چرا ضربان قلب بالا دارم؟ [یهو تپش قلب گرفتم]

زمانی‌که احساس می‌کنید قلبتان در سینه می‌کوبد، می‌لرزد یا به‌نظر می‌رسد که برای لحظه‌ای نمی‌تپد، احتمالا فکر می‌کنید ضربان قلب بالا دارید. اگرچه این علائم می‌توانند خیلی ترسناک باشند ولی بیشتر آن‌ها جدی نیستند و نیازی به درمان ندارند. اگر دلایل ضربان قلب تند را بدانید به شما کمک می‌کند تا در هنگام وقوع این اتفاق، نترسید و بدانید که چه زمانی باید با فوق تخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

علت ضربان قلب بالا

زمانی که دچار ضربان قلب کوبنده و تند می شوید شاید در نگاه اول به یاد بیماری قلبی بی افتید اما همیشه اینگونه نیست و دلایل زیادی می توانند سبب ایجاد ضربان قلب بالا شوند:

⚠️ استرس و نگرانی

احساسات شدید می‌تواند باعث آزاد شدن هورمونی شوند که ضربان قلب را بالا می‌برد. در این شرایط حتی اگر در خطر نباشید، بدن خودش را برای رویارویی با شرایطی خطرناک آماده می‌کند. حمله‌های پانیک (وحشت‌زدگی) لحظه‌هایی هستند که در آن‌ها به‌شدت می‌ترسید و معمولا تا چند دقیقه ادامه پیدا می‌کنند. علائم آن شامل: تپش قلب، عرق‌کردن، یخ‌کردن، مشکل تنفسی و درد قفسه سینه می‌شود. زمانی‌که فردی دچار حمله پانیک می‌شود ممکن است فکر کند دچار حمله قلبی شده‌است. اگر در این شرایط مطمئن نیستید و یا به وضعیت طبیعی خود برنگشتید، به پزشک قلب مراجعه کنید.

⚠️ ورزش‌کردن

تمرینات ورزشی در هنگام آلودگی هوا

ورزش‌کردن برای شما مفید است. زمانی‌که به‌سرعت می‌دوید یا با دوچرخه ثابت به‌شدت تمرین می‌کنید، به‌طور طبیعی ضربان قلبتان افزایش می‌یابد. در طول ورزش، قلب شما برای تقویت عضلات خون بیشتری به آن‌ها پمپاژ می‌کند. اگر در این شرایط قلبتان کوبید یا به لرزش افتاد، شاید به این دلیل است که برای مدتی ورزش نکرده‌اید و بدنتان آمادگی لازم را نداشته‌است. ضربان قلب تند غیر عادی یا آریتمی قلب هم هنگام انجام تمراینات ورزشی می‌تواند باعث بروز تپش قلب شود.

⚠️ کافئین

آیا سرعت ضربان قلب شما بعد از نوشیدن قهوه روزانه افزایش می‌یابد؟ کافئین، محرکی است که ضربان قلبتان را افزایش می‌دهد و ممکن است بدن‌تان این مقدار کافئین را از قهوه، نوشابه، نوشابه انرژی‌زا، چایی، شکلات و یا خوراکی‌های دیگر دریافت کند. مطالعه‌ای در این مورد نشان می‌دهد که احتمال آن بسیار کم است که مصرف کافئین موجود در قهوه، چای و شکلات در افراد سالم منجر به تپش قلب شود ولی متخصصان نمی‌دانند که آیا ممکن است در افرادی که اختلال ریتم قلبی دارند، مصرف این خوراکی‌ها باعث تحریک‌شدن ضربان قلب شود یا خیر.

⚠️ نیکوتین

مواد شیمیایی اعتیادآور مثل نیکوتین که در انواع سیگار و دیگر محصولات تنباکو یافت می‌شود، فشار خون شما را بالا می‌برد و باعث تند شدن سرعت ضربان قلب می‌شود. ترک سیگار یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای سلامت قلبتان انجام دهید ولی این کار باعث نمی‌شود که بلافاصله تپش قلبتان آرام شود. چسب نیکوتین و دیگر جایگزین‌های نیکوتین هم می‌تواند باعث تپش قلب شود. تپش قلب می‌تواند یکی از علائم ترک مصرف نیکوتین باشد ولی این علائم بعد از سه تا چهار هفته از بین می‌روند.

⚠️ تغییرات هورمون‌ها

خانم‌ها ممکن است در زمان قائدگی، زمان بارداری، قبل از یائسگی یا در زمان یائسگی احساس کنند که ضربان قلبشان افزایش یافته‌است. دلیل این اتفاق، سطح هورمون است. افزایش ضربان قلب معمولا موقتی است و دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. اگر حامله هستید، تپش قلب ممکن است به‌دلیل کم خونی اتفاق بیفتد که به این معنی است که شما به اندازه کافی گلبول قرمز ندارید که اکسیژن را در سراسر بدنتان حمل کند.

⚠️ تب

زمانی که به‌خاطر بیماری تب دارید، بدن شما نسبت به شرایط عادی انرژی بیشتری مصرف می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب شود. معمولا دمای بدنتان باید بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد باشد تا بر ضربان قلبتان تأثیر بگذارد.

⚠️ داروها

عوارض جانبی بعضی از داروهایی که پزشک تجویز می‌کند یا داروهای بدون نسخه می‌تواند شامل تپش قلب باشد، این داروها شامل موارد زیر است:

 • آنتی‌بیوتیک
 • داروهای ضد قارچ
 • داروهای ضد روان‌پریشی
 • اسپری‌های تنفسی آسم
 • داروهای سرماخوردگی و سرفه
 • قرص‌های رژیمی
 • داروهای فشار خون بالا
 • قرص‌های تیروئید

اگر یک یا چند نمونه از این داروها را مصرف می‌کنید، از پزشکتان در مورد تأثیر آن‌ها بر ضربان قلب بپرسید. تا زمانی که از سمت پزشک مطئن نشده‌اید، مصرف هیچ دارویی را قطع نکنید.

⚠️ فشار خون پایین

زمانی‌که یکی از وعده‌های غذایی‌تان را حذف می‌کنید، آیا تا به حال پیش آمده‌است که احساس کنید که بدنتان می‌لرزد، ضعف کرده‌اید و یا بدخلق شده‌اید؟ در این شراط هم ممکن است دچار تپش قلب شوید. زمانی‌که سطح قند خون‌تان کاهش پیدا می‌کند، بدن شما هورمون استرس مثل آدرنالین آزاد می‌کند تا خود را برای شرایط کمبود غذایی بدن آماده کند. آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.

برای آشنایی با علائم فشار خون پایین و کنترل آن روی لینک زیر کلیک کنید:

علائم فشار خون پایین که جدی گرفته نمی شوند!

⚠️ پرکاری تیروئید

غده تیروئید در گردن قرار دارد و شکل آن شبیه به پروانه است. این غده، هورمون‌هایی تولید می‌کند که مسئولیت مدیریت متابولیسم و بعضی دیگر فعالیت‌ها را بر عهده دارد. تیروئید پرکار (هایپرتایرویدیزم) می‌تواند مقدار زیادی هورمون تیروئید تولید کند. در این شرایط ضربان قلب آنقدر افزایش می‌یابد که حس می‌کنید قلبتان در قفسه سینه‌تان می‌کوبد. مصرف بیش‌از حد داروی تیروئید برای درمان غده تیروئید کم‌کار (هیپوتیروئیدی) هم می‌تواند منجر به ایجاد ضربان قلب نامنظم شود.

⚠️ اختلال ریتم قلبی

بعضی مواقع ریتم غیرعادی قلب که آریتمی قلب نام دارد، باعث ایجاد تپش قلب می‌شود.

 • فیبریلاسیون دهلیزی (AFiB) زمانی اتفاق می‌افتد که حفره فوقانی قلب که دهلیز نام دارد، به‌جای ضربان عادی انگار به قفسه سینه ضربه می‌زند.
 • تند تپشی قلب، ضربان سریع و غیر عادی قلب است که از دهلیز بالایی قلب شروع می‌شود.
 • تند تپشی بطنی، ضربان سریع قلب است که به‌دلیل سیگنال‌های اشتباهی که در حفره‌های پمپاژ پایینی یا بطن‌ها رخ می‌دهد، ایجاد می‌شود.

⚠️ الکل

اگر الکل زیاد می‌نوشید و یا بیشتر از حد معمول مصرف می‌کنید، ممکن است احساس کنید که ضربان قلبتان سریع‌تر شده‌است و یا در سینه می‌کوبد. این اتفاق معمولا در تعطیلات یا آخر هفته‌ها رخ می‌دهد زیرا در این روزها افراد، بیشتر الکل مصرف می‌کنند. به اصطلاح به این اتفاق، «سندروم قلب تعطیلات» می‌گویند. حتی ممکن است زمانی‌که مقدار خیلی کمی الکل مصرف می‌کنید، دچار تپش قلب شوید.

⚠️ انقباضات زودرس بطنی

انقباضات زودرس بطنی (PVCs) زمانی اتفاق می‌افتد که قلب، بیش از حد ضربان دارد. این شرایط زمانی رخ می‌دهد که دهلیزهای قلب خیلی زود فشرده می‌شوند. ضربان بیش‌از‌حد، قلب شما را از ریتم عادی آن خارج می‌کند و باعث می‌شود که احساس کنید قلبتان می‌لرزد، می‌کوبد و یا در قفسه سینه جهش دارد. اگر قلب سالمی دارید، دفعات پایین انقباضات زودرس بطنی موضوع نگران‌کننده‌ای نیست ولی اگر مشکل قلبی دارید و بیشتر مواقع دچار ضربان بیش از حد قلب می‌شوید باید آن را درمان کنید.

⚠️ کوکائین و دیگر مواد مخدر غیرقانونی

مواد مخدر غیر قانونی مثل آمفتامین، کوکائین و اکستازی برای قلب بسیار خطرناک هستند. کوکائین باعث افزایش فشار خون، بالابردن ضربان قلب و آسیب‌رسیدن به ماهیچه‌های قلب می‌شود. آمفتامین، سیستم عصبی‌ را تحریک می‌کند و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. اکستازی باعث آزاد‌شدن ماده شیمیایی به نام نوراپی‌نفرین می‌شود که باعث بالارفتن ضربان قلب می‌شود.

چه زمانی برای ضربان قلب باید به پزشک مراجعه کنید؟

دارو های رایج فشار خون برای سالمندان

اگر سالم هستید و بعضی مواقع دچار ضربان قلب می‌شوید که فقط چند ثانیه طول می‌کشد، احتمالا جای هیچ نگرانی نیست ولی اگر تعداد دفعات آن افزایش یافت و علائمی مثل موارد زیر داشتید، به پزشک مراجعه کنید:

 • درد قفسه سینه یا فشار آن
 • تنگی نفس
 • سرگیجه
 • غش‌کردن

◼ چه موقع درد قفسه سینه ناشی از معده است؟ علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

تشخیص علت ضربان قلب تند

 دکتر قلب می‌تواند از طریق آزمایش‌هایی که در ادامه می‌خوانید، دلیل تپش قلبتان را متوجه شود:

الکتروکاردیاگرام (ECG)

ای آزمایش به‌دنبال اختلال در سیگنال‌های الکتریکی است که ریتم قلبتان را کنترل می‌کند.

الکتروکاردیوگرام دینامیک یا هولتر

شما باید به‌مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت یک دستگاه التروکاردیاگرام قابل حمل بپوشید. این آزمایش می‌تواند اختلال‌های ریتم قلبی و هرگونه الگویی را که به آزمایش‌های بیشتر نیاز دارد، شناسایی کند.

دستگاه پایش ضربان قلب

شما باید این دستگاه را به‌مدت چند هفته بپوشید. هر زمان که علائمی را در خود مشاهده کردید با فشردن یک دکمه به دستگاه فرمان می‌دهید تا ریتم ضربان قلبتان را ضبط کند.

اکودیاگرام

این آزمایش برای ایجاد تصویری از قلب از امواج صوتی استفاده می‌کند و مشکلات قلبی مرتبط با ساختار قلب را شناسایی می‌کند.


دکتر سعید یزدانخواه فوق تخصص قلب و عروق در تهران

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Nar یکشنبه ۸ فروردین ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 577 مشاهده پرسش
  سلام روزی 1قرص بیزوپرولول 5مصرف میکنم دچار معده درد شدم 3روز قبل سرم وصل کردم و چن عدد مترونیدازول مصرف کردم بشدت رنگ ادرار قهوه ای تیره شده رنگ چایی آیا مشکلی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ فروردین ۰( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب به احتمال ابتلا به سنگ های ادراری یا صفراوی مطرح است لطفاً یک آزمایش ادرار و بیلی روبین خون انجام دهید
  2. تصویر کاربر Nar یکشنبه ۸ فروردین ۰( 3 سال پیش)
   3روزه معده درد واستفراغ داشتم نتونستم اصلا آب بخورم میشه بخاطر مصرف کم آب باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ فروردین ۰( 3 سال پیش)
   در صورت کمبود آب ادار غلیظ خواهد شد ولی تغییر رنگ شبیه رنگ چای نامعمول است. دقت کنید که آیا سفیدی چشم هم به رنگ زرد تغییر رنگ داده است یا خیر؟
  4. تصویر کاربر Nar یکشنبه ۸ فروردین ۰( 3 سال پیش)
   خیر زرد نیست
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ فروردین ۰( 3 سال پیش)
   در هر صورت تأکید می‌کنم که آزمایش ادرار را انجام دهید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر faremh شنبه ۷ فروردین ۰( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  تصویر خلاصه پرونده دیشب با آزمایش کلی دوهفته پیش
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۷ فروردین ۰( 3 سال پیش)
   احتمالاً مشکل مهمی ندارید فعلا از مسکن هایی نظیر ژلوفن بهمراه پنتوپرازول استفاده کنید و یک اکوکاردیوگرافی نیز انجام دهید
 • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 349 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید .من 20 سالمه چند روزه پیش درد شدید قلب گرفتم و رفتم بیمارستان نوار قلب گرفتن و گفتن تپش قلب بالایی دارم قرص دادن و یکی دو ساعته بعد بهتر شدم و برگشتم چند روزه بعدش به متخصص مراجعه کردم که اکو کردن و قرص لگزوپرام و پروپرانول تجویز کردن الان دوروزه که دارم مصرف میکنم ولی هنوزم درد دارم و هرازگاهی قلبم درد میگیره وخیلی میترسم که نکنه یوقت ایست قلبی کنم راستش مشکل معده هم داشتم که قرص مصرف میکردم چن وقتی هم سرفه های زیادی داشتم خصوصا شب ها میخاستم بدونم نظر شما چیه باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی و نوار قلب خود را بفرستید
  2. تصویر کاربر سارا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   خیلی ممنونم
  3. تصویر کاربر سارا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   اقای دکتر من تصویرو فرستادم
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   نگران نباشید پنتوپرازول را به داروهای فوق الذکر اضافه کنید
  5. تصویر کاربر سارا یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   چشم .ولی اقای دکتر من چند شبه از خواب میپرم با دردو تپش قلب جوری که گردن و سرمم درد میگیره و مجبورم یکی دو ساعت بیدار بمونم حتی میترسم بخوابم دیگه ...یه مدتی مجبور بودم هی گلومو صاف کنم و اذیت میشدم که رفتم دکتر و پنتوپرازول دادن و بعدش دوباره رفتم پیششون اما الان دوباره همون حالت و دارم و همیشه بین گلو و بینی خلط زیادی دارم بنظرتون مشکل از ریه هام نیست چون سابقه ی خانوادگی هم داریم ؟ ببخشید که وقتتونو میگیرم
  6. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   خیر مشکل ریوی نیست ولی سینوزیت را نمیتوان رد کرد
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر مهری پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 355 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام بیمار همسرم میباشد
  معمولا فشار خون مینی موم بالای۹ ولی شب گذشته ۱۲۹ بود وفشار سیستول هم۱۴۴ وناگهان احساس سر گیجه نمود وراضی نشد به دکتر برود اسپرین۳۲۵ رو جویدنی ونیترو گلیسیرین زیرزبانی مصرف کرد مینیموم ۱۰۹ ومکزیموم ۱۲و خورده شد وبهتر شد ایا اقدام درستی انجام دادیم تا دو روز بعد به متخصص مراجعه کنیم وایا فشار خون در این حد میتواند عوارض گذاشته باشد خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب مصرف آسپرین در این مورد نه تنها کمک کننده نیست بلکه می‌تواند موجب مشکلاتی نیز شود فعلا از والزومیکس ۵٫۸۰ روزانه یک عدد استفاده کنند
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 435 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر قرص فلوکسیتن 10 رو مصرف کردم چند هفته ای است قطع کردم در رویم تاثیرات روحی بدی داشته چیکار کنم؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۳ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً با یکی از همکاران محترم روانپزشک مشورت بفرمایید
 • تصویر کاربر مجید جمعه ۳ بهمن ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و ادب خدمت دکتر صاحب معزز بنده ۳۰ سال سن دارم مدتی است احساس تپش قلب دارم و ضربان قلبم رو تو بدنم احساس میکنم امروز نبضم رو گرفتم در حالت خوابیده ۶۵ تا بود تو حالت نشسته ۷۵ و همین که از جام بلند شدم و حدود ۲ دقیقه بعد نبضم حدود ۱۰۰ بود بدون انجام کدوم فعالیت فزیکی البته نوار قلب و اکو هم کردم نرمال بود و استرس، کم خونی، مشکلات تیرویید و دیابت هم ندارم سیگاری هم نیستم فشار خونم هم اغلب ۱۲٫۵ و ۱۱ روی ۸ و ۹ هستش و بعضی موقع ها احساس تنگی نفس میکنم که خیلی خفیف است حالا نمیدونم چکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب از مایعات فراوان استفاده بفرمایید
  2. تصویر کاربر مجید جمعه ۳ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنون آقای داکتر فقط همین؟
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۳ بهمن ۹۹( 3 سال پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام خواهرم ۱۱سالشه سندروم لاتی کیوتی الان اپلیشن شده با دستگاه رویل تو قلبشه الان میگه قلبم تند میزنه دست چپم درد می کنه سرم گیچ میره
  1. تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 3 سال پیش)
   ممنون میشم بگید چیکار کنیم
  2. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب دستگاه باید آنالیز شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۲۰ دی ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام،من۲۸ساله هستم با۱۱۵وزن و۱۸۳قد سابقه اضطراب و افسردگی و وسواس فکری چندساله دارم مدتی حس میکردم تنگی نفس دارم و تپش قلب گاهی،از زمستان سال پیش احساس گیجی دارم وmriهم رفتم و دکتر مغز گفت همه چی خوبه و مدتی قلبم تیر میکشید رفتم‌ دکتر قلب اکو و نوار گرفت گفتtrivial mvpو سینوس تاکی کاردی داری،و روانپزشکم ونلافاکسین۷۵داده که میخورم و پروپرانولول۱۰صبح و شب اما مدتیه قلبم هراز گاهی یهو یکی نمیزنه و باز میزنه یا چندبار پشت سرهم پیش میاد و فکرمی‌کنم الان قلبم ایست میکنه خیلی بده و‌ میترسم به هرکی میگم میگه مگه میشه!مشکل چندین ساله معده و بی خوابی هم دارم و ورزش هم نمیکنم و آزمایش خون خوب بود جز فریتین بالا و تالاسمی مینور.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۰ دی ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب نیاز به انجام یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته دارید
 • تصویر کاربر بهنام شنبه ۲۰ دی ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 332 مشاهده پرسش
  مادر من رماتیسم قلبی دارد الان تپش قلب شدید گرفته پایین هم نمایید ماهی یک امپول 1200 هم میزنه نفس تنگی داره چه کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۰ دی ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر نوار قلب و گزارش اکوکاردیوگرافی ایشان را بفرستید
 • تصویر کاربر سحر شنبه ۱۳ دی ۹۹( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر ببخشین بنده بخاطر یه سری مسائل که باعث میشد استرس بگیرم دچار تپش قلب شدم.به پزشک مراجعه کردم قرص متورال ۵۰ رو تجویز کردن.۱۹ ساله هستم.حدود دوهفته مصرف کردم خیلی بهتر شدم.به گفته ایشون قرص رو قطع کردم.گاهی وقتا یه درد خفیف رو تو زمان های مختلف و جاهای مختلف بدنم حس میکنم که مقطعی هست.کمی هم بیحال میشم و سرگیجه هم دارم کمی.خواستم بدونم اینا طبیعیه؟بعد ایشون بعد قطع قرص متورال،قرص کلردیازپوکساید۵ رو تجویز کردن.لازم به ذکر هست ک بنده مشکل قلبی نداشتم قبلا.هم چنین اکوی قلب و نوار قلبمم مشکلی نداشت.فشار خونمم نرمال بود
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۳ دی ۹۹( 3 سال پیش)
   سلام و عرض ادب با توجه به این توضیحات مشکل قلبی ندارید.
درحال دریافت اطلاعات