۱۰ علت تپش قلب در بیماران را بشناسید

اگر ضربان قلب ما به بالاتر از حد نرمال و قابل قبول برسد، به این وضعیت تپش قلب (heart palpitations) می گویند. این وضعیت می تواند بسیار هشدار دهنده باشد با این حال معمولا آسیبی به ما نمی رساند و پس از کمی استراحت، آرام می شود. در این مقاله به بررسی ۱۰ علت تپش قلب می پردازیم.

تمامی روزها، هر روز و هر لحظه قلب ما در حال پمپاژ کردن خون به نواحی مختلف بدن است تا اکسیژن و مواد ضروری را برای آنها تامین کند. علت تپش قلب در فرد می تواند ریشه در مسائل مختلف داشته باشد.

اکثر اوقات ما حتی متوجه فعالیت دائم و تپش قلب خود نیستیم، ولی گاهی اوقات که در حال انجام ورزش و فعالیت بدنی هستیم یا بر اثر چیزی به شدت می ترسیم، تپش قلب ما بالا رفته و ما را متوجه خود می کند.

اگر ضربان قلب ما به بالاتر از حد نرمال و قابل قبول برسد، به این وضعیت تپش قلب (heart palpitations) می گویند. این وضعیت می تواند بسیار هشدار دهنده باشد با این حال معمولا آسیبی به ما نمی رساند و پس از کمی استراحت، آرام می شود.

اما گاهی اوقات می تواند نشانه این باشد که ما در خطر هستیم و باید مشکل خود را هر چه سریع تر درمان کنیم. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به رایج ترین علائم و دلایل بروز تپش قلب در بیماران.

ترس

۱️⃣ حمله وحشت زدگی علت تپش قلب

ترس و وحشت یک واکنش طبیعی در انسان ها است که همه ما آن را در برخی شرایط و اوقات تجربه می کنیم. در واقع یک غریزه نجات و زنده ماندن در ما وجود دارد که باعث می شود نسبت به موقعیت های خطرناک و آسیب رسان واکنش نشان دهیم. اگر به خوبی در این شرایط واکنش نشان ندهیم، خطر پیش رو می تواند به ما آسیب برساند و یا حتی منجر به مرگ شود. اما گاهی اوقات این ترس می تواند خطرناک و نگران کننده شود و همیشه توجیه پذیر نیست.

همانطور که از نام آن مشخص است، حمله وحشت زدگی زمانی است که فردی حس بسیار نگران کننده اضطرار یا ترس را در خود داشته باشد. این می تواند یک تجربه بسیار ترسناک برای کسی باشد که این حمله را تحمل می کند و به وسیله تعدادی از علائم نظیر تپش قلب قابل شناسایی است.

آب

۲️⃣ تپش قلب به علت کاهش سطح آب بدن

اکثر ما در طی روز آن چنان توجهی به میزان سطح آب بدن خود نداریم و این که آیا میزان آب کافی و مورد نیاز وارد بدن ما می شود یا خیر. با این حال گاهی اوقات میزان آب ورودی به بدن ما بسیار کم است و در نتیجه با مشکل کم آبی بدن مواجه می شویم. این شرایط می تواند منجر به بروز تعدادی از علائم نظیر تپش قلب شود. با این حال مقابله و حل این وضعیت معمولا آسان است.

معمولا کاهش آب بدن می تواند منجر به کاهش فشار خون در افراد شود چرا که مایعات کمی در بدن وجود دارند. کم آبی بدن همچنین می تواند در تعادل موجود بین الکترولیت ها یا مواد غذایی که از مایعات دریافت می کنیم اختلال به وجود آورد. در چنین شرایطی بدن جهت جبران این وضعیت و کمبود آب ضربان قلب و سرعت آن را بالا تر می برد و مشکل تپش قلب به وجود خواهد آمد.

استرساسترس

۳️⃣ استرس علت تپش قلب

زندگی ما همیشه همانطور آرام و بدون مشکل و گرفتاری دنبال نمی شود و به عبارتی همیشه ایده آل نیست. اتفاقات و مشکلات اطراف ما منجر به افزایش استرس ما می شوند و بدن ما با مشکلات و اتفاقات درگیر خواهد شد تا آن ها را حل کند. آدرنالین کم کم و به شکل مخفیانه وارد جریان خون ما می شود و امکان آرام بودن و ریلکس کردن را از ما می گیرد. در نتیجه قلب سعی می کند سخت تر کار کند و خون را به نواحی مختلف از بدن پمپاژ می کند.

این پمپاژ سنگین و قوی خون منجر به بروز مشکل تپش قلب می شود که یکی از علائم بسیار رایج و شناخته شده از استرس و اضطراب به شمار می رود. معمولا ما با گذشتن چند لحظه آرام می شویم و همراه با آن ضربان قلب ما نیز به حالت طبیعی بر می گردد. اگر تپش قلب حتی پس از کم شدن میزان استرس ما پا برجا باقی بماند باید حتما به سراغ درمان رفته و با پزشکان عمومی و متخصص مشورت کنیم.

رژیم غذایی

۴️⃣ تغییرات رژیم غذایی علت تپش قلب

انسان ها معمولا رژیم غذایی متنوعی دارند و گذشته از درد شکم و مشکلات مربوط به آن، این تنوع غذایی مشکلی به وجود نمی آورد. در حقیقت متخصصین داشتن یک رژیم غذایی متنوع را پیشنهاد می کنند چرا که می تواند تنوع مواد غذایی ورودی به بدن ما را افزایش دهد تا بدنی سالم و خوش فرم داشته باشیم. با این حال گاهی اوقات تغییرات جدید و ناگهانی در رژیم غذایی می تواند تاثیرات ناخواسته و بدی داشته باشد که یکی از این موارد تپش قلب است.

ایجاد یک تغییر جدید در رژیم غذایی ممکن است موادی را وارد بدن فرد کند که به آن آلرژی دارند و در نتیجه این اتفاق تپش قلب به وجود خواهد آمد. این تغییرات رژیم غذایی می توانند بر موارد دیگری نظیر سطح قند خون تاثیر بگذارد که خود عامل دیگری برای افزایش ضربان قلب افراد به شمار می رود. اگر یک تغییر خاص در رژیم غذایی منجر به بروز تپش قلب در شما شد پیشنهاد می کنیم یک تاریخچه از موادی که معمولا مصرف می کنید نگه دارید تا بتوانید خیلی زود غذایی که منجر به بروز این اثرات ناخواسته می شود را شناسایی نمایید.

کافئین

۵️⃣ تحریک کننده ها علت تپش قلب

مواد مختلفی وجود دارند که به عنوان محرک برای بدن فعالیت می کنند. این مواد معمولا میزان هوشیاری ما را بالا می برند و در نتیجه آن ضربان قلب نیز شدت بیشتری پیدا می کند. تعداد زیادی از محرک های هوشیاری و بدن در بالا رفتن سرعت تپش قلب تاثیر دارند که حالتی غیر نرمال به حساب می آید.

یک مثال از این مواد محرک که مصرف زیادی نیز در بین افراد دارد کافئین است که بیشتر در چای و قهوه پیدا می شود. با این که چنین نوشیدنی هایی برای اول صبح ایده آل هستند تا هوشیاری ما را در شروع ساعت کاری بالا ببرند اما بسیاری از افراد باید کافئین را با تعادل و دقت مصرف کنند تا از تپش قلب بالا جلوگیری به عمل آید. دارو هایی نظیر آمفتامین ها (amphetamines) و کوکائین (cocaine) نیز می توانند منجر به ایجاد تپش قلب در افراد شوند. همچنین نوشیدنی های انرژی زا نظیر رد بول نیز می توانند مسئول به وجود آمدن تپش قلب در افراد باشند.

دارو

۶️⃣ تپش قلب به علت مواد دارویی و داروها

برای درمان بیماری ها و مشکلات حوزه سلامتی انسان تنوع بسیار زیادی از مواد دارویی و دارو های مختلف وجود دارد. این دارو ها علاوه بر تاثیر مثبت خود بر روی بیماری های خاص، عوارض جانبی متعددی نیز دارند که برخی از آن ها ناخواسته هستند. یکی از عوارض جانبی احتمالی برای بعضی از دارو ها افزایش تپش قلب است.

اگر احتمال بروز تپش قلب در شما وجود دارد و یا هرگونه عکس العمل دیگری نسبت به دارو ها دارید حتما باید قبل از مصرف هر داروی جدید و یا حتی داروهای قدیمی با پزشک معالج خود مشورت کنید. ممکن است در این شرایط پزشکان داروهای دیگری را جایگزین کنند. ترکیب های متفاوت از دارو ها نیز می توانند منجر به بروز تپش قلب شوند و اگر این علائم و مشکلات از بین نرفت حتما باید در این باره با پزشک معالج خود صحبت کنید.

معاینه قلب

۷️⃣ تغییرات هورمونی علت تپش قلب

بدن های ما به شدت تحت تاثیر هورمون ها هستند و همین هورمون ها جنبه های مختلف از بدن ما و کارکردهایمان را کنترل می کنند. هورمون ها می توانند بر روی حالت و مود، سطح قند خون، دمای بدن و دیگر بخش های بدن ما تاثیر بگذارند. یک کارکرد خاص بدن ما در این زمینه ضربان قلب است. تغییرات مختلف در سطح هورمون های بدن می توانند منجر به ایجاد تپش قلب شوند. با رسیدن دوباره سطح هورمون ها به حالت تعادل، مشکل تپش قلب نیز حل می شود.

در خانم ها، این گونه تغییرات هورمونی ممکن است به دلایلی نظیر حاملگی، دوران قاعدگی و یائسگی رخ دهند. دارو های پیشگیری از بارداری نیز می توانند دلیل اصلی تغییرات هورمونی باشند که منجر به تپش قلب می شود. اگر مشکل تپش قلب ادامه دار باشد و زود از بین نرود پیشنهاد می شود به دنبال درمان پزشکی مشکل باشیم به خصوص اگر فرد مربوطه باردار باشد.

ضربان قلب هدف

۸️⃣ ورزش و نرمش علت تپش قلب

متخصصین سلامت پیشنهاد می کنند در برنامه زندگی خود به اندازه کافی وقت برای تحرک و ورزش بگذاریم و این یک پیشنهاد بسیار خوب است.

ورزش و تحرک به افراد کمک می کند سیستم قلبی و عروقی خود را در حالت مناسب و سالمی نگه دارند و منجر به سالم ماندن قلب و شش های افراد می شود. همچنین به کمک ورزش و نرمش می توان چربی اضافه را آب کرد، حس و حال کلی خود را بهبود بخشید و کیفیت زندگی را در مجموع بالا برد.

اگر به تمرین و ورزش عادت ندارید، بالا رفتن ضربان قلب و مشکل تپش قلب می تواند تا حد زیادی نگران کننده باشد. این افزایش ضربان قلب عموما موقت است و حتی برای شما مفید خواهد بود.

اگر در مورد تپش قلب خود در حین ورزش کردن و یا پس از آن مطمئن نیستید و نگرانی دارید حتما با یک پزشک مشورت کنید. علاوه بر این یک مربی فیتنس و تناسب اندام می تواند تمرینات مناسبی را برای شما برنامه ریزی کند تا مشکل به وجود آمدن تپش قلب برطرف گردد.

ضربان قلب نرمال در حین ورزش چقدر باید باشد؟ : ضربان قلب هدف

کم خونی

۹️⃣ کم خونی (Anemia) و تپش قلب

ماده خاصی به نام هموگولوبین باعث قرمز بودن خون های موجود در بدن ما می شود. هموگولوبین یک نوع پروتئینی است که در سلول های قرمز خون پیدا می شود. این پروتئین حامل آهن است که وابستگی زیادی به اکسیژن دارد. آهن به اکسیژن این امکان را می دهد تا خود را به هموگولوبین متصل کند و سپس سلول های قرمز اکسیژن را به نواحی مختلف بدن حمل می کنند.

هنگامی که تعداد سلول های خونی قرمز کم می شود و یا به عبارتی هموگولوبین فرد کاهش می یابد، بدن نمی تواند اکسیژن مورد نیاز خود را تامین کند. نام این شرایط خاص را کم خونی می گویند و یکی از راه هایی که بدن سعی در جبران این مشکل دارد بالا بردن ضربان قلب است تا به کمک آن بتواند اکسیژن موجود در گردش خون بدن را بالا ببرد. در نتیجه این کم خونی مشکل تپش قلب برای فرد به وجود می آید. مشکل کم خونی قابل درمان است و در نتیجه این نوع از تپش قلب پس از حل مشکل مربوطه و بالا آمدن سطح اکسیژن موجود در جریان خون به حالت عادی بر خواهد گشت.

قلب درد

🔟مشکلات قلبی علت تپش قلب

قلب های ما روزانه و بدون هیچ توجهی به کار خود ادامه می دهند و ما نیز معمولا توجه خاصی به این عضو مهم نداریم و فکر می کنیم مشکلی آن را تهدید نمی کند. وابستگی ما به سلامت قلب در بدن بسیار بالا است چرا که اگر جریان خود پمپاژی آن به اندام های بدن متوقف شود از بین می رویم. هنگامی که مشکلات قلبی خاصی که منجر به محدود کردن خون در گردش بدن می شوند اتفاق می افتند، نتایج و اثرات این مشکلات زیان بار خواهند بود.

اگر بنا به هیچ دلیل مشخص و دقیقی مشکل تپش قلب دارید، این موضوع می تواند نشانه این باشد که مشکلی برای قلب شما به وجود آمده است. با این که تمامی مشکلات قلبی به صورت فوری خطرناک و زیان بار نیستند اما بعضی از این موارد نظیر حمله های قلبی می توانند کشنده باشند. اگر مشکل تپش قلب افراطی و غیر طبیعی دارید و یا حس می کنید که حمله قلبی برایتان پیش آمده است حتما خیلی زود بدون هیچ گونه اتلاف وقت به ملاقات پزشکان متخصص قلب و عروق بروید.

 

دکتر سعید یزدانخواه متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

۲
۰

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بردیا دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  ببخشید چه نوع آریتمی خطرناک است ؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   آریتمی های بطنی و فوق بطنی هر کدام عوارض خود رو دارند منظور شما کدام نوع آریتمی است.

 • تصویر کاربر سوگل دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دختری۲۳ ساله هستم که با نقص مادرزادی متولد شدم به طوری که ناخن ها و لبم کبود بودند یک بار در سه سالگی و یک بار ۱۱ ساگی تحت عمل جراحی قرار گرفتم و از اون زمان وارفارین مصرف میکنم بار اول از پهلو راست و بار دوم قفسه سینه خداروشکر از اون زمان تقریبا زندگی عادی داشتم اما خب هنوز ناخن هام به رنگ عادی درنیامده است و در زمان فعالیت خسته میشم چند وقتی هست که گاهی حس میکنم قلبم یه ضربه رو جا میزاره و بعدیش رو محکم میزنه طوری که توی گلوم حسش میکنم به دکترم گفتم چیز خاصی نگفت و هولتر هم گزاشتم که گفتن مشکل نداره البته اینم بگم تو اون ۲۴ ساعت که هولتر گزاشتم من این حس ضربان رو نداشتم هر چند وقت یک بار که یکم بیماریم فراموشم میشه این حس میاد و نگرانم میکنه،لطفا راهنمایبم کنید. یک سوال دیگه پارسال به دلیل درد استخوان به ارتوپد مراجعه کردم گفتن که چون ۱۲ ساله وارفارین مصرف میکنی انگار که استخوان هات نرم شدن این حرف خیلی نگرانم کرد میتونه دلیل استخون درد اون بی حسی های کمری باشه که ۱۲ سال پیشبعد عمل برا تخلیه آب ریه هام زدن؟ آخه اون موقع دو بار این کارو برام انجام دادن. ممنون میشم کمکم کنید جراحم شیرازه و تا اینجا ۱۶ ساعت راهه دکترم تو استان خودمون هم چیزی نمیگه
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۳۱ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   لطفا مدارک مربوط به جراحی و آخرین اکو رو بفرستید.

 • تصویر کاربر صفرزاده چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما دکتر بزرگوار من 29 سالمه چند ماهی میشه که درد قفسه سینه همراه با تپش های ناگهانی قلبی دارم تپش ها همیشه نیست فقط بعضی وقتها میاد سراغم وقتی تپش قلب میگیرم ریتم قلبم بهم میریزه به حدی که توی گلو احساس میکنم اسفند ماه به دکتر قلب مراجعه کردم اکو و نوار قلب از من گرفت و گفت اکو و نوار نرماله ولی اقای دکتر من هنوز بعضی وقتها این ضربانات نابجا را حس میکنم میترسم آریتمی باشه بعضی وقتا هم سبکی سر و سرگیجه دارم میخواستم نظر شما رو بدونم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   بله به احتمال زیاد آریتمی است لطفا در حین طپش قلب نوار قلب بگیرید و یا یک هولتر نوار قلب ۴۸ساعته انجام بدید.

 • تصویر کاربر گیسو دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر یزدان خواه ، دختری هستم 33 ساله، مدتی است که تپش قلب و تنگی نفس دارم ، حرارت بدنم هم خیلی بالاست،
  دکتر رفتم نوار قلب نوشت انجام دادم گفتند مشکلی نداره ولی من هنوز این علامتها رو دارم ، فشار خونم پایین هست ، کم کاری تیروئید هم دارم میخواستم بدونم علت چیه و راه درمان چیه
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   احتمال منشا عصبی داشتن وجود داره

 • تصویر کاربر Javad دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 5 سال تپش قلب دارم روزی 4 تا پروپرانول 10 میخورم استری شدیدی دارم افاب دکتر همجور تست هم انجام دادم اکو سالی یبار انجام میدم هلتر تست ورزش همه گفتم افتادگی میترال داری، اعصابته اقای دکتر ولی جدیدا قلبم وحشتناک ریخته بهم، یعنی دارم زندگی عادیمو میکنم قلبم یهو میوفته انگار دیگه نمیزنه حالت ایست کردن یه احساس وحشتناکی بهم دست میده اگار دارم میمیرم چند دقیقه اینجوری میشم بعد رد میشه میره اقای دکتر اینجوری میشم زنگ میزنم اورژانس چند بار اومده تورو خدا لطفا جواب منو بدید خیلی خیلی حس بدیه جدیدا اینجوری شدم ام یدونه جا میوفته یا یچیز وارد قلبم میشه یا میوفته نمیدونم چجوری بگم کدومشه ولی خیلی خیلی حس بدیه ممنون میشم جوابمو بدید درضمن اقای دکتر من قراصامو نمیخورم قلبم تا 120 میزنه نمیتونم ازجام پاشم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۰ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   توصیه میکنم که علاوه بر استفاده از داروهای ضد اظطراب پروپرانولول رو هم با داروی ضد اریتمی کم عارضه دیگری جایگزین بفرمائید و در صورت زیاد بودن ضربان های نابجا ابلیشن هم میشه انجام داد

 • تصویر کاربر رضا دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و درود بر شما
  پدرم مدتی است که حدودا سه بار به فاصله 20 روز تپش می گیرد و 30 درصد قلبش کار میکنه آیا با وجود نارساایی قلبش سوزاندن رگ جهت برطرف شدن تپشش خطر ندارد یا با دارو یا بر طرف میشود یا i.c.d
  بذارد بهتره
  لطفا راهنمایی کنید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۳ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   احتمالا تعبیه ICD در ایشون کمک بیشتری خواهد کرد ولی بستگی به نوع آریتمی هم داره که در باره اون باید با دیدن نوار قلب حین طپش و همچنین نتیجه EPS تصمیم گیری بشه که اصلا قابل سوزاندن هست یا خیر

 • تصویر کاربر مصطفی چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  بنده 23 ساله ام یه ماه پیش تپش قلب داشتم دکتر متخصص پروپرانولول 20 داد هر 12 ساعت تو این یه ماه هی دوزشو کم کردم که تا الان هر 12 ساعت 5 میلی گرم میخورم و خداروشکر تپش قلب نداشتم ولی بعضی وقت ها صبحها که بیدار میشم تپش قلب زیاده شاید 90 تا 100 باشه میخواستم ببینم نرماله یا نه؟ البته خیلی استرسی ام و موقعی که قرص فلئوپرازین میخورم قبل خواب فکر میکنم تپش قلب ندارم موقع بیدار شدن ایا مشکل از استرسه یا قلب؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   اشکال از استرس و اضطراب هست

 • تصویر کاربر یوسفی یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  حدود 40روز پیش عمل کردم امروز به علت درد نوار گرفتم متاسفانه باز اریتمی دارم توضیح اینکه قرص کنکور نصفی صبح میخورم ولی از بعداز ظهر تاموقعی خواب درد دارم وبا فعالیت بدتر میشم
  شهرستان هستم دکتر اریتمی اینجا نیست ودکتر عمومی گفت بهتره کنکور شبم نصفه مصرف کنی ولی دکتر خودم گفته بود تا سه مانصفی بعد برم مطب نگران این درد هستم متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   به نوع اریتمی اشاره نفرمودید

 • تصویر کاربر پروین شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام.مادرم حدودن یک ده روزهست پیس دایمی تک حفره ای گزاشتن مدل ایندوریتی.ممنونم میشیم درموردان بفرماییدواینکه چن باردرروزفشاروضربان راچک میکنیم فشارخونش همیشه خوب هست ولی ضربانش بادستگاه دیجیتالی خانگی بعضی وقت ها هماهنگ ولی بعضی ناهماهنگ نشون میده بااینکه فشارش درهردوحالت نرمال هست.مرسی که راهنمایی بفرمایید.پیسشون هم ازنوع ساستین جادهست.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   با توجه به توضیحات شما احتمالا بیمار شما مبتلا به نوعی بی نظمی قلبی موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی است و وظیفه پیس میکر این هست که مانع پایین آمدن ضربان قلب از حد خاصی بشه و بالا رفتن ضربان هم ناشی از فیبرلاسیون دهلیزی است و اگر از حد خاصی بالاتر نباشه مشکلی نیست و در غیر این صورت نیاز به استفاده از دارو برای کنترل ضربان
   قلب هست.
    برای شناخت بیشتر فیبریلاسیون دهلیزی برروی لینک زیر کلیک کنید.
   https://dryazdankhah.com/735

 • تصویر کاربر پروین شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام.مادرم حدودن یک ده روزهست پیس دایمی تک حفره ای گزاشتن مدل ایندوریتی.ممنونم میشیم درموردان بفرماییدواینکه چن باردرروزفشاروضربان راچک میکنیم فشارخونش همیشه خوب هست ولی ضربانش بادستگاه دیجیتالی خانگی بعضی وقت ها هماهنگ ولی بعضی ناهماهنگ نشون میده بااینکه فشارش درهردوحالت نرمال هست.مرسی که راهنمایی بفرمایید.پیسشون هم ازنوع ساستین جادهست.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۱ اسفند ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام و عرض ادب
   با توجه به توضیحات شما احتمالا بیمار شما مبتلا به نوعی بی نظمی قلبی موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی است و وظیفه پیس میکر این هست که مانع پایین آمدن ضربان قلب از حد خاصی بشه و بالا رفتن ضربان هم ناشی از فیبرلاسیون دهلیزی است و اگر از حد خاصی بالاتر نباشه مشکلی نیست و در غیر این صورت نیاز به استفاده از دارو برای کنترل ضربان قلب هست
   برای شناخت بیشتر فیبریلاسیون دهلیزی برروی لینک زیر کلیک کنید
   https://dryazdankhah.com/735

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر