چرا ضربان قلب بالا دارم؟ [یهو تپش قلب گرفتم]

زمانی‌که احساس می‌کنید قلبتان در سینه می‌کوبد، می‌لرزد یا به‌نظر می‌رسد که برای لحظه‌ای نمی‌تپد، احتمالا فکر می‌کنید ضربان قلب بالا دارید. اگرچه این علائم می‌توانند خیلی ترسناک باشند ولی بیشتر آن‌ها جدی نیستند و نیازی به درمان ندارند. اگر دلایل ضربان قلب تند را بدانید به شما کمک می‌کند تا در هنگام وقوع این اتفاق، نترسید و بدانید که چه زمانی باید با فوق تخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

علت ضربان قلب بالا

زمانی که دچار ضربان قلب کوبنده و تند می شوید شاید در نگاه اول به یاد بیماری قلبی بی افتید اما همیشه اینگونه نیست و دلایل زیادی می توانند سبب ایجاد ضربان قلب بالا شوند:

⚠️ استرس و نگرانی

احساسات شدید می‌تواند باعث آزاد شدن هورمونی شوند که ضربان قلب را بالا می‌برد. در این شرایط حتی اگر در خطر نباشید، بدن خودش را برای رویارویی با شرایطی خطرناک آماده می‌کند. حمله‌های پانیک (وحشت‌زدگی) لحظه‌هایی هستند که در آن‌ها به‌شدت می‌ترسید و معمولا تا چند دقیقه ادامه پیدا می‌کنند. علائم آن شامل: تپش قلب، عرق‌کردن، یخ‌کردن، مشکل تنفسی و درد قفسه سینه می‌شود. زمانی‌که فردی دچار حمله پانیک می‌شود ممکن است فکر کند دچار حمله قلبی شده‌است. اگر در این شرایط مطمئن نیستید و یا به وضعیت طبیعی خود برنگشتید، به پزشک قلب مراجعه کنید.

⚠️ ورزش‌کردن

تمرینات ورزشی در هنگام آلودگی هوا

ورزش‌کردن برای شما مفید است. زمانی‌که به‌سرعت می‌دوید یا با دوچرخه ثابت به‌شدت تمرین می‌کنید، به‌طور طبیعی ضربان قلبتان افزایش می‌یابد. در طول ورزش، قلب شما برای تقویت عضلات خون بیشتری به آن‌ها پمپاژ می‌کند. اگر در این شرایط قلبتان کوبید یا به لرزش افتاد، شاید به این دلیل است که برای مدتی ورزش نکرده‌اید و بدنتان آمادگی لازم را نداشته‌است. ضربان قلب تند غیر عادی یا آریتمی قلب هم هنگام انجام تمراینات ورزشی می‌تواند باعث بروز تپش قلب شود.

⚠️ کافئین

آیا سرعت ضربان قلب شما بعد از نوشیدن قهوه روزانه افزایش می‌یابد؟ کافئین، محرکی است که ضربان قلبتان را افزایش می‌دهد و ممکن است بدن‌تان این مقدار کافئین را از قهوه، نوشابه، نوشابه انرژی‌زا، چایی، شکلات و یا خوراکی‌های دیگر دریافت کند. مطالعه‌ای در این مورد نشان می‌دهد که احتمال آن بسیار کم است که مصرف کافئین موجود در قهوه، چای و شکلات در افراد سالم منجر به تپش قلب شود ولی متخصصان نمی‌دانند که آیا ممکن است در افرادی که اختلال ریتم قلبی دارند، مصرف این خوراکی‌ها باعث تحریک‌شدن ضربان قلب شود یا خیر.

⚠️ نیکوتین

مواد شیمیایی اعتیادآور مثل نیکوتین که در انواع سیگار و دیگر محصولات تنباکو یافت می‌شود، فشار خون شما را بالا می‌برد و باعث تند شدن سرعت ضربان قلب می‌شود. ترک سیگار یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای سلامت قلبتان انجام دهید ولی این کار باعث نمی‌شود که بلافاصله تپش قلبتان آرام شود. چسب نیکوتین و دیگر جایگزین‌های نیکوتین هم می‌تواند باعث تپش قلب شود. تپش قلب می‌تواند یکی از علائم ترک مصرف نیکوتین باشد ولی این علائم بعد از سه تا چهار هفته از بین می‌روند.

⚠️ تغییرات هورمون‌ها

خانم‌ها ممکن است در زمان قائدگی، زمان بارداری، قبل از یائسگی یا در زمان یائسگی احساس کنند که ضربان قلبشان افزایش یافته‌است. دلیل این اتفاق، سطح هورمون است. افزایش ضربان قلب معمولا موقتی است و دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. اگر حامله هستید، تپش قلب ممکن است به‌دلیل کم خونی اتفاق بیفتد که به این معنی است که شما به اندازه کافی گلبول قرمز ندارید که اکسیژن را در سراسر بدنتان حمل کند.

⚠️ تب

زمانی که به‌خاطر بیماری تب دارید، بدن شما نسبت به شرایط عادی انرژی بیشتری مصرف می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب شود. معمولا دمای بدنتان باید بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد باشد تا بر ضربان قلبتان تأثیر بگذارد.

⚠️ داروها

عوارض جانبی بعضی از داروهایی که پزشک تجویز می‌کند یا داروهای بدون نسخه می‌تواند شامل تپش قلب باشد، این داروها شامل موارد زیر است:

 • آنتی‌بیوتیک
 • داروهای ضد قارچ
 • داروهای ضد روان‌پریشی
 • اسپری‌های تنفسی آسم
 • داروهای سرماخوردگی و سرفه
 • قرص‌های رژیمی
 • داروهای فشار خون بالا
 • قرص‌های تیروئید

اگر یک یا چند نمونه از این داروها را مصرف می‌کنید، از پزشکتان در مورد تأثیر آن‌ها بر ضربان قلب بپرسید. تا زمانی که از سمت پزشک مطئن نشده‌اید، مصرف هیچ دارویی را قطع نکنید.

⚠️ فشار خون پایین

زمانی‌که یکی از وعده‌های غذایی‌تان را حذف می‌کنید، آیا تا به حال پیش آمده‌است که احساس کنید که بدنتان می‌لرزد، ضعف کرده‌اید و یا بدخلق شده‌اید؟ در این شراط هم ممکن است دچار تپش قلب شوید. زمانی‌که سطح قند خون‌تان کاهش پیدا می‌کند، بدن شما هورمون استرس مثل آدرنالین آزاد می‌کند تا خود را برای شرایط کمبود غذایی بدن آماده کند. آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.

برای آشنایی با علائم فشار خون پایین و کنترل آن روی لینک زیر کلیک کنید:

علائم فشار خون پایین که جدی گرفته نمی شوند!

⚠️ پرکاری تیروئید

غده تیروئید در گردن قرار دارد و شکل آن شبیه به پروانه است. این غده، هورمون‌هایی تولید می‌کند که مسئولیت مدیریت متابولیسم و بعضی دیگر فعالیت‌ها را بر عهده دارد. تیروئید پرکار (هایپرتایرویدیزم) می‌تواند مقدار زیادی هورمون تیروئید تولید کند. در این شرایط ضربان قلب آنقدر افزایش می‌یابد که حس می‌کنید قلبتان در قفسه سینه‌تان می‌کوبد. مصرف بیش‌از حد داروی تیروئید برای درمان غده تیروئید کم‌کار (هیپوتیروئیدی) هم می‌تواند منجر به ایجاد ضربان قلب نامنظم شود.

⚠️ اختلال ریتم قلبی

بعضی مواقع ریتم غیرعادی قلب که آریتمی قلب نام دارد، باعث ایجاد تپش قلب می‌شود.

 • فیبریلاسیون دهلیزی (AFiB) زمانی اتفاق می‌افتد که حفره فوقانی قلب که دهلیز نام دارد، به‌جای ضربان عادی انگار به قفسه سینه ضربه می‌زند.
 • تند تپشی قلب، ضربان سریع و غیر عادی قلب است که از دهلیز بالایی قلب شروع می‌شود.
 • تند تپشی بطنی، ضربان سریع قلب است که به‌دلیل سیگنال‌های اشتباهی که در حفره‌های پمپاژ پایینی یا بطن‌ها رخ می‌دهد، ایجاد می‌شود.

⚠️ الکل

اگر الکل زیاد می‌نوشید و یا بیشتر از حد معمول مصرف می‌کنید، ممکن است احساس کنید که ضربان قلبتان سریع‌تر شده‌است و یا در سینه می‌کوبد. این اتفاق معمولا در تعطیلات یا آخر هفته‌ها رخ می‌دهد زیرا در این روزها افراد، بیشتر الکل مصرف می‌کنند. به اصطلاح به این اتفاق، «سندروم قلب تعطیلات» می‌گویند. حتی ممکن است زمانی‌که مقدار خیلی کمی الکل مصرف می‌کنید، دچار تپش قلب شوید.

⚠️ انقباضات زودرس بطنی

انقباضات زودرس بطنی (PVCs) زمانی اتفاق می‌افتد که قلب، بیش از حد ضربان دارد. این شرایط زمانی رخ می‌دهد که دهلیزهای قلب خیلی زود فشرده می‌شوند. ضربان بیش‌از‌حد، قلب شما را از ریتم عادی آن خارج می‌کند و باعث می‌شود که احساس کنید قلبتان می‌لرزد، می‌کوبد و یا در قفسه سینه جهش دارد. اگر قلب سالمی دارید، دفعات پایین انقباضات زودرس بطنی موضوع نگران‌کننده‌ای نیست ولی اگر مشکل قلبی دارید و بیشتر مواقع دچار ضربان بیش از حد قلب می‌شوید باید آن را درمان کنید.

⚠️ کوکائین و دیگر مواد مخدر غیرقانونی

مواد مخدر غیر قانونی مثل آمفتامین، کوکائین و اکستازی برای قلب بسیار خطرناک هستند. کوکائین باعث افزایش فشار خون، بالابردن ضربان قلب و آسیب‌رسیدن به ماهیچه‌های قلب می‌شود. آمفتامین، سیستم عصبی‌ را تحریک می‌کند و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. اکستازی باعث آزاد‌شدن ماده شیمیایی به نام نوراپی‌نفرین می‌شود که باعث بالارفتن ضربان قلب می‌شود.

چه زمانی برای ضربان قلب باید به پزشک مراجعه کنید؟

دارو های رایج فشار خون برای سالمندان

اگر سالم هستید و بعضی مواقع دچار ضربان قلب می‌شوید که فقط چند ثانیه طول می‌کشد، احتمالا جای هیچ نگرانی نیست ولی اگر تعداد دفعات آن افزایش یافت و علائمی مثل موارد زیر داشتید، به پزشک مراجعه کنید:

 • درد قفسه سینه یا فشار آن
 • تنگی نفس
 • سرگیجه
 • غش‌کردن

◼ چه موقع درد قفسه سینه ناشی از معده است؟ علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

تشخیص علت ضربان قلب تند

 دکتر قلب می‌تواند از طریق آزمایش‌هایی که در ادامه می‌خوانید، دلیل تپش قلبتان را متوجه شود:

الکتروکاردیاگرام (ECG)

ای آزمایش به‌دنبال اختلال در سیگنال‌های الکتریکی است که ریتم قلبتان را کنترل می‌کند.

الکتروکاردیوگرام دینامیک یا هولتر

شما باید به‌مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت یک دستگاه التروکاردیاگرام قابل حمل بپوشید. این آزمایش می‌تواند اختلال‌های ریتم قلبی و هرگونه الگویی را که به آزمایش‌های بیشتر نیاز دارد، شناسایی کند.

دستگاه پایش ضربان قلب

شما باید این دستگاه را به‌مدت چند هفته بپوشید. هر زمان که علائمی را در خود مشاهده کردید با فشردن یک دکمه به دستگاه فرمان می‌دهید تا ریتم ضربان قلبتان را ضبط کند.

اکودیاگرام

این آزمایش برای ایجاد تصویری از قلب از امواج صوتی استفاده می‌کند و مشکلات قلبی مرتبط با ساختار قلب را شناسایی می‌کند.


دکتر سعید یزدانخواه فوق تخصص قلب و عروق در تهران

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فریما جمعه ۱ مرداد ۰( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۳ماه پیش کروناگرفتم زودمعالجه کردم..و۱ماه تپش قلب لحظه ای دارم ممکنه عوارض داروکروناباشه وطول درمان دکتراسپرین نداد.
  باتشکر💐
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۱ مرداد ۰( 5 روز پیش)
   سلام و عرض ادب احتمالاً بعلت ابتلا به کرونا است نه ناشی از مصرف داروها
 • تصویر کاربر زینی دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب.روز به خیر..ببخشید دربخش جنرال، تعداد ضربانات اضافی دهلیزی سه هزارتا آمده ولی در بخش سوپرونتریکولار اکتوپی، با جمع ضربانات کوپلت و isolated به تعداد هزار و خردی میرسد.تفاوت این دو عدد به دلیل پارازیت هایی است که تکنسین حذف کرده است؟یعنی عدد سه هزار تا با شمارش پارازیت ها و عدد هزار تا با حذف آنهاست؟چون مطمئن نیستم که اساسا پارازیتها حذف شده باشد. لازم بذکر است که دکتربامشاهده نوارقلب هولتر،فرضیه پی اس وی تی (بدلیل ضربان نزدیک دویست) را رد کردند وفقط به ضربانات اضافی اشاره کردند.ولی تعداد دقیق آنها را نگفتند.دلیل تفاوت دو عدد هزار و سه هزار تا را میخواستم بدانم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب احتمالاً همین طور است ولی بدون رویت کامل خود هولتر و نه حتی تمام صفحات پرینت شده نمی توان اظهار نظر قطعی کرد
 • تصویر کاربر Baran سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  باسلام و وقت بخیر.
  من 16سال دارم.تپش قلب دارم و گاهی اوقات سرم گیج میره یا چشم هایم سیاهی میره.علاوه بر این ها گاهی اوقات قفسه سینم میسوزه و موقع ای که تحرک داشته باشم بیشتر میشه.بعضی مواقع هم موقع فعالیت مقداری تنگی نفس میگیرم و تپش قلبم هم بعضی اوقات به صورتی هست که احساس میکنم قلبم میریزه البته همیشه به این صورت نیست فقط گاهی اوقات.میخواستم بدونم چه مشکلی دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۲ تیر ۰( 2 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب ضمن استفاده از پنتوپرازول جهت ویزیت و بررسی های لازم به یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای قلب و عروق مراجعه فرمایید
 • تصویر کاربر کورش چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر لطفا کمکم کنید
  من قلبم سالم سالم بود
  متوهگزال بهم دادن برای تندی ضربان
  متاسفانه با مصرف متوهگزال لرزش قلب میگرفتم
  و حس کوبش ضربان با اینکه ضریانم رو از ۱۱۰ به ۸۰ می رسوند در حالت عادی ضربانم ۱۱۰ بود هیچ حسی از لرزش یا کوبش یا چیز دیگه نداشتم و فقط قلبم گاهی تند میزد
  متاسفانه دو ماه دارو مصرف کردم با ابن وضع و دکترم هم میگفتن بخور بعد ۲ ماه دیدم قلبم داره تخلیه میکنه و ریتم کامل بهم خورده
  الان ۳ ماه از ترک قرص گذشته اما قلبم حس له شدگی و کوفتگی و سنگینی داره و با حرکات ناگهانی تخلیه میکنه و دیگه قلبم مثل قبل مصرف دارو نشده خیلی حالم بده
  باید چیکار کنم اکو و نوار چیزی نشون نداده
  1. تصویر کاربر کورش سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   البته تو قفسه سینه ام هم یک هو گر میگرفت و بعدش حالت لرزش میرقت
  2. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً یک هولتر نوار قلب ۴۸ ساعته انجام دهید
  3. تصویر کاربر کورش چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   امکان اینکه دریچه ها یا بافت قلبم صدمه دیده باشه هست آفای دکتر ؟
   ده متر راه میرم قفسه سینم شدید سنگین میشه
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   خیر. برای این علامت نیاز به بررسی بیشتری دارید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Nvv دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من بیزوپرولول 2ونیم میلی مصرف میکنم برای تپش، بیشتر فشارم 9رو 5 هست چکارکنم خانم 25سال
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض لطفاً دارو را قطع کنید
  2. تصویر کاربر Nvv یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   چرا، همیشه اینجور نیستم
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   همیشه چطور نیستید؟
  4. تصویر کاربر Nvv دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   همیشه فشارم روی 9نیست گاهی اوقات اینجورهستم تست ورزش هم خوب بود
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   ممکن است به علت تفاوت در میزان مصرف نمک، وجود سایر بیماریهای مقطعی و ... باشد
  6. تصویر کاربر Nvv دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   سپاس گزارم حالا مصرف روادامه بدم یا خیر و اینکه فشار معمول روی 10هست همیشه
  7. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۳۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   خیر
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر آرنیکا چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من از حمام که میام بیرون ضربان قلبم بالای ۱۲۰ هست البته که بعضی وقت‌ها تپش قلب دارم اما بعد از حمام ضربان قلبم خیلی میره بالا
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه سه شنبه ۱۰ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً بفرمائید که چند سال دارید و آیا علائم دیگری نظیر تنگی نفس در همان زمان را دارید یا خیر؟
  2. تصویر کاربر آرنیکا چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   ۱۷ سالمه و فقط تپش قلب هیچ علامت دیگه ندارم
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   به احتمال بسیار زیاد مسئله مهمی ندارید و جای نگرانی نیست لطفاً جهت ویزیت و بررسی های لازم نظیر انجام نوار قلب و اکوکاردیوگرافی به یکی از همکاران محترم متخصص بیماریهای قلب و عروق مراجعه فرمایید
  4. تصویر کاربر آرنیکا چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   ممنون از پاسخگوییتون
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   خواهش میکنم امیدوارم که مفید باشد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Nar یکشنبه ۸ فروردین ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  سلام روزی 1قرص بیزوپرولول 5مصرف میکنم دچار معده درد شدم 3روز قبل سرم وصل کردم و چن عدد مترونیدازول مصرف کردم بشدت رنگ ادرار قهوه ای تیره شده رنگ چایی آیا مشکلی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب به احتمال ابتلا به سنگ های ادراری یا صفراوی مطرح است لطفاً یک آزمایش ادرار و بیلی روبین خون انجام دهید
  2. تصویر کاربر Nar یکشنبه ۸ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   3روزه معده درد واستفراغ داشتم نتونستم اصلا آب بخورم میشه بخاطر مصرف کم آب باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   در صورت کمبود آب ادار غلیظ خواهد شد ولی تغییر رنگ شبیه رنگ چای نامعمول است. دقت کنید که آیا سفیدی چشم هم به رنگ زرد تغییر رنگ داده است یا خیر؟
  4. تصویر کاربر Nar یکشنبه ۸ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   خیر زرد نیست
  5. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۸ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   در هر صورت تأکید می‌کنم که آزمایش ادرار را انجام دهید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر faremh شنبه ۷ فروردین ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  تصویر خلاصه پرونده دیشب با آزمایش کلی دوهفته پیش
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۷ فروردین ۰( 4 ماه پیش)
   احتمالاً مشکل مهمی ندارید فعلا از مسکن هایی نظیر ژلوفن بهمراه پنتوپرازول استفاده کنید و یک اکوکاردیوگرافی نیز انجام دهید
 • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید .من 20 سالمه چند روزه پیش درد شدید قلب گرفتم و رفتم بیمارستان نوار قلب گرفتن و گفتن تپش قلب بالایی دارم قرص دادن و یکی دو ساعته بعد بهتر شدم و برگشتم چند روزه بعدش به متخصص مراجعه کردم که اکو کردن و قرص لگزوپرام و پروپرانول تجویز کردن الان دوروزه که دارم مصرف میکنم ولی هنوزم درد دارم و هرازگاهی قلبم درد میگیره وخیلی میترسم که نکنه یوقت ایست قلبی کنم راستش مشکل معده هم داشتم که قرص مصرف میکردم چن وقتی هم سرفه های زیادی داشتم خصوصا شب ها میخاستم بدونم نظر شما چیه باید چیکار کنم ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۱۴ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی و نوار قلب خود را بفرستید
  2. تصویر کاربر سارا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   خیلی ممنونم
  3. تصویر کاربر سارا شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   اقای دکتر من تصویرو فرستادم
  4. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۱۶ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   نگران نباشید پنتوپرازول را به داروهای فوق الذکر اضافه کنید
  5. تصویر کاربر سارا یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   چشم .ولی اقای دکتر من چند شبه از خواب میپرم با دردو تپش قلب جوری که گردن و سرمم درد میگیره و مجبورم یکی دو ساعت بیدار بمونم حتی میترسم بخوابم دیگه ...یه مدتی مجبور بودم هی گلومو صاف کنم و اذیت میشدم که رفتم دکتر و پنتوپرازول دادن و بعدش دوباره رفتم پیششون اما الان دوباره همون حالت و دارم و همیشه بین گلو و بینی خلط زیادی دارم بنظرتون مشکل از ریه هام نیست چون سابقه ی خانوادگی هم داریم ؟ ببخشید که وقتتونو میگیرم
  6. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   خیر مشکل ریوی نیست ولی سینوزیت را نمیتوان رد کرد
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر مهری پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام بیمار همسرم میباشد
  معمولا فشار خون مینی موم بالای۹ ولی شب گذشته ۱۲۹ بود وفشار سیستول هم۱۴۴ وناگهان احساس سر گیجه نمود وراضی نشد به دکتر برود اسپرین۳۲۵ رو جویدنی ونیترو گلیسیرین زیرزبانی مصرف کرد مینیموم ۱۰۹ ومکزیموم ۱۲و خورده شد وبهتر شد ایا اقدام درستی انجام دادیم تا دو روز بعد به متخصص مراجعه کنیم وایا فشار خون در این حد میتواند عوارض گذاشته باشد خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب مصرف آسپرین در این مورد نه تنها کمک کننده نیست بلکه می‌تواند موجب مشکلاتی نیز شود فعلا از والزومیکس ۵٫۸۰ روزانه یک عدد استفاده کنند
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر