چرا ضربان قلب بالا دارم؟ [یهو تپش قلب گرفتم]

زمانی‌که احساس می‌کنید قلبتان در سینه می‌کوبد، می‌لرزد یا به‌نظر می‌رسد که برای لحظه‌ای نمی‌تپد، احتمالا فکر می‌کنید ضربان قلب بالا دارید. اگرچه این علائم می‌توانند خیلی ترسناک باشند ولی بیشتر آن‌ها جدی نیستند و نیازی به درمان ندارند. اگر دلایل ضربان قلب تند را بدانید به شما کمک می‌کند تا در هنگام وقوع این اتفاق، نترسید و بدانید که چه زمانی باید با فوق تخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

علت ضربان قلب بالا

زمانی که دچار ضربان قلب کوبنده و تند می شوید شاید در نگاه اول به یاد بیماری قلبی بی افتید اما همیشه اینگونه نیست و دلایل زیادی می توانند سبب ایجاد ضربان قلب بالا شوند:

⚠️ استرس و نگرانی

احساسات شدید می‌تواند باعث آزاد شدن هورمونی شوند که ضربان قلب را بالا می‌برد. در این شرایط حتی اگر در خطر نباشید، بدن خودش را برای رویارویی با شرایطی خطرناک آماده می‌کند. حمله‌های پانیک (وحشت‌زدگی) لحظه‌هایی هستند که در آن‌ها به‌شدت می‌ترسید و معمولا تا چند دقیقه ادامه پیدا می‌کنند. علائم آن شامل: تپش قلب، عرق‌کردن، یخ‌کردن، مشکل تنفسی و درد قفسه سینه می‌شود. زمانی‌که فردی دچار حمله پانیک می‌شود ممکن است فکر کند دچار حمله قلبی شده‌است. اگر در این شرایط مطمئن نیستید و یا به وضعیت طبیعی خود برنگشتید، به پزشک قلب مراجعه کنید.

⚠️ ورزش‌کردن

تمرینات ورزشی در هنگام آلودگی هوا

ورزش‌کردن برای شما مفید است. زمانی‌که به‌سرعت می‌دوید یا با دوچرخه ثابت به‌شدت تمرین می‌کنید، به‌طور طبیعی ضربان قلبتان افزایش می‌یابد. در طول ورزش، قلب شما برای تقویت عضلات خون بیشتری به آن‌ها پمپاژ می‌کند. اگر در این شرایط قلبتان کوبید یا به لرزش افتاد، شاید به این دلیل است که برای مدتی ورزش نکرده‌اید و بدنتان آمادگی لازم را نداشته‌است. ضربان قلب تند غیر عادی یا آریتمی قلب هم هنگام انجام تمراینات ورزشی می‌تواند باعث بروز تپش قلب شود.

⚠️ کافئین

آیا سرعت ضربان قلب شما بعد از نوشیدن قهوه روزانه افزایش می‌یابد؟ کافئین، محرکی است که ضربان قلبتان را افزایش می‌دهد و ممکن است بدن‌تان این مقدار کافئین را از قهوه، نوشابه، نوشابه انرژی‌زا، چایی، شکلات و یا خوراکی‌های دیگر دریافت کند. مطالعه‌ای در این مورد نشان می‌دهد که احتمال آن بسیار کم است که مصرف کافئین موجود در قهوه، چای و شکلات در افراد سالم منجر به تپش قلب شود ولی متخصصان نمی‌دانند که آیا ممکن است در افرادی که اختلال ریتم قلبی دارند، مصرف این خوراکی‌ها باعث تحریک‌شدن ضربان قلب شود یا خیر.

⚠️ نیکوتین

مواد شیمیایی اعتیادآور مثل نیکوتین که در انواع سیگار و دیگر محصولات تنباکو یافت می‌شود، فشار خون شما را بالا می‌برد و باعث تند شدن سرعت ضربان قلب می‌شود. ترک سیگار یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای سلامت قلبتان انجام دهید ولی این کار باعث نمی‌شود که بلافاصله تپش قلبتان آرام شود. چسب نیکوتین و دیگر جایگزین‌های نیکوتین هم می‌تواند باعث تپش قلب شود. تپش قلب می‌تواند یکی از علائم ترک مصرف نیکوتین باشد ولی این علائم بعد از سه تا چهار هفته از بین می‌روند.

