علت درد دست چپ چیست و چگونه درمان می شود؟

علت درد دست چپ می تواند حمله قلبی، مشکلات استخوانی، اسپاسم ریوی و حتی دیسک کمر باشد. به خاطر همین، علت اصلی درد دست چپ می بایست توسط متخصص قلب بررسی شود.

با این که درد و سوزش های کوچک بخشی نرمال از بالا رفتن سن و سال هستند، درد ناگهانی و غیر طبیعی در دست چپ می تواند مرتبط با مشکلات جدی و خطرناکی باشد.

درد دست چپ می تواند نشانه یک آسیب دیدگی یا مشکل باشد که نیاز به توجه و درمان دارد و یا در بدترین حالت نیز نشانه یک حمله قلبی باشد.

علت درد دست چپ

آشنا بودن با علل احتمالی بروز درد در دست چپ و ویژگی های آن می تواند به افراد کمک کند تا بفهمند بدن نسبت به چه چیزی واکنش نشان می دهد و چه زمانی باید به سراغ درمان و پزشک بروند.

حمله قلبی

به آسیب دیدگی یا مرگ بخشی از عضله قلب در اثر کمبود اکسیژن، حمله قلبی می گویند. بیشتر حمله های قلبی زمانی رخ می دهند که شریان های عروقی تنگ شوند و دلیل این موضوع نیز انباشته شدن کلسترول و رسوبات چرب در آن هاست. اگر بخشی از این رسوب ها از دیواره شریان جدا شود، می تواند جریان خون حاوی اکسیژن به قلب را مسدود کرده و در نتیجه حمله قلبی رخ دهد.

❗ توجه: درد در دست چپ یکی از رایج ترین علائم حمله قلبی در افراد به شمار می آید.

از آنجایی که عضله های ناحیه دست با آسیبی مواجه نمی شوند، این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد. رشته های عصبی که از قلب خارج می شوند و رشته های عصبی دست، سیگنال های خود را به سلول های مشابه مغزی ارسال می کنند. این بدان معناست که مغز نمی تواند به خوبی تشخیص دهد منبع اصلی درد و مشکل کجاست.

نشانه های حمله قلبی

متخصصان قلب و عروق پیشنهاد می کنند که در صورت شدید شدن درد ناگهانی دست چپ در عرض چند دقیقه حتما با اورژانس تماس بگیرید. همچنین در صورت مشاهده علائم زیر باید هر چه زودتر به اورژانس مراجعه کنید:

سکته قلبی

 • ناراحتی در مرکز قفسه سینه که برای بیش از چند دقیقه به طول می انجامد و یا به صورت مکرر ظاهر شده و از بین می رود.
 •  درد، بی حسی و یا هرگونه ناراحتی دیگر در پشت، گردن، فک و یا پایین شکم؛
 • تنگی نفس همراه با درد قفسه سینه یا بدون آن؛
 •  مشکل سو هاضمه؛
 •  حالت تهوع و استفراغ؛
 •  حس سبکی سر؛

در این بین حس ناراحتی در قفسه سینه از جمله رایج ترین علائم حمله قلبی در زنان و مردان به شمار می رود. این مشکل در حالت فشار، تنگی، حس پر بودن، سوزش و یا افزایش درد ظاهر می شود.

با این حال، احتمال تجربه کردن علائم بدون داشتن درد قفسه سینه یا عضله دست در بانوان بیشتر از آقایان است. این علائم معمولا در اثر یک ویروس، مشکل سو هاضمه یا استرس خود را نشان می دهند.

اگر فردی به شکل ناگهانی و بی دلیل ترکیبی از علائم نظیر حالت تهوع، استفراغ، تنگی نفس و یا درد در پایین شکم، پشت یا فک را تجربه کند، باید حتما سریعا به اورژانس رفته و چک آپ شود.

آنژین قلبی

مشکل آنژین صدری (درد قفسه سینه) ، درد یا ناراحتی است که زمانی حس می شود که قلب اکسیژن کمتری نسبت به آنچه نیاز دارد دریافت می کند. به همراه درد در دست چپ، علائم دیگر ممکن است در ناحیه شانه، گلو، پشت و فک خود را نشان دهند. آنژین ممکن است شبیه به مشکل سو هاضمه خود را نشان دهد.

آنژین در واقع حمله قلبی نیست، بلکه نشانه ای از بروز مشکل در قلب است. دلیل اصلی بروز آنژين نیز تنگی و مسدود شدن شریان های کرونری هستند.

👈 مطلب مرتبط: علت اصلی تنگی شریان های کرونری چیست و چگونه تشخیص و درمان می شود؟ برای دانستن برروی لینک زیر کلیک کنید.
تصلب شرایین

دو نوع اصلی از آنژين وجود دارد:

1- آنژین پایدار

این نوع قابل پیش بینی و مدیریت پذیر است. نوع پایدار از آنژین در حین انجام کارهای فیزیکی و یا استرس های احساسی رخ می دهد. در این زمان ها قلب در حال فعالیت بیشتر بوده و به اکسیژن بیشتری نیاز دارد اما شریان های تنگ شده در بدن اجازه این موضوع را نمی دهند.

این مشکل را می توان با استراحت کردن و در صورت نیاز داروهای مربوط به آرام کردن شریان های قلبی به نام نیتروگلیسرین رفع کرد.

2- آنژین ناپایدار

 این نوع از آنژین غیر قابل پیشبینی و خطرناک است و حتی ممکن است در حین استراحت نیز رخ دهد و بدان معنا است که قلب در حالت عادی نمی تواند اکسیژن مورد نیاز خودش را دریافت کند.

آنژين ناپایدار نشانه این است که احتمال بروز حمله قلبی وجود دارد و باید حتما در اورژانس ارزیابی شود.

صدمات اسکلتی عضلانی

در صورت وجود شرایط و حالات زیر برای درد دست چپ، احتمالا مشکل قلبی شما را تهدید نمی کند:

 • درد تیرکش که هر بار برای چند ثانیه باقی می ماند.
 • دردی که در اثر جابجایی و یا تماس بدنی به وجود می آید.
 • دردی که تنها در یک نقطه کوچک بر روی دست وجود دارد.
 • دردی که بدون علائم و مشکلات دیگر برای ساعت ها و روزها باقی می ماند.

به جای آن، ناراحتی و درد شما می تواند علامت یک مصدومیت استخوانی و یا بافتی در دست، شانه و یا آرنج باشد. برخی از شرایط و مشکلات اسکلتی عضلانی که می توانند در دست افراد درد به وجود آورند عبارتند از موارد زیر:

– بورسیت (اماس کیسه های مفصلی)

بورسا یک کیسه پر از مایعات است که همچون یک کوسن بین استخوان و بافت های نرم کنار آن عمل می کند. مشکل بورسیت زمانی رخ می دهد که این کیسه دچار التهاب شود.

درد شانه و بازو سمت چپ می تواند علامت بورسیت باشد، که معمولا در اثر استفاده بیش از حد مفاصل رخ می دهد. همچنین احتمال بروز این مشکل در اثر داشتن برخورد و تصادف یا عفونت نیز وجود دارد.

بورسیت شانه

– تاندونیت

تاندونیت همان التهاب بافت متصل کننده عضلات و استخوان است. همچون مشکل بورسیت، تاندونیت نیز در اثر استفاده بیش از حد از عضلات رخ می دهد. به همین دلیل بیشتر شاهد رخ دادن آن در بازیکنان تنیس، شناگران و موسیقی دان ها هستیم.

تاندونیت در شانه و یا آرنج می تواند منبع درد دست چپ باشد.

– پاره شدن عضله سرشانه

گروهی از عضلات و تاندون ها در سرشانه شما قرار دارند که آن را در محلی که باید ثابت نگه می دارند و به شما در بلند شدن و چرخاندن دست کمک می کنند.

بروز پارگی در عضلات و بافت های این ناحیه می تواند بسیار دردناک باشد. این اتفاق نیز در اثر استفاده بیش از حد از شانه و یا حوادث مختلف رخ می دهد. بالا رفتن سن و سال نیز یک فاکتور ریسکی است چرا که در اثر آن شاهد فرسودگی بافت های شانی هستیم.

– دیسک کمر

زمانی که یکی از دیسک ها ستون فقرات بشکند، از نوار اصلی خارج شده و به رشته های عصبی اطراف خود فشار وارد می کند. اگر اعصاب تحت تاثیر مرتبط با ناحیه دست باشند، احتمال بروز درد، بی حسی و ضعفی که معمولا با مشکل حمله قلبی اشتباه گرفته می شود، وجود دارد.

– شکستگی

درد در ناحیه دست می تواند علامت یک شکستگی تشخیص داده نشده استخوان باشد.

حتی با داشتن یک فهم درست از تمامی این شرایط اسکلتی عضلانی، سخت است بخواهیم فرق آسیب دیدگی و حمله قلبی را تشخیص دهیم.
برخی فاکتور های ریسکی برای صدمات نظیر سن و سال و فعالیت های بدنی می توانند همزمان با هم رخ دهند و به شکل مشترک دخیل باشند.
به همین دلایل، بهتر است سعی به تشخیص دادن یک صدمه به تنهایی و یا رد کردن احتمال مشکلات قلبی بر اساس علائم غیر واضح نباشیم.

درمان درد دست چپ

با این که صدمات شانه و دست نمی توانند جان کسی را به خطر بیاندازند، باز هم مهم است که حتما به سراغ پزشک برویم و هر چه سریعتر به درمان بافت یا استخوان آسیب دیده بپردازیم.

اگر پزشکان اورژانس تشخیص دهند که درد ناحیه دست، مرتبط با حمله قلبی بوده و یا علامتی از مسدود شدن عروق قلبی باشد، بلافاصله اقدام به حل مشکل خواهند کرد.  آنها معمولا در ابتدا، یک آزمایش الکتروکاردیوگرافی، آزمایش خون، ایکس ری قفسه سینه و احتمالا سی تی اسکن را انجام خواهند داد.

بسته به وضعیت بیمار، یک پروسه تصویربرداری با نام کاتتریزاسیون قلبی عروقی ( آنژیوگرافی ) نیز انجام می شود. این آزمایش به پزشکان کمک می کند تا میزان گستردگی مسدود بودن رگ ها را با استفاده از رنگ های خاصی که به شریان ها تزریق می شوند تشخیص دهند.

👈 مطلب مرتبط: آزمایش آنژیوگرافی چگونه انجام میشود؟ آیا آنژیوگرافی عوارضی را در پی دارد؟ برای دانستن برروی لینک زیر کلیک کنید.
آنژیوگرافی

بر اساس نتایج این آزمایش، پزشکان به سراغ یک روش درمانی غیر تهاجمی می روند. این روش از مواد دارویی خاصی استفاده می کند که این مواد توانایی باز کردن لخته های خونی در رگ ها را دارند.

مسدودیت های شدیدتر در عروق قلبی به عمل جراحی نیاز خواهند داشت. پروسه های قلبی عروقی متعددی وجود دارند و فاکتور هایی که به پزشکان در انتخاب یکی از آن ها کمک می کنند بسیار پیچیده هستند. برخی از گزینه های احتمالی برای بازگرداندن جریان خون قلب به حالت عادی عبارتند از:

استنت گذاری

در این پروسه درمانی از یک لوله شبیه به سیم به نام استنت استفاده می شود. استنت وارد شریان های قلبی باریک شده می شود تا بتواند جریان خون در آنها را به حالت عادی برگرداند.

استنت گذاری

آنژیوپلاستی

عمل آنژیوپلاستی ( بالون زدن ) جهت باز کردن عروق گرفته شده قلب استفاده می شود. در آنژیوپلاستی پزشک با وارد و باد کردن بالون کوچکی در رگ مسدود شده، به باز کردن آن شریان می پردازد.

معمولا در عمل آنژیوپلاستی یک لوله تور مانند بسیار کوچک به نام استنت به صورت دائمی در رگ مسدود شده، قرار داده می شود تا از تنگ شدن مجدد رگ جلوگیری کند.

جراحی بای پس قلب

جراحی بای پس عروق کرونر ( بای پس قلب ) نوعی روش جراحی است که در آن، جریان خون یک سرخرگ مسدود یا نیمه مسدود به وسیله ی یک مسیر جدید به قلب می‌رسد. با ایجاد این مسیر جدید، جریان خون به سمت عضله ‌ی قلب بهبود می یابد.

👈 مطلب مرتبط: برای آشنایی بیشتر با جراحی بای پس قلب و مراقبت های لازم بعد از انجام آن برروی لینک زیر کلیک کنید.
عمل بای پس قلب

هر کسی که مشکل حمله قلبی و آنژین در وی شناسایی شده است باید تغییراتی را در سبک زندگی خود اعمال کند. این شاید به معنای ترک سیگار، کاهش دادن وزن، شروع یک برنامه ورزشی و تمرینی منظم و یا ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و مصرف غذای سالم تر باشد.

پزشکان معالج ممکن است جهت کمک بیشتر، داروهای کاهنده کلسترول، رقیق کننده خون و یا فشار خون را به بیماران تجویز کنند.

برای افرادی که دیابت نوع دو دارند و سطح گلوکوز آن ها بر خلاف تغییرات مناسب در سبک زندگی کماکان بالا باقی می ماند و از متفورمین استفاده می کنند، پزشک معالج داروهای خاصی را تجویز خواهد کرد.

داروی درد دست چپ

این داروها با هدف کاهش گلوکوز خون و همچنین از بین بردن ریسک بروز بیماری های آترواسکلروز و قلب و عروق تجویز می شوند. این دارو می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • محدود کننده کنتراسپورتر سدیم-گلوکوز 2 (با نام SGLT-2) مثل کانالگلیفوزین (اینووکانا)
 • رسپتور پپتاید 1 شبیه به گلوکاگون نظیر آلبیگلوتید (تانزیوم)

دکتر سعید یزدان خواه متخصص قلب و عروق و متخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر برروی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

 

3+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر عفاف دوشنبه ۱ مهر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشد خدمت شما
  آقای دکتر من حدود دو ماهی هست درد دست چپ دارم در حدی که کتف و سینه سمت چپم ورم میکنه و پشت کتف چپم تیر میکشه در وقتی که خوابم حتما باید بیدار بشم و بنشینم و دوباره بخوابم و حالت خفگی در گلو دارم .
  من ۲۱روز پیش به پزشکی مراجعه کردم و بعد از انجام اکو بهم گفتن که شلی درچه قلب داری
  قرص پنتوپرازول ۴۰
  متوهگزال ۲۳.۷۵
  ویتال کامپلکس
  دادن
  و گفتن بعد از ۶ماه برم برای مراجعه
  من یک هفته این قرص هارو استفاده کردم
  سر یک هفته دو روز پشت سر هم درد و سوزش سر معده گرفتم و نفح شدید شکم و حساسیت پوستی،
  با مراجعه دوباره به پزشکم گفتن که قرص پنتوپرازول رو ۱۰روز قطع کنم من بعد ۱۰روز باز رفتم مراجعه گفتن دوباره مصرف کن
  الان دوروز هست که دوباره درد شدید درد و ورم سینه و درد قفسه سینه گرفتم .در حدی که امانم رو بریده و خواب از چشمام گرفته نفس کشیدن برام سخت شده .

  .الان هیچ دسترسی به پزشکم ندارم و اینجا نیستن.

  لطفا اگر میشه راهنمایی کنید.تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱ مهر ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   در صورتی که با تکرار مصرف دارو مجدداً دچار مشکل شده و دارو قلب فرمایید احتمالاً حساسیت دارویی دارید
   در مورد علت درد و ورم سینه بدون ویزیت و معاینه اظهارنظر دقیقی نمی توانم بکنم

 • تصویر کاربر عفاف یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشد خدمت شما
  آقای دکتر من حدود دو ماهی هست درد دست چپ دارم در حدی که کتف و سینه سمت چپم ورم میکنه و پشت کتف چپم تیر میکشه در وقتی که خوابم حتما باید بیدار بشم و بنشینم و دوباره بخوابم و حالت خفگی در گلو دارم .
  من ۲۱روز پیش به پزشکی مراجعه کردم و بعد از انجام اکو بهم گفتن که شلی درچه قلب داری
  قرص پنتوپرازول ۴۰
  متوهگزال ۲۳.۷۵
  ویتال کامپلکس
  دادن
  و گفتن بعد از ۶ماه برم برای مراجعه
  من یک هفته این قرص هارو استفاده کردم
  سر یک هفته دو روز پشت سر هم درد و سوزش سر معده گرفتم و نفح شدید شکم و حساسیت پوستی،
  با مراجعه دوباره به پزشکم گفتن که قرص پنتوپرازول رو ۱۰روز قطع کنم من بعد ۱۰روز باز رفتم مراجعه گفتن دوباره مصرف کن
  الان دوروز هست که دوباره درد شدید درد و ورم سینه و درد قفسه سینه گرفتم .در حدی که امانم رو بریده و خواب از چشمام گرفته نفس کشیدن برام سخت شده .

  .الان هیچ دسترسی به پزشکم ندارم و اینجا نیستن.

  لطفا اگر میشه راهنمایی کنید.تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   در صورتی که با تکرار مصرف دارو مجدداً دچار مشکل شده و دارو قلب فرمایید احتمالاً حساسیت دارویی دارید
   در مورد علت درد و ورم سینه بدون ویزیت و معاینه اظهارنظر دقیقی نمی توانم بکنم

 • تصویر کاربر مینا چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باعرض و خسته نباشی .خانمی هستم 29سالمه که چند روز شدید پشت دست چپ ام خیلی درد و تیر میشکه و احساس سوزش و تیرکشیدن داره ..اما نفس تنگی و درد سینه ندارم آیا مشکی برای قلب ام ایجاد شده
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   به احتمال قوی مشکل شما ارتباطی با قلب ندارد، به یک متخصص ارتوپد مراجعه فرمایید.

 • تصویر کاربر طیبه یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من قبلا آمبولی کرده بودم و حدود ده ماه هست قرص زالربان روزی یک عدد و متورال روزی ۲ عدد و فاموتیدین مصرف میکنم حدود چهار روز پیش بعد خوردن صبحانه احساس درد و سوزش زیر سینه داشتم که بعد یک ساعت به کتف و شانه و زیربغل سمت چپم و پشت بدن انتقال پیدا کرد بعد یک روز کاملا خوب شدم ولی روز بعد دوباره باخوردن خامه در صبحانه درد قسمت چپم شروع شد به اورژانس مراجعه کردم و نوار قلب گرفتن و گفتن فقط کمی تپش قلبت بالاس که قرص مصرف میکنی برایش و آمپول ضدالتهاب دادن و گفتن سرماخوردگی باعث این امر شده من این امپول رو استفاده نکردم و الان موقع استراحت دردی ندارم یا خیلی کمه ولی وقتی بلند میشم کاری بخوام انجام بدم درد دست چپم که به پشت هم انتقال پیدا کرده زیاد میشه و جدیدا امروز از قسمت پای چپ هم احساس سوزش دارم میخواستم ببینم مشکل من چیه ؟ آیا قلبیه یا همون التهاب یادرد معده س حالت تهوع صبح ها خیلی کم دارم گاهی هم دهانم تلخ میشه خیلی کم البته و غذا برمیگرده و ضعف هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   لطفاً تصویر نوار قلب و در صورتی که اکو انجام شده تصویر اکو را بفرستید

 • تصویر کاربر لارا شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر. من چند هفته است دست و بازوی چپ و آرنجم درد میگیره . احساس بی حالی دارم. گاهی از سر شونه درد میگیره تا نوک انگشتم اما بیشتر سر شونه ارنج و انگشتم درد میگیره که دردش پیوسته است . چند سال پیش یه مدت کوتاه مشکل تپش قلب داشتم اما الان مشکلی ندارم. دلیلش چی میتونه باش؟ ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   توضیحات شما برای تشخیص بیماری فلبی کافی نیست، توصیه میکنم برای آزمایش های اولیه و گرفتن شرح حال ابتدا با یک پزشک عمومی مشاوره نمایید.

 • تصویر کاربر فوژان شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام 27ساله هستم مدتی هست که هر زمان خیلی ناراحت و عصبی هستم اول قلبم به شدت درد میگیره انگار یکی قلبمو با دست فشار میده اون زمان نفس کشیدن برام خیلی سخت میشه روز بعدش دست چپم به شدت تیر میکشه وقتی هم ماساژ میدم بیشتر تیر میکشه در ضمن چندسالی هست که نمیتونم گریه کنم خیلی دلم میخواد خودم رو خالی کنم ولی انگار اشک چشمم خشک شده ممنون میشم راهنمایی ام کنید
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   توصیفات شما برای تشخیص بیماری قلبی کافی نیست. توصیه می کنم ابتدا با یک روانشناس برای بهبود مشکلات درونی خود مشاوره نمایید.

 • تصویر کاربر عسل یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دختری ۲۱ ساله هستم چند وقتی هست که وقتی ناراحت میشم یا فکرم مشغول میشه دست چپم شروع به درد کردن میکنه از گردنم تا نوک انگشتام همچنین احساس میکنم تعداد تنفس هام کم میشه یعنی نمیتونم خوب نفس بکشم مثل اینکه یه چیزی نمی ذاره که نفسم کامل بشه مجبور میشم هی نفس عمیق بکشم یا خمیازه تا نفسم دربیاد بعضی وقتا هم قسمت پایین شکمم کاملا بی حس میشه احساس خلا میکنم تو شکمم به نظرتون مشکلم چیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۳۱ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   با این توضیحات بیشتر به نظر می رسد که مشکل شما عصبی باشد و نه مشکل جسمی

 • تصویر کاربر Milad شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  من دانشجو هستم چندشبی قبل در خوابگاه تریاک استعمال کردیم که بعد مدتی احساس کردم تپش قلب بالا گرفتم. بعد فشارمو گرفتم دیدم شده ۱۵روی ۱۰ و ضربان قلبم ۹۶
  بعد یه پروپرانول ۲۰ دوستم بهم داد خوردم و با ابلیمو فشارم یکسان شد.
  الان روز بعدش دست چپم فقط درقسمت پشت آرنج گرفتگی مث درد دارم وقفسه سینه و قلبم دردی ندارن. وفقط ارنج دست چپ.
  ایا نشانه جدی است
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب

   خیر، دلیلی برای نگرانی نیست

 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خدا قوت اقای دکتر من وقتی نشسته ام حتی اگر به جایی نشسته وتکیه کرده باشم بعد از چند دقیقه پشت گردن کتف چپم و دست چپم تا نوک انگشتان درد میگیره و تا نشسته ام ادامه داره که بی تابم میکنه ۱۰روز دامنگیرم شده خیلی نگران شده ام خواهشا بهم بگین مشکلم چیه ایا حمله قلبی هست یا نیاز به دکتر نیست خیلی نگرانم ۳۰سالم است.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   ابتدا به یک متخصص ارتوپد مراجعه نمایید در صورت نبود مشکل اسکلتی، به یک فلوشیپ قلب مراجعه کنید.

 • تصویر کاربر شاپور شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام چند سالی است که در ناحیه بازوی دست چپ و قسمت ران پشت ساق پای چپ احساس سنگینی و بی حسی رو دارم و بعضی مواقع تیر میکشه دیسک خفیف گردن دارم .استرسی هستم فشارم چهارده روی نه است ازده تا پله بالاتر که برم احساس سنگینی نفس میکنم .احساس سبکی در سر دارم .بعضی مواقع تپش قلب دارم سال قبل اکو قلب دادم خوب بود.با تشکر از حس توجه شما
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۳۰ شهریور ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام و عرض ادب
   شما نیاز به بررسی بیشتری از نظر گرفتگی عروق دارید لذا توصیه می کنم که توسط یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای قلبی ویزیت شوید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر