از دکتر بپرسید

مشورت در مورد ابلیشن - پرسش ۶۱۵۱

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( ۴ ماه پیش) تعداد بازدید: ۴۹ آنژیوگرافی
  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر
  سوالی از خدمت شما دارم.مادر من ۴ سال پیش آریتمی فلاتر داشتند و عمل ابلیشن انجام دادیم ولی دو ماه بعد آریتمی بصورت ای اف برگشت.البته مادرم رماتیسم قلبی هم دارند.تنگی دریچه و بزرگ شدن دهلیز در حد مودریت هست. می خواستیم دوباره ایشان را ابلیشن کنیم ولی بعضی از پزشکان می گویند که احتمال بازگشت آریتمی بعد از ابلیشن زیاده و فقط باید تعداد ضربان قلب را کنترل کنیم و آریتمی را رها کنیم.ولی به یک پزشک متخصص الکتروفیزیولوژی مدارک مادر را نشان دادم گفتند درصد موفقیت بالاست اما اگر از این مرحله بگذره و دهلیز بزرگتر بشه دیگه سخت میشه و احتمال موفقیت ابلیشن پایین میاد. می خواستم از خدمت شما بپرسم اگر ما برخلاف نظر پزشکان قلب داخلی، مادر را ابلیشن کنیم و آریتمی دوباره برگرده ممکنه شرایط بدتر بشه؟آیا منطقی هست که قبل از اینکه بخواهیم درمان آریتمی را رها کنیم و فقط سعی در کنترل تعداد ضربان قلب داشته باشیم ، شانس را امتحان کنیم که شاید با ابلیشن آریتمی برطرف بشه ؟
  کدام بیمارستان و کدام پزشک را مناسب تر میبینید.
  بیمارستان شهید رجایی دکتر امکان جو یا بیمارستان دی دکتر افتخارزاده.
  ببخشید زیاد سوال پرسیدم
  خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( ۴ ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در صورت ابلیشن و عود مجدد وضعیت بیمار و بیماری بدتر نخواهد شد. بله بنده هم فکر میکنم که کنترل تعداد ضربان قلب به تنهایی و بدون ابلیشن انتخاب مناسب تری است‌ در صورت تمایل به ابلیشن هر دو پزشک نامبرده از پزشکان بسیار متبحر در این زمینه می باشند
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( ۴ ماه پیش)
   بسیار ممنونم از پاسخ شما
   لطف کردید
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۲۳ بهمن ۹۹( ۴ ماه پیش)
   خواهش میکنم امیدوارم که توانسته باشم کمکی کرده باشم

به سیستم پرسش از دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش از دکتر مطرح کنید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.