⚠️ تغییرات هورمون‌ها

خانم‌ها ممکن است در زمان قائدگی، زمان بارداری، قبل از یائسگی یا در زمان یائسگی احساس کنند که ضربان قلبشان افزایش یافته‌است. دلیل این اتفاق، سطح هورمون است. افزایش ضربان قلب معمولا موقتی است و دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. اگر حامله هستید، تپش قلب ممکن است به‌دلیل کم خونی اتفاق بیفتد که به این معنی است که شما به اندازه کافی گلبول قرمز ندارید که اکسیژن را در سراسر بدنتان حمل کند.

⚠️ تب

زمانی که به‌خاطر بیماری تب دارید، بدن شما نسبت به شرایط عادی انرژی بیشتری مصرف می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب شود. معمولا دمای بدنتان باید بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد باشد تا بر ضربان قلبتان تأثیر بگذارد.

⚠️ داروها

عوارض جانبی بعضی از داروهایی که پزشک تجویز می‌کند یا داروهای بدون نسخه می‌تواند شامل تپش قلب باشد، این داروها شامل موارد زیر است:

 • آنتی‌بیوتیک
 • داروهای ضد قارچ
 • داروهای ضد روان‌پریشی
 • اسپری‌های تنفسی آسم
 • داروهای سرماخوردگی و سرفه
 • قرص‌های رژیمی
 • داروهای فشار خون بالا
 • قرص‌های تیروئید

اگر یک یا چند نمونه از این داروها را مصرف می‌کنید، از پزشکتان در مورد تأثیر آن‌ها بر ضربان قلب بپرسید. تا زمانی که از سمت پزشک مطئن نشده‌اید، مصرف هیچ دارویی را قطع نکنید.

⚠️ فشار خون پایین

زمانی‌که یکی از وعده‌های غذایی‌تان را حذف می‌کنید، آیا تا به حال پیش آمده‌است که احساس کنید که بدنتان می‌لرزد، ضعف کرده‌اید و یا بدخلق شده‌اید؟ در این شراط هم ممکن است دچار تپش قلب شوید. زمانی‌که سطح قند خون‌تان کاهش پیدا می‌کند، بدن شما هورمون استرس مثل آدرنالین آزاد می‌کند تا خود را برای شرایط کمبود غذایی بدن آماده کند. آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.

برای آشنایی با علائم فشار خون پایین و کنترل آن روی لینک زیر کلیک کنید:

علائم فشار خون پایین که جدی گرفته نمی شوند!

⚠️ پرکاری تیروئید

غده تیروئید در گردن قرار دارد و شکل آن شبیه به پروانه است. این غده، هورمون‌هایی تولید می‌کند که مسئولیت مدیریت متابولیسم و بعضی دیگر فعالیت‌ها را بر عهده دارد. تیروئید پرکار (هایپرتایرویدیزم) می‌تواند مقدار زیادی هورمون تیروئید تولید کند. در این شرایط ضربان قلب آنقدر افزایش می‌یابد که حس می‌کنید قلبتان در قفسه سینه‌تان می‌کوبد. مصرف بیش‌از حد داروی تیروئید برای درمان غده تیروئید کم‌کار (هیپوتیروئیدی) هم می‌تواند منجر به ایجاد ضربان قلب نامنظم شود.

⚠️ اختلال ریتم قلبی

بعضی مواقع ریتم غیرعادی قلب که آریتمی قلب نام دارد، باعث ایجاد تپش قلب می‌شود.

 • فیبریلاسیون دهلیزی (AFiB) زمانی اتفاق می‌افتد که حفره فوقانی قلب که دهلیز نام دارد، به‌جای ضربان عادی انگار به قفسه سینه ضربه می‌زند.
 • تند تپشی قلب، ضربان سریع و غیر عادی قلب است که از دهلیز بالایی قلب شروع می‌شود.
 • تند تپشی بطنی، ضربان سریع قلب است که به‌دلیل سیگنال‌های اشتباهی که در حفره‌های پمپاژ پایینی یا بطن‌ها رخ می‌دهد، ایجاد می‌شود.

⚠️ الکل

اگر الکل زیاد می‌نوشید و یا بیشتر از حد معمول مصرف می‌کنید، ممکن است احساس کنید که ضربان قلبتان سریع‌تر شده‌است و یا در سینه می‌کوبد. این اتفاق معمولا در تعطیلات یا آخر هفته‌ها رخ می‌دهد زیرا در این روزها افراد، بیشتر الکل مصرف می‌کنند. به اصطلاح به این اتفاق، «سندروم قلب تعطیلات» می‌گویند. حتی ممکن است زمانی‌که مقدار خیلی کمی الکل مصرف می‌کنید، دچار تپش قلب شوید.

⚠️ انقباضات زودرس بطنی

انقباضات زودرس بطنی (PVCs) زمانی اتفاق می‌افتد که قلب، بیش از حد ضربان دارد. این شرایط زمانی رخ می‌دهد که دهلیزهای قلب خیلی زود فشرده می‌شوند. ضربان بیش‌از‌حد، قلب شما را از ریتم عادی آن خارج می‌کند و باعث می‌شود که احساس کنید قلبتان می‌لرزد، می‌کوبد و یا در قفسه سینه جهش دارد. اگر قلب سالمی دارید، دفعات پایین انقباضات زودرس بطنی موضوع نگران‌کننده‌ای نیست ولی اگر مشکل قلبی دارید و بیشتر مواقع دچار ضربان بیش از حد قلب می‌شوید باید آن را درمان کنید.

⚠️ کوکائین و دیگر مواد مخدر غیرقانونی

مواد مخدر غیر قانونی مثل آمفتامین، کوکائین و اکستازی برای قلب بسیار خطرناک هستند. کوکائین باعث افزایش فشار خون، بالابردن ضربان قلب و آسیب‌رسیدن به ماهیچه‌های قلب می‌شود. آمفتامین، سیستم عصبی‌ را تحریک می‌کند و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. اکستازی باعث آزاد‌شدن ماده شیمیایی به نام نوراپی‌نفرین می‌شود که باعث بالارفتن ضربان قلب می‌شود.

چه زمانی برای ضربان قلب باید به پزشک مراجعه کنید؟

دارو های رایج فشار خون برای سالمندان

اگر سالم هستید و بعضی مواقع دچار ضربان قلب می‌شوید که فقط چند ثانیه طول می‌کشد، احتمالا جای هیچ نگرانی نیست ولی اگر تعداد دفعات آن افزایش یافت و علائمی مثل موارد زیر داشتید، به پزشک مراجعه کنید:

 • درد قفسه سینه یا فشار آن
 • تنگی نفس
 • سرگیجه
 • غش‌کردن

◼ چه موقع درد قفسه سینه ناشی از معده است؟ علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

تشخیص علت ضربان قلب تند

 دکتر قلب می‌تواند از طریق آزمایش‌هایی که در ادامه می‌خوانید، دلیل تپش قلبتان را متوجه شود:

الکتروکاردیاگرام (ECG)

ای آزمایش به‌دنبال اختلال در سیگنال‌های الکتریکی است که ریتم قلبتان را کنترل می‌کند.

الکتروکاردیوگرام دینامیک یا هولتر

شما باید به‌مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت یک دستگاه التروکاردیاگرام قابل حمل بپوشید. این آزمایش می‌تواند اختلال‌های ریتم قلبی و هرگونه الگویی را که به آزمایش‌های بیشتر نیاز دارد، شناسایی کند.

دستگاه پایش ضربان قلب

شما باید این دستگاه را به‌مدت چند هفته بپوشید. هر زمان که علائمی را در خود مشاهده کردید با فشردن یک دکمه به دستگاه فرمان می‌دهید تا ریتم ضربان قلبتان را ضبط کند.

اکودیاگرام

این آزمایش برای ایجاد تصویری از قلب از امواج صوتی استفاده می‌کند و مشکلات قلبی مرتبط با ساختار قلب را شناسایی می‌کند.


دکتر سعید یزدانخواه فوق تخصص قلب و عروق در تهران

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام،من۲۸ساله هستم با۱۱۵وزن و۱۸۳قد سابقه اضطراب و افسردگی و وسواس فکری چندساله دارم مدتی حس میکردم تنگی نفس دارم و تپش قلب گاهی،از زمستان سال پیش احساس گیجی دارم وmriهم رفتم و دکتر مغز گفت همه چی خوبه و مدتی قلبم تیر میکشید رفتم‌ دکتر قلب اکو و نوار گرفت گفتtrivial mvpو سینوس تاکی کاردی داری،و روانپزشکم ونلافاکسین۷۵داده که میخورم و پروپرانولول۱۰صبح و شب اما مدتیه قلبم هراز گاهی یهو یکی نمیزنه و باز میزنه یا چندبار پشت سرهم پیش میاد و فکرمی‌کنم الان قلبم ایست میکنه خیلی بده و‌ میترسم به هرکی میگم میگه مگه میشه!مشکل چندین ساله معده و بی خوابی هم دارم و ورزش هم نمیکنم و آزمایش خون خوب بود جز فریتین بالا و تالاسمی مینور.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به انجام یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته دارید
 • تصویر کاربر بهنام شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  مادر من رماتیسم قلبی دارد الان تپش قلب شدید گرفته پایین هم نمایید ماهی یک امپول 1200 هم میزنه نفس تنگی داره چه کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۰ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر نوار قلب و گزارش اکوکاردیوگرافی ایشان را بفرستید
 • تصویر کاربر سحر شنبه ۱۳ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشین بنده بخاطر یه سری مسائل که باعث میشد استرس بگیرم دچار تپش قلب شدم.به پزشک مراجعه کردم قرص متورال ۵۰ رو تجویز کردن.۱۹ ساله هستم.حدود دوهفته مصرف کردم خیلی بهتر شدم.به گفته ایشون قرص رو قطع کردم.گاهی وقتا یه درد خفیف رو تو زمان های مختلف و جاهای مختلف بدنم حس میکنم که مقطعی هست.کمی هم بیحال میشم و سرگیجه هم دارم کمی.خواستم بدونم اینا طبیعیه؟بعد ایشون بعد قطع قرص متورال،قرص کلردیازپوکساید۵ رو تجویز کردن.لازم به ذکر هست ک بنده مشکل قلبی نداشتم قبلا.هم چنین اکوی قلب و نوار قلبمم مشکلی نداشت.فشار خونمم نرمال بود
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۳ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب با توجه به این توضیحات مشکل قلبی ندارید.
 • تصویر کاربر مهنا چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشین من برای تپش قلبم قبلا بهتون پیام دادم که دلیلش دیدن فیلم ترسناک بود.تا حالا سابقه تپش قلب یا بیماری قلبی نداشتم.اکوی قلب و نوار قلبمم مشکل نداشت.قرص متورال ۵۰ رو پزشکم تجویز کردن هر ۱۲ ساعت نصف قرص.سنمم ۱۹ ساله.پنج روز مصرف کردم تقریبا میشه گفت خوب شدم.طبق دستورتون برای قطع قرصم اونو روزانه دوبار و هربار یک چهارمش رو مصرف میکنم.ولی بازم تپش قلب رو دارم.خواستم بدونم زود بود واسه پایین اوردن دوز دارو؟دوباره به همون روال قبل ادامه بدم؟ینی همون روزانه دوبار و هربار نصف قرص؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً دارو را با حداقل دوزی که علایم شما را کنترل می‌کند فعلا ادامه دهید.
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من بیماری کرونا دارم ... از دیروز تا امروز در دست چپ و کتف و شانه ی چپ و کمر و سمت چپ قفسه ی سینم درد دارم که هی میگیره و ولومیکنه و یه حس سنگینی که اذیتم میکنه ... و گاهی با نفس تنگی ...احساس میکنم یه رگی از نزدیکای زیربغل درد میگیره و وصل میشه به قلبم
  میتونه از قلبم باشه ایا نیاز هست نوار قلب بگیرم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب بله حتماً نوار قلب بگیرید احتمال درگیری ریه زیاد است.
  2. تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   این نوار قلبه .... گفتن نرماله ... دو هفته از کرونا میگذره ... سرفه و تنگی نفس و سوزش گلو به لطف خدا نداشتم .. اکسیژن ۹۸ بود .. ایا باز هم احتمال درگیری ریه میدید
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   نوار قلب طبیعی است ولی اگر در زمانی که نوار قلب را گرفته اید درد سینه نداشته اید نیاز به تکرار نوار قلب است و در غیر اینصورت نیاز نیست و اقدام دیگری از نظر قلبی لازم نیست احتمال درگیری ریه کم است. در صورت ادامه درد سینه یک اکوکاردیوگرافی نیز انجام دهید.
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  مشکل من ترس و تپش قلبه
  موقعی که تپش قلب میگیرم یه جوری میشم انگار تنگی نفس پیدا میکنم و دستم میلرزه و در کنار این تپش قلب ترسی هم میاد سراغم که وای حالا چیکار کنم حالا حالم خوب نیست این کار تشدید میکنه تپش قلب من رو
  همه دکتر هم رفتم جواب نداده
  بنظر شما باید پرانول مصرف کنم موقع اضطراب؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض احتمالاً دچار حمله پانیک میشوید میتوانید از پروپرانولول و آلپرازولام استفاده کنید.
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   در اکثر مواقع حالم خوبه فقط با اتفاقات خاصی اینجوری میشم
   مثلا موقع مسافرت یا جایی همش اضطراب و تپش قلب میاد سراغم
   تپش قلبم خیلی زیاد میشه جوری که انگار قلبم تو دهنمه بعد از چند دقیقه خوب میشم
   مجبورم قبل از جایی رفتن پرانول مصرف کنم تا این حمله بهم دست نده
   خواستم بدونم اتفاق خواستی برام نمیفته ؟؟
   یا خودم دارم به خودم سخت میگیرم
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   جای نگرانی نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نازنین یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من امروز آخرین نفر پیش شما ویزیت شدم گفتید مشکل قلبی ندارم
  و یه قرص معده واسم نوشتید
  یادم رفت بهتون بگم هر چند وقت یه بار یه تپش قلب کوبنده هم دارم اونم از قلبم نیست ؟؟؟
  1. تصویر کاربر نازنین یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   و اینکه امشب یه غذای تند خوردم بعد از اون یه حالت اضطراب و تپش قلب دارم وسط سینم یه جوریه ممکنه از تندیه غذا باشه ؟؟؟
  2. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در صورتی که این حملات طپش قلب مکرر است مثلاً هفته ای یک یا چند بار اتفاق بیفتد نیاز به انجام هولتر نوار قلب دارید و در غیر اینصورت توصیه می‌کنم که در زمان طپش قلب تعداد ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید و در صورتی که مدت طپش قلب به اندازه ای است که فرصت کافی برای گرفتن نوار قلب دارید در حین طپش قلب به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه کرده و نوار قلب بگیرید تا وجود و یا عدم وجود آریتمی مشخص شود و بر اساس اطلاعات بدست آمده از نوار قلب در مورد ضرورت درمان تصمیم گیری شود.
  3. تصویر کاربر نازنین یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   نه خیلی کم پیش میاد اما چشم اگه پیش اومد میرم نوار قلب میدم میام خدمتتون ممنونم
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   انشاالله که بشه در زمان مناسب نوار قلب حین طپش شما ثبت بشه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر-برای تعریق بدن چه کار کنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً با یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای پوست مشورت بفرمایید.
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر
  جناب دکتر یک فرد۶۰ساله که مدام بی حال میشود ودارای فشارخون وقنددیابت میباشد علت ان چیست؟
  درضمن هم فشارخون وهم قند نرمال مییاشد ودارای سنگ کلیه هم میباشد وعلایم درد یاسنگ مربوط به کلیه دیده نمیشود
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب عملکرد کلیه ها طبیعی هستند؟
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر
  جناب دکتر یک فرد۶۰ساله که مدام بی حال میشود ودارای فشارخون وقنددیابت میباشد علت ان چیست؟
  درضمن هم فشارخون وهم قند نرمال مییاشد
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به ویزیت توسط یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای داخلی و انجام تست‌های تشخیصی دارند. لطفاً در صورت وجود سایر علائم آنها را نیز بفرمایید.
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر