحتی دیگر در پشت، گردن، فک و یا پایین شکم؛
 • تنگی نفس همراه با درد قفسه سینه یا بدون آن؛
 •  مشکل سو هاضمه؛
 •  حالت تهوع و استفراغ؛
 •  حس سبکی سر؛

در این بین حس ناراحتی در قفسه سینه از جمله رایج ترین علائم حمله قلبی در زنان و مردان به شمار می رود. این مشکل در حالت فشار، تنگی، حس پر بودن، سوزش و یا افزایش درد ظاهر می شود.

با این حال، احتمال تجربه کردن علائم بدون داشتن درد قفسه سینه یا عضله دست در بانوان بیشتر از آقایان است. این علائم معمولا در اثر یک ویروس، مشکل سو هاضمه یا استرس خود را نشان می دهند.

اگر فردی به شکل ناگهانی و بی دلیل ترکیبی از علائم نظیر حالت تهوع، استفراغ، تنگی نفس و یا درد در پایین شکم، پشت یا فک را تجربه کند، باید حتما سریعا به اورژانس رفته و چک آپ شود.

۲-  ‌آنژین قلبی از علل درد بازو دست چپ

مشکل آنژین صدری (درد قفسه سینه) ، درد یا ناراحتی است که زمانی حس می شود که قلب اکسیژن کمتری نسبت به آنچه نیاز دارد دریافت می کند. به همراه درد در دست چپ، علائم دیگر ممکن است در ناحیه شانه، گلو، پشت و فک خود را نشان دهند. آنژین ممکن است شبیه به مشکل سو هاضمه خود را نشان دهد.

آنژین در واقع حمله قلبی نیست، بلکه نشانه ای از بروز مشکل در قلب است. دلیل اصلی بروز آنژین نیز تنگی و مسدود شدن شریان های کرونری هستند.

👈 مطلب مرتبط: علت اصلی تنگی شریان های کرونری چیست و چگونه تشخیص و درمان می شود؟ برای دانستن برروی لینک زیر کلیک کنید.
تصلب شرایین

دو نوع اصلی از آنژین وجود دارد:

۱- آنژین پایدار

این نوع قابل پیش بینی و مدیریت پذیر است. نوع پایدار از آنژین در حین انجام کارهای فیزیکی و یا استرس های احساسی رخ می دهد. در این زمان ها قلب در حال فعالیت بیشتر بوده و به اکسیژن بیشتری نیاز دارد اما شریان های تنگ شده در بدن اجازه این موضوع را نمی دهند.

این مشکل را می توان با استراحت کردن و در صورت نیاز داروهای مربوط به آرام کردن شریان های قلبی به نام نیتروگلیسرین رفع کرد.

۲- آنژین ناپایدار

 این نوع از آنژین غیر قابل پیشبینی و خطرناک است و حتی ممکن است در حین استراحت نیز رخ دهد و بدان معنا است که قلب در حالت عادی نمی تواند اکسیژن مورد نیاز خودش را دریافت کند.

آنژین ناپایدار نشانه این است که احتمال بروز حمله قلبی وجود دارد و باید حتما در اورژانس ارزیابی شود.

۳. صدمات اسکلتی عضلانی از علل درد دست چپ

در صورت وجود شرایط و حالات زیر برای درد دست چپ، احتمالا مشکل قلبی شما را تهدید نمی کند:

 • درد تیرکش که هر بار برای چند ثانیه باقی می ماند.
 • دردی که در اثر جابجایی و یا تماس بدنی به وجود می آید.
 • دردی که تنها در یک نقطه کوچک بر روی دست وجود دارد.
 • دردی که بدون علائم و مشکلات دیگر برای ساعت ها و روزها باقی می ماند.

به جای آن، ناراحتی و درد شما می تواند علامت یک مصدومیت استخوانی و یا بافتی در دست، شانه و یا آرنج باشد. برخی از شرایط و مشکلات اسکلتی عضلانی که می توانند در دست افراد درد به وجود آورند عبارتند از موارد زیر:

# بورسیت (اماس کیسه های مفصلی)

بورسا یک کیسه پر از مایعات است که همچون یک کوسن بین استخوان و بافت های نرم کنار آن عمل می کند. مشکل بورسیت زمانی رخ می دهد که این کیسه دچار التهاب شود.

درد شانه و بازو سمت چپ می تواند علامت بورسیت باشد، که معمولا در اثر استفاده بیش از حد مفاصل رخ می دهد. همچنین احتمال بروز این مشکل در اثر داشتن برخورد و تصادف یا عفونت نیز وجود دارد.

بورسیت شانه

#  تاندونیت

تاندونیت همان التهاب بافت متصل کننده عضلات و استخوان است. همچون مشکل بورسیت، تاندونیت نیز در اثر استفاده بیش از حد از عضلات رخ می دهد. به همین دلیل بیشتر شاهد رخ دادن آن در بازیکنان تنیس، شناگران و موسیقی دان ها هستیم.

تاندونیت در شانه و یا آرنج می تواند منبع درد دست چپ باشد.

#  پاره شدن عضله سرشانه

گروهی از عضلات و تاندون ها در سرشانه شما قرار دارند که آن را در محلی که باید ثابت نگه می دارند و به شما در بلند شدن و چرخاندن دست کمک می کنند.

بروز پارگی در عضلات و بافت های این ناحیه می تواند بسیار دردناک باشد. این اتفاق نیز در اثر استفاده بیش از حد از شانه و یا حوادث مختلف رخ می دهد. بالا رفتن سن و سال نیز یک فاکتور ریسکی است چرا که در اثر آن شاهد فرسودگی بافت های شانی هستیم.

#  دیسک کمر

زمانی که یکی از دیسک ها ستون فقرات بشکند، از نوار اصلی خارج شده و به رشته های عصبی اطراف خود فشار وارد می کند. اگر اعصاب تحت تاثیر مرتبط با ناحیه دست باشند، احتمال بروز درد، بی حسی و ضعفی که معمولا با مشکل حمله قلبی اشتباه گرفته می شود، وجود دارد.

# شکستگی

درد در ناحیه دست می تواند علامت یک شکستگی تشخیص داده نشده استخوان باشد.

حتی با داشتن یک فهم درست از تمامی این شرایط اسکلتی عضلانی، سخت است بخواهیم فرق آسیب دیدگی و حمله قلبی را تشخیص دهیم.
برخی فاکتور های ریسکی برای صدمات نظیر سن و سال و فعالیت های بدنی می توانند همزمان با هم رخ دهند و به شکل مشترک دخیل باشند.
به همین دلایل، بهتر است سعی به تشخیص دادن یک صدمه به تنهایی و یا رد کردن احتمال مشکلات قلبی بر اساس علائم غیر واضح نباشیم.

درمان درد دست چپ

درمان درد دست چپ

با این که صدمات شانه و دست نمی توانند جان کسی را به خطر بیاندازند، باز هم مهم است که حتما به سراغ پزشک برویم و هر چه سریعتر به درمان بافت یا استخوان آسیب دیده بپردازیم.

اگر پزشکان اورژانس تشخیص دهند که درد ناحیه دست، مرتبط با حمله قلبی بوده و یا علامتی از مسدود شدن عروق قلبی باشد، بلافاصله اقدام به حل مشکل خواهند کرد.  آنها معمولا در ابتدا، یک آزمایش الکتروکاردیوگرافی، آزمایش خون، ایکس ری قفسه سینه و احتمالا سی تی اسکن را انجام خواهند داد.

بسته به وضعیت بیمار، یک پروسه تصویربرداری با نام کاتتریزاسیون قلبی عروقی ( آنژیوگرافی ) نیز انجام می شود. این آزمایش به پزشکان کمک می کند تا میزان گستردگی مسدود بودن رگ ها را با استفاده از رنگ های خاصی که به شریان ها تزریق می شوند تشخیص دهند.

👈 مطلب مرتبط: آزمایش آنژیوگرافی چگونه انجام میشود؟ آیا آنژیوگرافی عوارضی را در پی دارد؟ برای دانستن برروی لینک زیر کلیک کنید.
آنژیوگرافی

بر اساس نتایج این آزمایش، پزشکان به سراغ یک روش درمانی غیر تهاجمی می روند. این روش از مواد دارویی خاصی استفاده می کند که این مواد توانایی باز کردن لخته های خونی در رگ ها را دارند.

مسدودیت های شدیدتر در عروق قلبی به عمل جراحی نیاز خواهند داشت. پروسه های قلبی عروقی متعددی وجود دارند و فاکتور هایی که به پزشکان در انتخاب یکی از آن ها کمک می کنند بسیار پیچیده هستند. برخی از گزینه های احتمالی برای بازگرداندن جریان خون قلب به حالت عادی عبارتند از:

۱. استنت گذاری

در این پروسه درمانی از یک لوله شبیه به سیم به نام استنت استفاده می شود. استنت وارد شریان های قلبی باریک شده می شود تا بتواند جریان خون در آنها را به حالت عادی برگرداند.

استنت گذاری

۲. آنژیوپلاستی

عمل آنژیوپلاستی ( بالون زدن ) جهت باز کردن عروق گرفته شده قلب استفاده می شود. در آنژیوپلاستی پزشک با وارد و باد کردن بالون کوچکی در رگ مسدود شده، به باز کردن آن شریان می پردازد.

معمولا در عمل آنژیوپلاستی یک لوله تور مانند بسیار کوچک به نام استنت به صورت دائمی در رگ مسدود شده، قرار داده می شود تا از تنگ شدن مجدد رگ جلوگیری کند.

۳. جراحی بای پس قلب

جراحی بای پس عروق کرونر ( بای پس قلب ) نوعی روش جراحی است که در آن، جریان خون یک سرخرگ مسدود یا نیمه مسدود به وسیله ی یک مسیر جدید به قلب می‌رسد. با ایجاد این مسیر جدید، جریان خون به سمت عضله ‌ی قلب بهبود می یابد.

👈 مطلب مرتبط: برای آشنایی بیشتر با جراحی بای پس قلب و مراقبت های لازم بعد از انجام آن برروی لینک زیر کلیک کنید.
عمل بای پس قلب

هر کسی که مشکل حمله قلبی و آنژین در وی شناسایی شده است باید تغییراتی را در سبک زندگی خود اعمال کند. این شاید به معنای ترک سیگار، کاهش دادن وزن، شروع یک برنامه ورزشی و تمرینی منظم و یا ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و مصرف غذای سالم تر باشد.

پزشکان معالج ممکن است جهت کمک بیشتر، داروهای کاهنده کلسترول، رقیق کننده خون و یا فشار خون را به بیماران تجویز کنند.

برای افرادی که دیابت نوع دو دارند و سطح گلوکوز آن ها بر خلاف تغییرات مناسب در سبک زندگی کماکان بالا باقی می ماند و از متفورمین استفاده می کنند، پزشک معالج داروهای خاصی را تجویز خواهد کرد.

دارو برای درد دست چپ

این داروها با هدف کاهش گلوکوز خون و همچنین از بین بردن ریسک بروز بیماری های آترواسکلروز و قلب و عروق تجویز می شوند. این دارو می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • محدود کننده کنتراسپورتر سدیم-گلوکوز ۲ (با نام SGLT-2) مثل کانالگلیفوزین (اینووکانا)
 • رسپتور پپتاید ۱ شبیه به گلوکاگون نظیر آلبیگلوتید (تانزیوم)

دکتر سعید یزدان خواه متخصص قلب و عروق و متخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر برروی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 

۳
۰

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فضل یکشنبه ۸ تیر ۹۹( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من دو روز میشه
  سینه چپ گردن دست شانه سمت چپ ام درد میکنه خیلی درد شدید
  نمیتوانم بخوابم نمیتوانم خم شوم
  نفسم تنگ و حالت تهوع هم بهم رخ میده
  علت چه باشه
  آقای دکتر تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ تیر ۹۹( 4 روز پیش)
   سلام و عرض ادب در صورتی که درد مداوم است با یکی از همکاران محترم ارتوپد مشورت بفرمایید و در صورتی که درد مداوم نیست و بویژه اگر سن بالایی دارید و یا هر یک از ریسک فاکتورهای گرفتگی عروق قلبی را دارید حتماً بصورت اورژانس به یکی از همکاران محترم متخصص قلب مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر فضل یکشنبه ۸ تیر ۹۹( 4 روز پیش)
   آقای دکتر اولا تشکر بابت پاسخ سریع
   من ۱۹ ساله هستم
   درد من شدید میشود
   زمانی کار کنم نماز بخوانم از جام تکون بخورم اگر بصورت آرام ایستاد بشم یا بنشینم درد نمیکنه
   سینه سمت چپ دست چپ شانه چپ گردن سمت چپ و حالت کم تهوع و نفس تنگی هم رخ میدهد
   درد اش خیلی شدید است
   تشکر میشم آقای دکتر محترم از پاسخ هایتان
   جهان سپاس
  3. تصویر کاربر فضل یکشنبه ۸ تیر ۹۹( 4 روز پیش)
   سن ام ۱۹
   درد هنگام کار و خم و راست شدن خیلی قوی و متداوم میشود
   فقط سمت چپ
   سینه چپ
   شانه گردن دست همش سمت چپ درد میکند
   تشکر از شما
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ تیر ۹۹( 4 روز پیش)
   لطفاً ضمن مصرف داروهای مسکن نظیر ژلوفن در صورت عدم وجود تب سرفه و خلط با یکی از همکاران محترم ارتوپد مشورت کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ياسين یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دكتر ٩ ماه پيش بعلت تپش قلب و كمى احساس سنگينى قفسه سينه دكتر رفتم و اكو و تست ورزش و سى تى انژيو وازمايش خون دادم كه هيچ كدم مشكلى نداشت و اينكه نزديك به ١٢ سال هست قرص اتنولول ٥٠ ميخورم الان چند روزى هست در كتف كمى در ولى در كل دست در و كفتگى و ضعف واحساس ميكنم كه ميخواد بى حس شه دستم ميكنم و بيشتر دردم از پشت بازوم مياد زمانى كه از مچ دستم تا انگشتام را ماساج ميدم كمى اروم ميشم و دردش ميره مياد و اينكه سيكارم ميكشم و ٣٩ سالمه و اينكه باز با اينكه هنوز يك سال نشده از زمان ازمايشام نياز هست به تكرار ازمايشام
  ممنون از جواب شما سلامت باشين
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب باتوجه به نرمال بودن سی تی آنژیوگرافی و الگوی درد.چ، مشکل شما منشا قلبی نداشته و توصیه می‌کنم که ضمن ترک سیگار با یکی از همکاران محترم ارتوپد مشورت کنید. آزمایشات را تکرار کنید ولی نیازی به تکرار سی تی آنژیوگرافی نیست
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید ،سه روزکه ازناحیه دست چپ وپای چپ درد دارم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب متاسفانه اطلاعات ارائه شده برای پاسخگویی دقیق کافی نیست
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب
  من ۴۵ ساله هستم وچندوقتی هست بخاطرفشارروحی ‌استرس دچارتپش قلب بالاوبعدش فشارخون بالامیشم وبعضی اوقات هم دست چپ من دچاردردمیشه وتنگی نفس هم دارم که با مصرف قرص متورال یه کم بهترمیشم وسه چهارسانت زیرکتفم پشت سمت چپ زیردنده هام دردخفیف وزودگذرا احساس میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب پیشنهاد میکنم که ضمن کنترل استرس به روش‌هایی نظیر relaxation training و استفاده از رژیم غذایی کم نمک، یک هولتر فشار خون ۲۴ ساعته انجام دهید و همچنین از نظر احتمال گرفتگی عروق قلبی بررسی شوید
 • تصویر کاربر محمدی چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من دختری ۱۹ ساله هستم دست چپم از بازو تا انگشتای دستم درد میکنه یه حالتی که احساس میکنم داغ و داخل استخوان درد میکنه دکتر هم رفتم آزمایش دادم نوار قب هم گرفتم گفتن چیزی نیست الان حدود یک سالی میشه بعضی وقتا هم شب ها احساس میکنم قلبم سریع میزنه.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۴ خرداد ۹۹( 4 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب در مورد درد دست چپ بهتر است که ابتدا توسط یکی از همکاران محترم متخصص ارتوپدی ویزیت شوید و در مورد احساس سریع بودن ضربان قلب باید نبض خود را بگیرید در صورتی که تعداد ضربان بین ۶۰ تا ۱۰۰ باشد مشکلی وجود ندارد و در غیر این صورت نیاز به گرفتن نوار قلب جدید دارید
 • تصویر کاربر پریسا چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من چند ‌وقتی هست پشت سرم و کتف و دست چپم درد میکنه به متخصص داخلی مراجعه کردم نوار قلب گرفتن مشکلی نبود فقط مینیمم فشارم روی ۹ بود ایشون گفتن برای استرس هست و بهم پروپپرانولول و اسنترا دادن من هنوز مصرف نکردم گاهی اوقات سردلم هم سوزش احساس میشه بنظرتون چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   جهت بررسی وجود و یا عدم وجود فشار خون نیاز به انجام هولتر فشار خون ۲۴ ساعته دارید
   و در مورد درد کتف و دست چپ شما نیز در صورتی که سن بالایی دارید و یا فاکتورهای خطر بیماری های قلبی را دارید نیاز به بررسی از نظر احتمال گرفتگی عروق قلبی دارید

 • تصویر کاربر حسینی سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ۳روزه که دست چپم خیلی درد میکنه از رگ گردن تا انگشتهام درد میکنه و احساس تنگی نفس هم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   متاسفانه اطلاعات ارائه شده برای پاسخگویی دقیق کافی نیست و پیشنهاد می کنم که جهت ویزیت یکی از همکاران محترم متخصص بیماری های داخلی مراجعه بفرمایید

 • تصویر کاربر سینا سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من 12 سالمه که بعضی وقتا شبا تنگی نفس شدیدی میاد سراغم بعضی وقت هاهم بازی سمت چپم درد میکنه یا نبض دستم درد میکنه بعضی موقه ها وقتی میشینم یا دراز میکشم فرقی نمیکنه یه دفعه قلبم از هردو طرف سینم یک دفعه میتپه و بعد قلبم تا 20 ثانیه تند تند میزنه رفتیم دکتر نمیدونم ازمایش چی بود انگشت اشارمو داخل یه چیز کوچیک گذاشتم و تو مانیتور ضربانمو نشون داد دکترا گفتن حالش خیلی خوبه و مشکلی نداره ازمایش خون هم دادم تو اون هم هیچیم نبود ولی من خیلی اذیت میشم لطفا بگید باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   لطفاً یک اکوکاردیوگرافی انجام دهید

 • تصویر کاربر زینب سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر من شب بادرد ناگهانی ساعد دست چپ بیدارشدم بعد از آن کل دستم رو گرفته هرچند لحظه هم جایی از استخوان تیرمیکشه خیلی نگرانم 39سالمه گهگاهی قلبم تیرمیکشه
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   احتمال اینکه درد شما قلبی باشد کم است و پیشنهاد می کنم که ابتدا سایر علل درد دست را بررسی بفرمایید

 • تصویر کاربر Nasim دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من زنی 39 ساله هستم. وناراحتی اعصاب دارم قرص گاباپنتی مصرف میکنم الان مدتی که عصبانی میشم شدت درد دست چپم به حدی که تحمل خیلی سخته میشه لطف بفرمایید که بیماریم چی وبه چه دکتری مراجعه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   لطفاً با یکی از همکاران محترم طب فیزیکی مشورت بفرمایید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر