چرا ضربان قلب بالا دارم؟ [یهو تپش قلب گرفتم]

زمانی‌که احساس می‌کنید قلبتان در سینه می‌کوبد، می‌لرزد یا به‌نظر می‌رسد که برای لحظه‌ای نمی‌تپد، احتمالا فکر می‌کنید ضربان قلب بالا دارید. اگرچه این علائم می‌توانند خیلی ترسناک باشند ولی بیشتر آن‌ها جدی نیستند و نیازی به درمان ندارند. اگر دلایل ضربان قلب تند را بدانید به شما کمک می‌کند تا در هنگام وقوع این اتفاق، نترسید و بدانید که چه زمانی باید با فوق تخصص قلب و عروق مراجعه کنید.

علت ضربان قلب بالا

زمانی که دچار ضربان قلب کوبنده و تند می شوید شاید در نگاه اول به یاد بیماری قلبی بی افتید اما همیشه اینگونه نیست و دلایل زیادی می توانند سبب ایجاد ضربان قلب بالا شوند:

⚠️ استرس و نگرانی

احساسات شدید می‌تواند باعث آزاد شدن هورمونی شوند که ضربان قلب را بالا می‌برد. در این شرایط حتی اگر در خطر نباشید، بدن خودش را برای رویارویی با شرایطی خطرناک آماده می‌کند. حمله‌های پانیک (وحشت‌زدگی) لحظه‌هایی هستند که در آن‌ها به‌شدت می‌ترسید و معمولا تا چند دقیقه ادامه پیدا می‌کنند. علائم آن شامل: تپش قلب، عرق‌کردن، یخ‌کردن، مشکل تنفسی و درد قفسه سینه می‌شود. زمانی‌که فردی دچار حمله پانیک می‌شود ممکن است فکر کند دچار حمله قلبی شده‌است. اگر در این شرایط مطمئن نیستید و یا به وضعیت طبیعی خود برنگشتید، به پزشک قلب مراجعه کنید.

⚠️ ورزش‌کردن

تمرینات ورزشی در هنگام آلودگی هوا

ورزش‌کردن برای شما مفید است. زمانی‌که به‌سرعت می‌دوید یا با دوچرخه ثابت به‌شدت تمرین می‌کنید، به‌طور طبیعی ضربان قلبتان افزایش می‌یابد. در طول ورزش، قلب شما برای تقویت عضلات خون بیشتری به آن‌ها پمپاژ می‌کند. اگر در این شرایط قلبتان کوبید یا به لرزش افتاد، شاید به این دلیل است که برای مدتی ورزش نکرده‌اید و بدنتان آمادگی لازم را نداشته‌است. ضربان قلب تند غیر عادی یا آریتمی قلب هم هنگام انجام تمراینات ورزشی می‌تواند باعث بروز تپش قلب شود.

⚠️ کافئین

آیا سرعت ضربان قلب شما بعد از نوشیدن قهوه روزانه افزایش می‌یابد؟ کافئین، محرکی است که ضربان قلبتان را افزایش می‌دهد و ممکن است بدن‌تان این مقدار کافئین را از قهوه، نوشابه، نوشابه انرژی‌زا، چایی، شکلات و یا خوراکی‌های دیگر دریافت کند. مطالعه‌ای در این مورد نشان می‌دهد که احتمال آن بسیار کم است که مصرف کافئین موجود در قهوه، چای و شکلات در افراد سالم منجر به تپش قلب شود ولی متخصصان نمی‌دانند که آیا ممکن است در افرادی که اختلال ریتم قلبی دارند، مصرف این خوراکی‌ها باعث تحریک‌شدن ضربان قلب شود یا خیر.

⚠️ نیکوتین

مواد شیمیایی اعتیادآور مثل نیکوتین که در انواع سیگار و دیگر محصولات تنباکو یافت می‌شود، فشار خون شما را بالا می‌برد و باعث تند شدن سرعت ضربان قلب می‌شود. ترک سیگار یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای سلامت قلبتان انجام دهید ولی این کار باعث نمی‌شود که بلافاصله تپش قلبتان آرام شود. چسب نیکوتین و دیگر جایگزین‌های نیکوتین هم می‌تواند باعث تپش قلب شود. تپش قلب می‌تواند یکی از علائم ترک مصرف نیکوتین باشد ولی این علائم بعد از سه تا چهار هفته از بین می‌روند.

⚠️ تغییرات هورمون‌ها

خانم‌ها ممکن است در زمان قائدگی، زمان بارداری، قبل از یائسگی یا در زمان یائسگی احساس کنند که ضربان قلبشان افزایش یافته‌است. دلیل این اتفاق، سطح هورمون است. افزایش ضربان قلب معمولا موقتی است و دلیلی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. اگر حامله هستید، تپش قلب ممکن است به‌دلیل کم خونی اتفاق بیفتد که به این معنی است که شما به اندازه کافی گلبول قرمز ندارید که اکسیژن را در سراسر بدنتان حمل کند.

⚠️ تب

زمانی که به‌خاطر بیماری تب دارید، بدن شما نسبت به شرایط عادی انرژی بیشتری مصرف می‌کند که می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب شود. معمولا دمای بدنتان باید بالاتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد باشد تا بر ضربان قلبتان تأثیر بگذارد.

⚠️ داروها

عوارض جانبی بعضی از داروهایی که پزشک تجویز می‌کند یا داروهای بدون نسخه می‌تواند شامل تپش قلب باشد، این داروها شامل موارد زیر است:

 • آنتی‌بیوتیک
 • داروهای ضد قارچ
 • داروهای ضد روان‌پریشی
 • اسپری‌های تنفسی آسم
 • داروهای سرماخوردگی و سرفه
 • قرص‌های رژیمی
 • داروهای فشار خون بالا
 • قرص‌های تیروئید

اگر یک یا چند نمونه از این داروها را مصرف می‌کنید، از پزشکتان در مورد تأثیر آن‌ها بر ضربان قلب بپرسید. تا زمانی که از سمت پزشک مطئن نشده‌اید، مصرف هیچ دارویی را قطع نکنید.

⚠️ فشار خون پایین

زمانی‌که یکی از وعده‌های غذایی‌تان را حذف می‌کنید، آیا تا به حال پیش آمده‌است که احساس کنید که بدنتان می‌لرزد، ضعف کرده‌اید و یا بدخلق شده‌اید؟ در این شراط هم ممکن است دچار تپش قلب شوید. زمانی‌که سطح قند خون‌تان کاهش پیدا می‌کند، بدن شما هورمون استرس مثل آدرنالین آزاد می‌کند تا خود را برای شرایط کمبود غذایی بدن آماده کند. آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب می‌شود.

برای آشنایی با علائم فشار خون پایین و کنترل آن روی لینک زیر کلیک کنید:

علائم فشار خون پایین که جدی گرفته نمی شوند!

⚠️ پرکاری تیروئید

غده تیروئید در گردن قرار دارد و شکل آن شبیه به پروانه است. این غده، هورمون‌هایی تولید می‌کند که مسئولیت مدیریت متابولیسم و بعضی دیگر فعالیت‌ها را بر عهده دارد. تیروئید پرکار (هایپرتایرویدیزم) می‌تواند مقدار زیادی هورمون تیروئید تولید کند. در این شرایط ضربان قلب آنقدر افزایش می‌یابد که حس می‌کنید قلبتان در قفسه سینه‌تان می‌کوبد. مصرف بیش‌از حد داروی تیروئید برای درمان غده تیروئید کم‌کار (هیپوتیروئیدی) هم می‌تواند منجر به ایجاد ضربان قلب نامنظم شود.

⚠️ اختلال ریتم قلبی

بعضی مواقع ریتم غیرعادی قلب که آریتمی قلب نام دارد، باعث ایجاد تپش قلب می‌شود.

 • فیبریلاسیون دهلیزی (AFiB) زمانی اتفاق می‌افتد که حفره فوقانی قلب که دهلیز نام دارد، به‌جای ضربان عادی انگار به قفسه سینه ضربه می‌زند.
 • تند تپشی قلب، ضربان سریع و غیر عادی قلب است که از دهلیز بالایی قلب شروع می‌شود.
 • تند تپشی بطنی، ضربان سریع قلب است که به‌دلیل سیگنال‌های اشتباهی که در حفره‌های پمپاژ پایینی یا بطن‌ها رخ می‌دهد، ایجاد می‌شود.

⚠️ الکل

اگر الکل زیاد می‌نوشید و یا بیشتر از حد معمول مصرف می‌کنید، ممکن است احساس کنید که ضربان قلبتان سریع‌تر شده‌است و یا در سینه می‌کوبد. این اتفاق معمولا در تعطیلات یا آخر هفته‌ها رخ می‌دهد زیرا در این روزها افراد، بیشتر الکل مصرف می‌کنند. به اصطلاح به این اتفاق، «سندروم قلب تعطیلات» می‌گویند. حتی ممکن است زمانی‌که مقدار خیلی کمی الکل مصرف می‌کنید، دچار تپش قلب شوید.

⚠️ انقباضات زودرس بطنی

انقباضات زودرس بطنی (PVCs) زمانی اتفاق می‌افتد که قلب، بیش از حد ضربان دارد. این شرایط زمانی رخ می‌دهد که دهلیزهای قلب خیلی زود فشرده می‌شوند. ضربان بیش‌از‌حد، قلب شما را از ریتم عادی آن خارج می‌کند و باعث می‌شود که احساس کنید قلبتان می‌لرزد، می‌کوبد و یا در قفسه سینه جهش دارد. اگر قلب سالمی دارید، دفعات پایین انقباضات زودرس بطنی موضوع نگران‌کننده‌ای نیست ولی اگر مشکل قلبی دارید و بیشتر مواقع دچار ضربان بیش از حد قلب می‌شوید باید آن را درمان کنید.

⚠️ کوکائین و دیگر مواد مخدر غیرقانونی

مواد مخدر غیر قانونی مثل آمفتامین، کوکائین و اکستازی برای قلب بسیار خطرناک هستند. کوکائین باعث افزایش فشار خون، بالابردن ضربان قلب و آسیب‌رسیدن به ماهیچه‌های قلب می‌شود. آمفتامین، سیستم عصبی‌ را تحریک می‌کند و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. اکستازی باعث آزاد‌شدن ماده شیمیایی به نام نوراپی‌نفرین می‌شود که باعث بالارفتن ضربان قلب می‌شود.

چه زمانی برای ضربان قلب باید به پزشک مراجعه کنید؟

دارو های رایج فشار خون برای سالمندان

اگر سالم هستید و بعضی مواقع دچار ضربان قلب می‌شوید که فقط چند ثانیه طول می‌کشد، احتمالا جای هیچ نگرانی نیست ولی اگر تعداد دفعات آن افزایش یافت و علائمی مثل موارد زیر داشتید، به پزشک مراجعه کنید:

 • درد قفسه سینه یا فشار آن
 • تنگی نفس
 • سرگیجه
 • غش‌کردن

◼ چه موقع درد قفسه سینه ناشی از معده است؟ علائم درد قفسه سینه ناشی از معده

تشخیص علت ضربان قلب تند

 دکتر قلب می‌تواند از طریق آزمایش‌هایی که در ادامه می‌خوانید، دلیل تپش قلبتان را متوجه شود:

الکتروکاردیاگرام (ECG)

ای آزمایش به‌دنبال اختلال در سیگنال‌های الکتریکی است که ریتم قلبتان را کنترل می‌کند.

الکتروکاردیوگرام دینامیک یا هولتر

شما باید به‌مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت یک دستگاه التروکاردیاگرام قابل حمل بپوشید. این آزمایش می‌تواند اختلال‌های ریتم قلبی و هرگونه الگویی را که به آزمایش‌های بیشتر نیاز دارد، شناسایی کند.

دستگاه پایش ضربان قلب

شما باید این دستگاه را به‌مدت چند هفته بپوشید. هر زمان که علائمی را در خود مشاهده کردید با فشردن یک دکمه به دستگاه فرمان می‌دهید تا ریتم ضربان قلبتان را ضبط کند.

اکودیاگرام

این آزمایش برای ایجاد تصویری از قلب از امواج صوتی استفاده می‌کند و مشکلات قلبی مرتبط با ساختار قلب را شناسایی می‌کند.


دکتر سعید یزدانخواه فوق تخصص قلب و عروق در تهران

[wp_ulike]

.برای ارتقاء کیفیت مطالب امتیاز دهید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 2 روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کورش یکشنبه ۲۵ مهر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  امروز فشارم رو گرفتم فشارم ۱۳.۵ روی ۹.۵
  مجددا گرفتم ۱۳.۷ روی ۹.۸
  دوباره بعد نیم ساعت استراحت گرفتم ۱۳.۳ روی ۹.۳

  تپش قلب هم دارم ضربانم حدود ۹۰ تا ۹۵
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ مهر ۰( 1 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب در مورد ضربان قلب نیاز به اقدامی ندارید و در مورد فشار خون توصیه می کنم که یک هولتر فشار خون ۲۴ ساعته انجام دهید و در صورت تایید بالا بودن فشار خون آزمایش های مربوط به ابتلا به فئوکروموسیتوما را انجام دهید
  2. تصویر کاربر کورش یکشنبه ۲۵ مهر ۰( 1 هفته پیش)
   فشارم از نظر شما بالاست اقای دکتر؟
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه یکشنبه ۲۵ مهر ۰( 1 هفته پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Bvch جمعه ۹ مهر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام استاد بزرگ، من خانمی 22ساله دچار رگ اضاف قلبم تو آفتاب تا میرم تپش میگیرم رگ گردنم تند تند میزنه بنظرتون علتش چیه که تو گرما هنگام تعریق اینجور میشم داروی مصرفی بیزوپرولول 2ونیم یک روز درمیون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۹ مهر ۰( 3 هفته پیش)
   سلام و عرض ادب در صورتی که طپش قلب شما در آفتاب شبیه حملات آریتمی قبلی است توصیه می‌کنم که ابلیشن را انجام دهید. هر عاملی نظیر گرماکه موجب ایجاد استرس روحی و یا فیزیکی و جسمی شود می تواند شروع کننده آریتمی باشد
 • تصویر کاربر هانیه جمعه ۲ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  من ماه پیش سرگیجه شدید وگوشام گرفته بود وخلط گلو داشتم نمیومدبیرون ،دکتررفتم سرم زدگوشام بازشده بود.پی سی آرنوشت پی سی آرم منفی بود. ولی الان گاهی سرگیجه دارم .بدنم سردمیشه وضربانم به شدت میره بالا همینطوری بالای ۱۰۰هست وقتی راه میرم میشه ۱۳۰وایناتحمل ندارم دلیلشو هنوز نفهمیدم رفتم دکترقلب اکو گرفت سالمه .توی ازمایش یکم عفونت داشتم وورم کرده توتاسینم صورتمم یکم ورم داره هردکتری میرم خوب نمیشم همینطوری ضربانم بالاس وسرگیجه گاهی وقتا دارم وسردی وبی حسی شدید شبامخصوصا .دلیل این علائم هاچیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب احتمالاً علیرغم منفی بودن پی سی آر مبتلا به کرونا بوده اید و ضربان قلب بالای شما نیز ناشی از آن است توصیه می‌کنم که از متورال ۵۰ میلی گرم روزانه دو بار استفاده بفرمائید
 • تصویر کاربر حسن جمعه ۲ مهر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی آقای دکترچند روزی هست قلبم تپش داره و بعضی روزها سوزش وقفسه سینم هم درد میکنه و معده درد دارم لطف کنید بگید علت چیه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲ مهر ۰( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً در مورد سن، وجود ریسک فاکتورهای قلبی و ارتباط درد با فعالیت، غذا خوردن، استرس، و تشدید درد با نفس کشیدن عمیق و انتشار به سایر نقاط توضیح بیشتری دهید.
 • تصویر کاربر احدی شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من تپشه قلب و سرگیجه همچنین در بعضی موارد حالت تهوع دارم میخواستم بببینم میتونم قرص پرانول۲۰ با قرص آهن استفاده کنم با هم تداخل ندارن؟
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۷ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب خیر تداخلی ندارند
 • تصویر کاربر ماهان جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید من چند سالی بود که حالت خفگی داشتم با تجویز دکتر پروپرانول میخوردم و این مشکل برطرف شده بود از سال قبل که زایمان کردم از دو هفته بعد زایمان قلبم یهو حالت ریزش داره همیشه نیست ولی اون دفعات کم هم نگرانم میکنه اکوی تخصصی رفتم فقط pfoبا سایز کوچک نشان داده و هولتر ۲۴ ساعته هم نتیجه گزارش نوشته sinus high rate دکترم یکبار قرص کارودیلول برام تجویز کردن یک دوم صبح یک دوم شب اما نتونستم بیشتر از چند روز مصرف کنم چون در حالت عادی فشارم همیشه ۹به روی ۶ هست با مصرف این قرص کمتر از این هم میشدوحالم بد میشد بعد قرص متازیرو تجویز شد که اون هم به همین علت باز نتونستم مصرف کنم ودر نهایت همون پرو پرانولو مصرف میکنم اقای دکتر لطفا بفرمایید مشکل قلب من چیه ایا نگران کننده هست ازمایشهای خونی هم مشکلی نشون نمیده فقط استرس بالا دارم همیشه با مصرف پروپرانول بعضی وقتها همچنان همون حالت خفگی رو دارم به اضافه ریزش قلب گزارش هولتر و اکو رو هم میفرستم خواهش میکنم مرا راهنمایی بفرمایید یک دنیا متشکرم از لطف شما.
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر گزارش اکوکاردیوگرافی را نیز بفرستید
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۳ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من یکماه پیش سر گیجه گرفتم فشارم اومد پایین بعد با سرم اینا خوب شدم الان باز دوباره اینجوری شدم ضربان قلبم خیلی بالاست حالم خیلی بده چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب لطفاً تصویر نوار قلب خود را بفرستید و بفرمایید که فشارخون شما چه میزان است
  2. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   نوار قلب نگرفتم ضربان قلبم خیلی بالاست مثلا بالا و پایین میاد مثلا فشارم میره رو 8 مثلا ضربان قلبم اونشب 124 و فشارم 8 بود الانم ضربانم اومده 82 از خودبیخود میشم بیحال میشم
  3. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   فشارخون خود را بطور دقیق ( چند بر روی چند) بفرمایید
  4. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   دکتر فشار خونم 9 روی 6 هست
  5. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   دکتر یهو یکدفعه ضربان قلبم میره بالا سردرد میگیرم بدنم یکم داغ میشه
  6. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   از نمک بیشتر استفاده بفرمایید و در صورت عدم پاسخ مناسب از فلودروکورتیزون استفاده بفرمایید
  7. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   اقای دکتر ی نوبت میدید من فردا بیام خدمتتون
  8. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   از سایت نوبت دات آی آر برای نوبت گرفتن اقدام بفرمائید
  9. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   نوبت های فردا پر بود دکتر میشه خودتون ی وقت واسه فردا بهم بدید
  10. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   دکتر قرصی که گفتید واسه چی خوبه؟
  11. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   برای افزایش فشار خون ساعت 6 عصر مراجعه بفرمایید
  12. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   قرص خطر نداره؟
  13. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   دکتر من فردا دیگه حتما 6 عصر بیام؟
  14. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   ادرس دقیق هم دکتر برام بفرستید بی زحمت تو لوکیشن معلوم نیست
  15. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   نگران نباشید آدرس در همین سایت هست
  16. تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   من فردا دیگه ساعت 6 اونجا باشم؟
  17. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه شنبه ۲۳ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   بله
  18. نمایش سایر 16 پاسخ
 • تصویر کاربر سیدمسعود دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام دکترعزیز من قبل ازعید یه نسخه آمدم مطب شما اسکن هسته ایی قلب هم گرفته بودم که گفتید بااین اسکن مشخص نمی شه گرفتگی عروق دارید یا نه شرح حال خودم وگفتم که بعدازکرونا تنگی نفس ودردگرفتن دست چپم وسنگینی وتپش قلبم بیشتر شده به همین خاطر رفتم وسی تی آنژیو انجام دادم ،الان نتیجه کتبی سی تی آنژیو رابرای شما فرستادم ،باتشکرازتوجه شما لطفا مراراهنمایی کنید چه کارکنم.الان هم درگیرش هستم ووقتی عصبی می شم انگاررگهای زیر دست چپم درد می گیره واحساس می کنم اکسیژن کمتری بهم می رسه ونفس تنگی می گیرم.ممنون ازلطف شما
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب در گزارش سی تی آنژیوگرافی به تنگی خفیف یکی از عروق اصلی قلب اشاره شده است که توجیه کننده درد سینه شما نیست ولی نیاز به درمان دارویی با آسپرین و یکی از داروهای خانواده استاتین ها دارد
 • تصویر کاربر فریما جمعه ۱ مرداد ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۳ماه پیش کروناگرفتم زودمعالجه کردم..و۱ماه تپش قلب لحظه ای دارم ممکنه عوارض داروکروناباشه وطول درمان دکتراسپرین نداد.
  باتشکر💐
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه جمعه ۱ مرداد ۰( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب احتمالاً بعلت ابتلا به کرونا است نه ناشی از مصرف داروها
 • تصویر کاربر زینی دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام وعرض ادب.روز به خیر..ببخشید دربخش جنرال، تعداد ضربانات اضافی دهلیزی سه هزارتا آمده ولی در بخش سوپرونتریکولار اکتوپی، با جمع ضربانات کوپلت و isolated به تعداد هزار و خردی میرسد.تفاوت این دو عدد به دلیل پارازیت هایی است که تکنسین حذف کرده است؟یعنی عدد سه هزار تا با شمارش پارازیت ها و عدد هزار تا با حذف آنهاست؟چون مطمئن نیستم که اساسا پارازیتها حذف شده باشد. لازم بذکر است که دکتربامشاهده نوارقلب هولتر،فرضیه پی اس وی تی (بدلیل ضربان نزدیک دویست) را رد کردند وفقط به ضربانات اضافی اشاره کردند.ولی تعداد دقیق آنها را نگفتند.دلیل تفاوت دو عدد هزار و سه هزار تا را میخواستم بدانم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر سعید یزدانخواه دوشنبه ۲۸ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   سلام و عرض ادب احتمالاً همین طور است ولی بدون رویت کامل خود هولتر و نه حتی تمام صفحات پرینت شده نمی توان اظهار نظر قطعی کرد
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر